• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 12:48

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Избор на система за CO2

Започната от Кейт, 26.11.2014 16:22

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Кейт

26.11.2014 16:22 Last Edit: 01.12.2014 16:13 by NO CARRIER
Някой купувал ли си е този вариант: http://www.ld-gmbh.com/?page=show_news&show_year=2011&news_ID=43
моля за мнение дали си струва да го купя.

manyg

Колко пари е цялата система?

hunter

По принцип това ти трябва и бутилка но зависи от цената. Иначе си има всичко, една скоба да отворя ако ел.магнет вентила е на 220в. Задължително с кабел с 3 проводника за да има занилване . В противен случай се получава утечка и ако премериш с фазомер по металните части става  =-O Така че умната при свързването.

bustama

Цитат на: manyg - 26.11.2014 16:36
Колко пари е цялата система?

По-спомен 100-на лева някъде.

VDO

114лв или малко повече беше.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fmac34rft9%2Fphotocat5.jpg&hash=360a4daf14830905da8b7981cd428ee276c00958

manyg

и бутилка за 60-70 лв + пълнене :) 180-90 лв :) Нормална цена за такава система ;)

bustama

Даже без ел. магнит вентила още по-нормална ще е. ;-) пуст страх в къщи... :-D

Penta

Аз си закупих редуцир вентила с два манометра за 45лв и бутилка от 3л за 80(мисля) лв от "Цикония" и отидох в тази фирма във Варна. Те ми сглобиха системата - ел.магн клапан (на 220V е) , иглен клапан и съответните съединения, уплътнения и щуцери. Фирмата е специализирана пневматиката и имат от пиле мляко.

Кейт

lрегулираща система за монтаж на бутилка с СО2, включва регулатор на налягане, пусков магнетвентил на 220 волта, дросел за настройка на дебита и изход щуцер за маркуч ф 4х6. цена 114 лв. Остава да търся бутилка. Препоръчвате 2 л минимум. Ще погледна и тази фирма Цикония.

bustama

 :-) аз, не съм препоръчвал абсолютно нищо! Всеки сам си решава. Киселина и сода... има тема и то доста изчерпателна във форума, би било добре да я погледнеш. Също при добра стратегия и температура, СИСТЕМА с мая и захар - върши работа.

bunzip2

Система с мая и захар върши работа до толкова, колкото че подава СО2.
От там нататък, вредата която върши е по-голяма. Понеже колкото и да се стараем, температурата в помещението се променя, от там и немпературата на бутлката. А и както е ясно на всички, реакцията е със затихващ ефект.
Тоест, получават се едни постоянни колебания в нивата на СО2, от където може да се докарат по-големи проблеми от това, че не се подава СО2.

За експерименти става, но да разчиташ на тая сиситема, според мен не!

bustama

Ключовите думи са - стратегия и система, последната не случайно е с големи букви. Вредата... по скоро е от самите нас - със система под налягане, още по-голяма вреда може да се сътвори.

Кейт

Ох, цял живот се питам кое е по малкото зло? колкото повече чета за един проблем, толкова по трудно ми е да взема решение за неговото решаване. Веднаж да опитам да питам преди да правя опит - грешка, опит -грешка и пак съм на кръстопът.Да бъде или да не бъде, в това е вечния въпрос?

bustama

Цитат на: Кейт - 28.11.2014 10:45
Ох, цял живот се питам кое е по малкото зло?

Каквото търсиш - намираш го. :-) Казахме няколко човека, че ползваме същите вентили.При мен, вентила с всичките му добавки, без ел. магнита и манометъра за високо налягане, работи на с-ма с лимонена киселина и сода. До сега, подавала ли си CO2? Прочетели темата за кисилината и содата?

Кейт

Не съм подавала. Направих пробити капачки и голямо и малко шише, в едното вода захар мая. Сложих уж горещ силикон под капачката за да няма пробив но несполучливо. Ту загрявам голямото шише в топла вода , ту го стискам за налягане , не ми изглежда да е сериозна работа. Това със лимонтозу и нещо друго не съм го чела, но ще го прочета.

Similar topics (5)

47334

Публикации: 12
Прегледи: 5998

55055

Публикации: 2
Прегледи: 2126

49718

Публикации: 12
Прегледи: 4819

59149

Публикации: 22
Прегледи: 8209

51575

Публикации: 11
Прегледи: 5639