• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:21

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Водорасли и златни рибки

Започната от danchi, 15.04.2008 21:28

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

danchi

какво водорасло може да живее с златните рибки

stilista

Цитат на: danchi - 15.04.2008 21:28
какво водорасло може да живее с златните рибки
Всяко едно от познатите ни водорасли може да живее с златни рибки  *THUMBS UP*
Ако те интересуват растения --криптокорина анубиас
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

ata_nas

danchi, в този форум водорасло е мръсна дума!

Лора

15.04.2008 21:54 #3 Last Edit: 15.04.2008 21:56 by klaralara06
При мен оцеляват растенията с по твърди листа,като главно съм наблегнала на анубиасите.Можеш още да гледаш криптокорини(но само някои),някои видове ехинодоруси,микрозориум.Поразтърси се из главната страница на сайта,прочети как се отглеждат и по особенни характеристики.Например микрозориума и анубиасите растат,като се закрепят(привържат с конец)към корен,камък..но никога заровени в грунда.Помисли и за осветление. Да обаче в 25 литра ще им е малко тясно.Или една златна със някакъв сом или по голям аквариум!
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

botan

Горещо препоръчвам валиснерия, лимонче, може и папрати от сорта на микрозорум и болбитис.

bastuna

Златните рибки са студеноводни т.е за да се чувстват добре е необходимо да се отглеждат при температура доста по ниска от температурата за отглеждане на горе посочените растения / с изкл. на валиснерията разбира се тъй като същата издържа дори на продължително обледяване на водата/ .златните със сигурност не се хранят със валиснерия и с роголист и от двете разновидности роголиста произвежда и съдържа силно горчиви съединения. Това че златните унищожават растителноста е аквариска легенда все пак това са караси/ каракуди/ а не шарани ако това се е случвало е вследствие на неправилно хранене или не балансирано жизнено пространство.
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

akvaristat

От челен опит препоръчвам роголистник. Дори не го помирисват!

bastuna

ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

Лора

Цитат на: akvaristat - 17.04.2008 17:10
От челен опит препоръчвам роголистник. Дори не го помирисват!
А аз не го препоръчвам.При мен си го хапваха като шоколад.В аквариума си имам Лудвигия,Нимфея,Анубиаси,Ехинодоруси,Гигантска криптокорина,Бакопа,Хигрофила ангустифолия.Всичките са непокътнати.Валиснерията също вирееше с малката разлика,че постоянно ми я измъкваха.
Най вероятно е въпрос на вкус... ;-)
В началото на една връзка ти се струва, че всички мъже са смотани, само твоят - не! По късно разбираш, че всички мъже са смотани, но колкото твоя - никой!

bastuna

Аз пък ти препоръчвам като мен да си купиш за 350 000евро виличка на морският бряг .да си направиш една хубава градина да си копнеш едно градинско езерце с трийсетина златни и уикенда ти е готов. Роголиста е задължителен.
ЛИСТОВКА-ПАМЯТКА СНАЙПЕРУ
Снайпер - это специально отобранный, обученный и подготовленный к самостоятельным инициативным действиям воин, меткий стрелок, умеющий искусно действовать в боевой обстановке. Задача снайпера - уничтожение важных и опасных целей

Raven

И така приемам че тази изначално  безполезна  тема изчерпи и малкото си смислов потенциал и с прискърбие бия катинара.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Similar topics (5)

20562

Публикации: 4
Прегледи: 3078

2606

Започната от Nemo


Публикации: 21
Прегледи: 8728

57887

Публикации: 9
Прегледи: 3655

40910

Публикации: 18
Прегледи: 9699

1456

Публикации: 19
Прегледи: 10027