• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:47

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Странно поведение при Red Cherry Shrimp

Започната от Roll, 23.08.2007 15:39

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Roll

Пуснал съм няколко скаридки в общия ми аквариум - 250л. доста залесен и с дребни не хищни рибки.
Забелязвам странно поведение у скаридките излизат на повърхноста и лежат по листата на валиснериата. Ако ги разбутам се гмурват на долу и не след дълго пак излизат. В другия ми аквариум, който е само за скаридки не го правят. Някой наблюдавал ли е подобно поведение и има ли обяснение за това?

Ето и снимка:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload2.postimage.org%2F406383%2Fshrimp.jpg&hash=36e541337a80c86b6fdcfd2b6c2174e40942c6ad

panchopan

Ами освен нещо параметрите на водата да не са наред. Не мога да се сетя за друго.
Мерил ли си ги ?
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

flasher

CO2 пускаш ли?
ако не им харесва водата може и да земат да изкачат и да загубиш някоя

panchopan

Абе а да не би това да е същия аквариум, дето е охлюва от другата ти тема ?
Защото ако е така със сигурност показателите на водата не са добре за скаридите.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

Roll

Не пускам CO2
показателите на водата са следните:
Ph - 7
gH - 5
No3 < 25mg/L

Виждате ли нещо обезпокояващо аз не?

patter

малко позаспала тема :-)

мерил ли си нивата на амоняк в големия аквариум ? скаридките са чуствителни към амоняка, но при мен направо измират като се появи :-)

Как се държат рибите в този аквариум ? Добра ли е флитрацията му ?

Roll

Всичко му е точно на аквариума рибите се чустват пефектно растенията са полудели правя седмични смени на водата и т.н. Но скаридите излизат от горе на валиснерията и си пълзят  *SORRY* Според мен просто намират храна от горе защото там е най-светло и най-вероятно се развиват водорасли, които те хапват. Иначе не дават признаци да им е зле даже виждам малки скаридки значи дори се размножават! Никой ли не е виждал подобно поведение у неговите черита?

jimbeam0706

Мен ако питаш,по нагоре е по топло,по осветено и там се развиват най много водорасли или мъхообразни,така че като се сметне че това е любима храна за тях...няма от какво да с епритесняваш
Няма невъзможни неща

MeTogu

Ама лежат или си седят нормално?Щото ако лежат като болни имаш проблем!
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

jimbeam0706

Ами те ако лежат значи вече са дали богу дух :'(
но някои стоят с часове неподвижно полистата на растенията и си хапват от там всичко каквото им попадне
Големи са "дегустатори"
Няма невъзможни неща

Roll

 :-) Погледнато реално си лежат защото са върху листата а там няма повече от 1-2мм вода и не могат да си стоят нормално, както биха ако са под водата. Но като отворя капака и разбутам листата бързо се гмурват на долу. Би трябвало всичко да е наред защото вече доста време го правят без да са измрели, а и както казах вече дори се размножават. Странно е обаче, че никой друг не е наблюдавал подобно поведение.

jimbeam0706

Ами мойте не лежат ,а работят :),та за това сигурно не съм го наблюдавал това явление
Няма невъзможни неща

Desmoria

Недостиг на кислород вероятно. Моите правеха така когато не сменях 2 седмици вода.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Neli0000

Здравейте!Забелязах тези ,,мехурчета"по растенията в скаридарника.На някой познато ли му е,че не намирам нищо по форуми и теми.Появиха се над 15 такива изведнъж.Притеснявам се,че са яйца,а женските са ги изхвърлили.
https://s31.postimg.cc/txl1lowez/IMG_20180320_180617.jpg

https://s31.postimg.cc/s5s2qs5cb/IMG_20180320_180716.jpg

goran.varbanov@gmail.com

Хайвер от охлюви, вероятно планорбис.

Similar topics (5)

22683

Публикации: 3
Прегледи: 2705

17305

Публикации: 16
Прегледи: 7768

33387

Започната от crxx


Публикации: 74
Прегледи: 25515

52370

Публикации: 4
Прегледи: 4111

43857

Публикации: 3
Прегледи: 2929