• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Какви растения можем да гледаме при осветление под 0,5 Вт/Л

Започната от NO CARRIER, 28.03.2008 14:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Stas

Цитат на: dido - 31.03.2008 01:38
Темата е леко некоректна. По-скоро би трябвало да звучи "Какви растения НЕ мога да гледам ако имам осветление ПОД 0.5 В/л"  :-P

Напълно съгласен!
Трябваше с това да започнем!

miTko

Абе така е, но такъв е оригинала, който се цитира.
Разни мои АКВАРИУМИ 

WaTeR_bOy

Извинявам се ,че пиша чак след 2 месеца и за глупавия въпрос,но мога ли да сложа 2 крушки по 40W? :-(

Ant0n86

По принцип можеш, но е далеч по-добре да сложиш пури. Освен това зависи и от дълбочина на аквариума, обем и т.н.

borislav

Според мен това отношение W/l  изобщо не е коректно,а би трябвало да е W/h.Някой виждал ли е таблица за изменението на осветеността с дълбочината?Не малко влияние има, освен излъчвания спектър и наличието на качествен рефлектор и подмяната на старите лампи с нови.
Снимки на аквариумите :                                                          
https://picasaweb.google.com/100568025807081987532/qzfXwC?authuser=0&feat=directlink

barabata

ЦитатВысота аквариума cm  ---  Пропускание % 
30 --- 47-65
40 --- 37-55
50 --- 29-48
60 --- 22-40
70 --- 17-35
80 --- 14-30

Потери света при вхождении его в воду равны примерно 15-20%

Цитата е от тука.
Горчивината от лошото качество остава дълго след като сладостта от ниската цена е свършила.

miTko

Цитат на: borislav - 10.06.2008 00:30
Според мен това отношение W/l  изобщо не е коректно,а би трябвало да е W/h.Някой виждал ли е таблица за изменението на осветеността с дълбочината?Не малко влияние има, освен излъчвания спектър и наличието на качествен рефлектор и подмяната на старите лампи с нови.
Както се казва в една тъпа реклама - всичко е от значение!  ;-) То ако беше толкова просто и праволинейно, акваристиката щеше да се описва с няколко математически формули и ние нямаше да се занимаваме с това. Особено аз. *YAHOO*
Разни мои АКВАРИУМИ 

NO CARRIER

Сравнителна таблица за отглеждане на растения в зависимост от осветлението.

http://www.canadianfishforums.com/plants/plants.htm


Заб.: Това за момента го слагам тук, пък може да го преместим другаде.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

marzykov

Интересно как всички спорите - ама яко. Предният ми аквариум беше самоделка в която нямах кой знае какво осветление и всичко растеше като за световно (30л - 8вата) сегашният ми фабричен juwel 60л с 15 вата пура без рефлектор нищо АМА НИЩО  не расте освен 2 на които не им знам името но ще ги снимам за да ви ги покажа, но дори и валиснерията загни отдолу и просто се накъса :( За тор ме е страх защото и без това ми мрат някой риби без абсолютно никаква причина и съм шах - мат.

NO CARRIER

Изпускаш не маловажния фактор височина на водния стълб. При 30л е един, при 60л е друг. ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

miTko

Цитат на: marzykov - 16.03.2010 02:39
Интересно как всички спорите - ама яко. Предният ми аквариум беше самоделка в която нямах кой знае какво осветление и всичко растеше като за световно (30л - 8вата) сегашният ми фабричен juwel 60л с 15 вата пура без рефлектор нищо АМА НИЩО  не расте освен 2 на които не им знам името но ще ги снимам за да ви ги покажа, но дори и валиснерията загни отдолу и просто се накъса :( За тор ме е страх защото и без това ми мрат някой риби без абсолютно никаква причина и съм шах - мат.
И защо си мислиш, че точно и само светлината е причината за това?
После я дай да видим списък на това "всичко" което си растеше в стария аквариум? Не че не се досещаме какво е. ;-)
И накрая, тук можем да ти направим списък на растения, които по никакъв начин няма да растат като за световно(че дори и като за окръжните групи) при ония условия и със сигурност не са били в твоята колекция. Темата обаче е за останалите.
Разни мои АКВАРИУМИ 

butcherboy

Темата е много полезна, аз като гледам с моя аквариум от 100лв, 18 вата пура, 46 см височина явно трябва да търся някакви растения, които не са много светлолюбиви... Бих искал да попитам ако попитам в магазина с тези наименования, ще ме разберат ли? :)
Или има така да се каже 'народни' наименования?

Бихте ли препоръчали 3-4 растения от целия списък?
Например за полянка, стеблени?

Мерси предварително!

iek

Търси анубиас, болбитис, криптокорине, лудвигия репенс, микрозорум, мъхове, сагитария, валиснерия, тези поне лесно се намират , някои стават и за полянка, съмнява ме, че ще намериш в кварталния магазин Marsilea hirsuta.

kvostaaa

Цитат на: iek linkих доба=topic=11501.msg262214#msg262214 date=1271889066
Търси анубиас, болбитис, криптокорине, лудвигия репенс, микрозорум, мъхове, сагитария, валиснерия, тези поне лесно се намират , някои стават и за полянка, съмнява ме, че ще намериш в кварталния магазин Marsilea hirsuta.
Апсолютно съм съгласен с колегата,сагитарията е единпът за полянка на слабоосветени аквариуми ама ще иска кастрене ,че почва да расте високо.Бих добавил само лимонче и паричка!
Ако някой те обиди, СПРИ, преброй до10 и след това пречукай гадното копеле!
,

miTko

Ако ще пробваш мъхове, забрави за ричия(под вода) и всичките фисиденси. Има и други, които няма да вървят на слаба светлина, но едва ли ще ги намериш. Още нещо важно - доста растения виреят и на по-слаба светлина, но имат склонност да се издължават при такива условия!
Разни мои АКВАРИУМИ 

Similar topics (5)

25658

Публикации: 16
Прегледи: 5782

59042

Публикации: 0
Прегледи: 2794

8058

Започната от Lestat


Публикации: 7
Прегледи: 3707

25770

Публикации: 0
Прегледи: 1318

51249

Публикации: 101
Прегледи: 41717