• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 23:52

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

аератор - компресор

Започната от Живко, 21.10.2008 18:53

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stupid_boy

Цитат на: Живко - 22.10.2008 22:05
скоро нещата да излязат от контрол

извинявам се, но според мен така рискуваш повече. до колкото разбирам, през деня помпаш СО2. поредполагам, знаеш кога да го спреш за да се разсее за до тъмната част от деня.  нощес искаш да подаваш въздух, и тук именно е проблема според мен: вечер въздуха в апартаментите е наситен пак с СО2, поради присъствието и дейността на хората вечер. по този начин няма да помогнеш на растенията, а на вредителите. дори и да вземеш въздух от 'чист источник', дали тези резки промени ще са полезни? искаш да разсейваш, а дали прочете последния ми извод в темата за подаване на въздух?
много хубаво не е на хубаво, освен ако нямаш прецизно електронно следене на показателите, което да превключва ту едното, ту другото. в такъв случай, подаваш само СО2 и кислород, другото май е с неясни последици.
между другото, чист кислород също се продава. например за асматици и хора с рак на белия дроб. не е скъп.

извинявам се ако мнението ми е некомпетентно.

Joro Vn

   
Цитатвечер въздуха в апартаментите е наситен пак с СО2, поради присъствието и дейността на хората вечер. по този начин няма да помогнеш на растенията, а на вредителите. дори и да вземеш въздух от 'чист источник', дали тези резки промени ще са полезни? искаш да разсейваш, а дали прочете последния ми извод в темата за подаване на въздух?
Едва ли ще влияят тези отклонения в концетрацията на отделния газ във въздуха. Кислородът май беше 21 % по книга, нагоре не съм го виждал, но надолу слиза не- повече от 1- 1,2 % /по електронен уред/. Същото важи и за СО2. Там на книга е още по- малко- до 3 %. Няма откъде да дойде в много повече, ако кислорода е например 19,8 %. Ще заеме и неговото място /разликата между 21 и 19,8/. Другите газове на практика май не мърдат- и азота, и останалите инертни. Тъй че не влизат в сметките.
     Изводите от темата за подаване на въздух още не сме ги заковали. Ще чакаме развитие по въпроса! :-)

Similar topics (5)

13563

Публикации: 8
Прегледи: 6011

14246

Започната от freaky


Публикации: 6
Прегледи: 5388

27862

Публикации: 5
Прегледи: 5973

10402

Публикации: 7
Прегледи: 6253

50449

Публикации: 6
Прегледи: 3013