• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 04:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Препоръка за нисък канистър

Започната от WickedSick, 30.10.2014 20:14

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

WickedSick

Здравейте,

Имам 112л аквариум с вътрешен филтър с дебит 450л/ч. Имам желание да си взема канистър с малко по-голям дебит. Проблемът ми е, че трябва да е доста нисък, тъй като искам да го поставя под 1 шкаф и има точно 30см разстояние. Случайно да има някой запознат с подобен канистър, който би ми свършил работа?

niki_o

Колега ,помисли за окачваема помпа- в 30 см. нищо смислено няма да се побере *NO*

bunzip2

Я разгледай SunSun HW602 или HW603
Нямам никакви наблюдения за този филтър, но може би ще ти свърши работа.
Въпросът е, че дебита е малък. Ама може да сложиш 2 :)

manyg

По-добре да не ги взема. Това са една шепа филтър- егати и филтъра... А пък и не са мн евтини ...

iivs

Канистър с такива размери не виждам кой би могъл да ползваш.Всички са по високи

Caxapa

EHEIM 2222 и 2224  имат модели на височина 28-29 см. 

iivs

Самия канистър да но с крана и с маркучите идват над 30

Caxapa

Аз  няма да споря а прилагам снимка.  С маркучите  ще дойде 30 см които търпят леко прегъване а "крана" който споменаваш се казва адаптер или в разговорен  език  му казват и "малка глава" Фабрично се води адаптер  на главата на канистъра.

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs27.postimg.cc%2Ftfnyyvjrn%2FDSC04818.jpg&hash=85bb63308a2aa57d1f21451d62d681aebd8a6633

Caxapa

Белязката показва 28 см   като до 30 има цели 2 см над последното ръбче от изхода и входа на тръбите на адаптера. Мързеше ме нощи да правя и снимки но като има да се спори се доказва нагледно. Поздрави!

WickedSick

Цитат на: niki_o - 30.10.2014 23:28
Колега ,помисли за окачваема помпа- в 30 см. нищо смислено няма да се побере *NO*
Капакът ми е стоков и трябва да го режа, а нямам желание.

Цитат на: Caxapa - 31.10.2014 10:44
Белязката показва 28 см   като до 30 има цели 2 см над последното ръбче от изхода и входа на тръбите на адаптера. Мързеше ме нощи да правя и снимки но като има да се спори се доказва нагледно. Поздрави!

Това ще свърши работа. Благодаря!

Caxapa

Искам само да предупредя, че има от същите модели с по-голяма кофа и разликата е в няколко сантиметра но все пак..Трябва да избереш малкия вариант. Дано не съм закъснял с уточнението.

WickedSick

Всъщност случайно ми попадна един Eheim 2032 от познат и го взех и с малко зор влезе.

Caxapa

Препоръката към този модел на Ехайм е да пазиш закопчалката, че се прецакват жлебовете и заключващия механизъм. Иначе са също добри. Но като се прецакат жлебовете и дръжката сама се отваря от напора на налягането в канистъра.

WickedSick

Ще го имам предвид. Благодаря!

Публикациите са слети: 31.10.2014 18:16

Смятам да оставя и двата филтъра да работят в следващите 1-2 седмици, като вътрешния ще го намаля до 100л/ч, а след 2 седмици ще го махна от аквариума. Удачен ли е този вариант?

Caxapa

Определено имат едно слабо място освен заключващия механизъм с жлебовете. Имат едни клипси  от двете страни   които се прецакват лесно. На самата дръжка  пък има едни "тапички" които също са  "слаба ркия" Това са негативите на този вид  Да не пропусна и свързването на маркучите.. Крановете-вход и изход са въртящи и малко   недоизкусурени като за "мечки като мен" не че съм като мечка ама   прибързаноста ми  ме е научила да сглобявам и разглобявам доста машинарии, в това число и канистри и като счупя нещо да купя ново.

Similar topics (5)

34505

Публикации: 0
Прегледи: 1723

58566

Публикации: 27
Прегледи: 13543

53257

Публикации: 6
Прегледи: 3725

29073

Публикации: 21
Прегледи: 8133

25522

Публикации: 86
Прегледи: 44516