• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 20:15

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Неориентиран аматьор на който му е мн топло..

Започната от baygry, 28.07.2015 21:34

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

petko


baygry

Итака...отрязах я тая пуста Гро-Лукс..и ето какво се получи..
Ватове-18+14.4=32.4 W
цвят-син+червен+6000К+4000К
Лумени-около 900-1000 плюс лумените на Гро-лукса

По интересното е че може да се заиграваш и да си правиш изгрев,залез,ден,облачен ден,лунна светлина ..:)
Постига се с комбинации между четирите цвята..
Ето някои примери-http://prikachi.com/gallery_view.php?user=31860&gal=19767

Все пак предвидливо оставих място и за още една Т8.:)
Двете вентилаторчета учудващо свалиха 1 градус,но поне ще охлаждат осветлението

А мен продължава да ми е топло и да ми се пие бира..Наздраве на всички

Penta


baygry

Цитат на: Penta - 01.08.2015 16:52
И как отряза GroLux-a ?

Е недейте да приемате всичко буквално де  :)
Всъщност скъсих с 1 см самата стойка(шина) на която се поставя луминисцентното тяло,тъй като отътре се показаха някакви проводници,намотки и др електроника се наложи да затворя със силикон.Самата стъклена тръба няма как да се скъси:)

Публикациите са слети: 03.08.2015 17:42

За да не отварям нова тема..
Някой би ли ме ориентирал колко примерно материал за биологична филтрация(топчета,сфери,цилиндърчета и т.н.) е нужен за около 100 литра аквариум.?

paralaks

0.5 литра сипоракс на Сера.Но от повече не боли, по-добре ще е.

baygry

Благодаря,понеже не ми се чакаще натъпках 300-350 мл нарязани сламки,ще ги оставя няколко дена да видим как се справят..ако се провалят ще слагам Сипорак.са

Cabral

Чета и не вярвам на ушите си! Няма ли някой да се хване да го прави това осветление и да го продава, а за един аквариум трябва да ставаш електротехник?!?

Penta

Цитат на: Cabral - 04.08.2015 20:45
Чета и не вярвам на ушите си! Няма ли някой да се хване да го прави това осветление и да го продава, а за един аквариум трябва да ставаш електротехник?!?
Всичко се прави и продава готово!

baygry

Опаа  хванах ви на линия..момент да си отворя една бира и почвам..
И така..как да сифонирам доста залесен аквариум?Това май ще ми е проблем..:(
Колко храна да давам ,няма ли някаква доза(това с колкото изядат за 2 мин ми се вижда малко относително)..например колко грама храна(примерно на люспи) дневно е необходима за 1 неон например?
Това е 1 см риба на литър -миродавно ли е ,защтото по тази логига мога да набутам 40 двусантиметрови звяра в моито легенче..
нещо ми се губят 3-4 скариди..ако са дошли някъде на гости-моля да ги изпратите  у дома,като изтрзнеят..
в момента в легенчето плуват 7 неона,5 разбори,6 родостомуса,6 данио, 3 анциструса,3 коридораса и между 2 -7 скариди...мога ли да натъпча още нещо?
Учудващо засега всички са живи и здрави
Предварително благодаря на всеки който отдели време за препоръки и съвети.




petko

 *DRINK*
В растителен аквариум не се задълбочавай в сифониране.От горе от горе леко обиране на мръсотията.
За храненето не съм чувал някой да мери грамаж като храни.Ориентир е да се изяжда храната за 2-4 минути,просто за да не остава не изядена храна и да влошава качеството на водата.
Мисля ,че правилото беше 1см възрастна риба на 2-3л. вода.,но и това е относително.Може да се приложи за риби с максимален размер до 7-8см.За големи риби не може да се приложи.
Мисля,че тези риби са ти достатъчни.

baygry

Благодаря Петко,все ми се щеше да набутам още 5-6 звяра.но явно стига толкова..Наздраве