• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 23:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Повишаване нивото на река Дунав

Започната от Caxapa, 24.10.2014 14:33

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Caxapa

На вниманието на всички колеги от населените места по река Дунав. Австрия е започнала изграждане на диги по поречието на река Дунав  поради продължително и постояно покачване на нивото на водата. Предполагам, че и качеството на водата по тръбопроводите ще бъде с нарушени параметри.  Дано съм помогнал с това пред-предупреждение.

Стоян Михов

 :-) Благодаря за инфото, моята къща е на няма и 100 метра от Дунав, засега нивото е нормално за сезона, има около 4 метра до критичното за нашия участък, но ще следя тенденцията  *DRINK*.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Иво D

Цитат на: Стоян Михов - 24.10.2014 19:35
:-) Благодаря за инфото, моята къща е на няма и 100 метра от Дунав, засега нивото е нормално за сезона, има около 4 метра до критичното за нашия участък, но ще следя тенденцията  *DRINK*.
Грешиш! Това ниво не е нормално нито за сезона, нито за годината ( участвам редовно на TID и толкова голямо ниво, като тази година  не съм виждал дори и през пролетта (( когато са пълноводни водите на реките)).

Caxapa

Цитат на: Иво D - 24.10.2014 21:32
Грешиш! Това ниво не е нормално нито за сезона, нито за годината ( участвам редовно на TID и толкова голямо ниво, като тази година  не съм виждал дори и през пролетта (( когато са пълноводни водите на реките)).


Без да го оспорваме. Споделих какви мерки предприемат тук в Австрия и се подсигуряват против наводнения. Спорове,дали е нормално или не са излишни. За предпочитане е да обърнат внимание и да се вземат евентуални предпазни мерки вместо да спорим нормално ли е или не засезона това ниво. Още повече! Случайно последния циклон който се стовари над Европа " нормален" ли беше и дали беше предвиден? Природа е все пак . Последното преливане на реката преди време бе катастрофално тук дори и за така организирана държава. Просто предупредих,без да спорим дали е обичайно,нормано или каквото и да е. Благодаря за разбирането!

Стоян Михов

Цитат на: Иво D - 24.10.2014 21:32
Грешиш! Това ниво не е нормално нито за сезона, нито за годината ( участвам редовно на TID и толкова голямо ниво, като тази година  не съм виждал дори и през пролетта (( когато са пълноводни водите на реките)).

http://www.appd-bg.org/site/wrap.php?3 <<Това ниво е нормално за месец октомври, нищо не съм казал за годината, имам предвид сега. Щом участваш в ТИД, значи сме се виждали. Поздрави и продължавай с участието, че всяка година все по-минорно става.
Сахара, споровете не са лошо нещо, Лафче е това, иначе както казах мерси за предупреждението.
https://s13.postimg.org/xijfjz5x3/Untitled.jpg

Caxapa

Отново предупреждават за обилни валежи. Показателно е за Френската Ривиера, Италия, Швейцария и Германия валежите.  Дано няма  поражения и драстични повишения на водните нива на реките.

Similar topics (5)

34597

Публикации: 0
Прегледи: 2029

1129

Започната от Mario


Публикации: 24
Прегледи: 11921

1704

Публикации: 26
Прегледи: 11929

33749

Започната от tparvanov


Публикации: 12
Прегледи: 5917

38415

Публикации: 2
Прегледи: 1822