• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:06

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Участник №10 - Живко : Холандски аквариум-aquascaping

Започната от Igi, 26.05.2005 23:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

FLEXX

Цитат на: "NO CARRIER"mozilla, firefox, ie какво ползваш?
ie

Живко

Цитат на: "raven"http://www.akwarium.org/galerie.php?ID_GALERIA=24&ID_ZDJECIE=546

сигурен съм че говориш за този.
за мен това е наи доброто нещо слагано в стъклен съд с вода :D
този представител на школата на Амано е стигнал наи близо до върхът.

имам чуството че на следващия конкурс ще наредим еднотипни аквариуми близнаци по този модел,ама хубавото си е хубаво. :lol:


точно за този акварим стана въпрос. :lol:
отлежават ми в главата още една две идеи в стил Амано,така,че още не съм решил.
виж и този линк в темата за грунда,с белия грунд.
Никой не се е родил научен.

AQUASAUR

Живко,ти си първата ми шестица, която смятам да коментирам... :D
Моята гледна точка(по-скоро на архитект) едва ли би се доближила до професионалната детайлна прецизност
в оценките на "холандските" ни колеги... :wink:
За мен холандската акваристика е не толкова някаква изумителна пищност,съчетание,градация...
от красиви,"цветни" и редки растения...,композирани доминиращо, до "задушаване" на свободното жизнено пространство на съответните аквариумни обитатели...
За мен много по-важно в "градоустройството" на такъв тип аквариум е  пространствеността на композицията,
даваща свобода на всичките и съставни елементи да се развиват,звучат акцентно и кореспондират помежду си в колоритна хармония...
Когато цялостната композиция включва не само схоластиката от флора...,
а една архитектурна тектоника(изразително съчетаваща декоративни камъни,корени,грунд...),
умело вписана в интериора на съзвучно подбрани персонажи флора...
и аквариумните обитатели са "цветната музика" искряща от екрана...
вълшебството е неописуемо... :!:  :P
Твоят аквариум,в сравнение с останалите, може би най-много се доближава до тези мои представи за холандския жанр!
Симеотиката по отношение на нестандартната му форма, екстериорно звучене и пропорционалност...,също създава чувство на завършеност и уникалност... :idea:  :!:
Абе с една дума - ОТЛИЧЕН !

Stas

Нямам архитектурно образование - по-скоро съм "сухар" на тема интериорен дизайн :)

Само ще кажа какво ме пленява:
1. Формата на съда е много интересна - за разлика от правоъгълника тук е доста по-трудно да се измисли подходящ аранжимент. Ти си успял.
2. Декорацията - корен и камъните седят изключително на място.
3. Цветова хармония.

Браво!

spaisman

отценката се подразбира това ми е идеала за аквариум онемях като го видях :shock:  :lol:  :bravo

РАЗРУШИТЕЛ


niky

Да ти кажа, на пръв поглед  ми се стори хаотичен, особено опита за полянка отпред.

Но колкото повече го гледах, толкова повече ми харесваше.

Изкуствения камък е страхотен, уникален и много на място.
Въпреки че ти твърдеше, че не си много по растенията ("рибите за мен са на първо място"), представям си какво ще ни покажеш, като почнеш да ги харесваш.  :P

От мен 6.

Живко

те растенията ми харесват,ама малко,по-малко от рибите. :D
ако бях махнал повечето риби,полянка щеше да има на сто процента и то доста гъста.глосостигмата дърпаше здраво,ама и рибите здраво я дърпат.
а и грунда ми е кофти.сега благодарение на форума и на личния опит,знам какъв да е.

ползвам опита на всички,които пишат тука.не е нужно да откривам сам Америка,както се е наложило на повечето от Вас.
оправям се така,както сте ме научили. :wink:
Никой не се е родил научен.

danchoto

Аквариума е невероятен! Гласувах 6.

Една уточнение само - не се събират келвините на лампите
Цитат на: "Живко"
Осветление: SYLVANIA GRO-LUX: -2x18W; -1x30W. SYLVANIA Lynx-LE860-2x55W. Общо 10740Lm,38500K.

Цветова температура 38500К е ултравиолетова.

Живко

хи-хи.:oops:
ами ето.
научих още нещо.
нещо не ми се върза както ги събрах.викам си,баси растенията,още малко и едно слънце ще вкарам под капака.толкова с мисленето по въпроса.
сега след като ми обърна внимание,се чудя каква е тази сметка.  :oops: жълто плюс жълто,все жълто прави. punk  umn  :disgust  :cranky
Никой не се е родил научен.

abaro

Твърдо 6.
Когато видях аквариума ти на първо минаване направо занемях. После като разбрах че и скалите ти си ги правил вече се чувствах неудобно че трябва да те оценявам. От една страна растенията и декорациите са перфектно подбрани и подредени и в същото време всичко изглежда живо и естествено. А формата на аквариума даже помага в случая защото осигурява повече пространство в дълбочина.
И накрая да ти кажа - няма начин и жена ти да не ти е помогнала малко, щото ние бургазлиите ако не друго, поне сме естети по природа. И скромни. :lol:
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Живко

аз пък немам двойки. :twisted:
това сигурно ме прави потенциален престъпник. :lol:
Никой не се е родил научен.

Raven

Цитат на: "Живко"аз пък немам двойки. :twisted:
това сигурно ме прави потенциален престъпник. :lol:

само ако си открил начин да гласуваш по няколко пъти :D
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

N.Nobs

Цитат на: "Живко"аз пък немам двойки. :twisted:
това сигурно ме прави потенциален престъпник. :lol:

Мафия.Почти съжалявам че ти писах 6.Връзкар. :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Boby_

Цитат на: "Живко"аз пък немам двойки. :twisted:
това сигурно ме прави потенциален престъпник. :lol:

Разбирам притесненията ти, че дори да спечелиш, с тия двойки за рейвън победата ти няма да е истинска. Но според мен не е оправдано да мислиш така - тук си говорим за субективен вот, т. е. за това кой аквариум се харесва най-много на аудиторията на форума, а не кой всъщност е най-добър. А щом за рейвън има двойки, а за теб няма, явно твоят се харесва повече на определени хора. Не мисля, че трябва да си разваляш съня заради това.  :wink: