• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:21

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Бети - общи въпроси

Започната от Nemo, 05.05.2005 15:34

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

vankofighter

на мен ми харесват.не знам дали ще стане добре и изобщо какво ли ще постигна утре.ще опитам а каквото стане. :-)

ВЕТЕРАН

Направи го както ти харесва визуално!
За бетата не се притеснявай,тя оцелява на почти всякъкви условия,стига температурата да е между 25-30 градуса!

val

a защо не и вземеш една женска
за компания?
иначе си е чисто мъчение за нея да си е съмичка
а относно декорацията кокото повече неща има
толкова по-интересно ще и бъде
предстви си  да те гледат в стая 2 на 2
без нищо
опитай се да и създадеш уют в малкото аквариумче

mitkodobroto

ако и сложи женска която не е пълна най-вероятно ще я убие за нула време

Desmoria

Цитат на: mitkodobroto - 31.07.2007 08:03
ако и сложи женска която не е пълна най-вероятно ще я убие за нула време
Дам, абсолютно правилно. Абе и в двата случая е кофти с женска, в единия бой, в другия хайвер и пак бой.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Violeta

Цитат на: vankofighter - 30.07.2007 00:00
А коментар за по простичките варианти на които се спирам?  *HELP*
Простичките варианти, на които си се спрял, са откровен кич, затова не очаквай много хора да ги коментират. Не слушай тези, които твърдят, че в 20 л аквариум не можеш да садиш живи растения. Аз имам един такъв - е, не кръгъл - и в него чудесно се развиват два вида валиснерия, елеохарис и явански мъх. И живородките, които гледам вътре, са наистина щастливи. Живите растения създават в аквариума естествена среда, а е и много по-приятно като визия, отколкото да набуташ вътре пластмаса.
Ако вече си устроил съдчето като на картинките - никога не е късно да изхвърлиш къщичките и пластмасовите растения и да боднеш едно истинско.  :-)
Колкото повече, толкова повече.     Мечо Пух

vankofighter

31.07.2007 15:26 #66 Last Edit: 31.07.2007 15:47 by vankofighter
големия си го направих така
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload2.postimage.org%2F49540%2Faquarium.jpg&hash=f8440bd65f72280c5bca4a7770496cfa5672b123
и много си ми харесва а бетата си живее в кръглия със едно искуствено водорасло.Вчера доста пообикалях и не видях голям избор от естествени растения.(друго си е София) :'(

Flober

Ми то и аз да бях търговец и да ми вървяха пластмасите, и аз това щях да ви продавам -> никакви грижи от моя страна за осветлението,за водата, за добрия ( търговски ) вид  *YAHOO*. От друга страна виждал съм тук ( във форума ) аквариуми със истински растения от твоя град.........Ама важното е на теб да ти харесва.

jojo

31.07.2007 20:47 #68 Last Edit: 31.07.2007 21:09 by jojo
Виж моето предложение  :-[

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fupload2.postimage.org%2F54273%2FDSC00198.jpg&hash=04d9b1df2a8cd8f25678e2824b07d876f9e3ccf7
Чудя се дали ще мога да "закрепя" някакво живо растение...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.d256h.com%2Faquaristic%2Fimage025.gif&hash=d89e53039c2c437552e4503b958195480aaad7fbАЛБУМ

Оскар Уайлд: "...спорят само безнадежните кретени".
Питието определя съзнанието...

spetsa

По дебел и по ситен грунд и едно тяло с лампа отгоре и фонче и ще стане супер.

elderonth

Имам двоика сини трихогастри,по около 10 см.Държах ги разделени известно време след като забелязах,че женската е доста надута с хаивер,мъжкия доста я нападаше и реших да ги разделя за известно време.След като една седмица бяха разделени ги събрах в аквариума в които вече ми бяха вадили поколение.Смъкнах водата до към 25см,намалих осветлението и направих температурата 27c.Сложих Ричия и Роголистник,за да може мъжкия да започне да прави гнездо,но......нещо не е наред-първите 20 мин след като ги събера всичко върви наред,тои се пери,окраската му става доста наситена,заиграват се доста,но след този период нещо не е наред.Мъжкия става доста агресивен,хапе я ,гони я през целия аквариум,тя дори искача от водата,целия и коремен плавник е нахапан.Пак ги разделих за ден-същата работа,като ги събера и всичко тръгва наред и в последствие мъжкия пак я погва.Какво става???Кажете ми какво да правя и каде е проблема?

islander

Най-вероятно женската още не е готова. Дай и още малко време.

И пред да ги сложиш в развъдния аквариум осигури плътно залесен ъгъл за укритие на женската.

hanskiq

Понякога мъжкия е много агресивен и не става!Даже се стига до там, че може да я попребие и женската  да гътне!Пробвай с друг мъжки!

Peter_a

Според мен не изчакваш достатъчно моят син чифт  хвърля за около 5 денонощия. Аз оставям лампата да свети и през нащта. Не знам дали е правилно но действа.Номера е да ги чакаш.Трябва да имаш търпение.Храни добре направи укритие за женската(и моя мъжки я бие). И аз слагам дъбче и ричия за гнездо.Мъжтия ми предпочита дъбчето.
С времето слабия става силен, а силният свободен!

mkmarinov

И аз да се оплача от същото, *NO* имам двойка мозаечни трихогастри, в началото до преди месец си живяха без проблеми после пак се метнаха на бой ей. Не искам да ги размножавам просто да си живеят мирно без да се бият че така женската само се крие в растенията , излиза наяжда се и айде пак вътре, дето се вика лицето и не мога да видя. Има ли нещо което би помогнало? ако няма, да си се бият поне да си изяснят проблема някой ден  :-D. Аквариума е 120литра с 70% растителност.
Es gibt Menschen, die, wenn sie das Licht am Ende des Tunnels sehen, ein neues Stück Tunnel kaufen.

Similar topics (5)

43732

Започната от Marto99_mz


Публикации: 4
Прегледи: 2320

34085

Започната от methy


Публикации: 2
Прегледи: 4975

27677

Публикации: 16
Прегледи: 12945

50815

Публикации: 2
Прегледи: 2645

14855

Публикации: 9
Прегледи: 11958