• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
25.04.2024 15:20

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Денивелация

Започната от fasciatum, 15.09.2014 17:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

fasciatum

Здравейте колеги,купих си скоро 400л. аквариум с тъст ми направихме стойка от квадратен профил 30/30/1,5 мм та стойката е съвсем леко осукана в смисал че колкото и да я нивелирам има лека денивелация и лек наклон от около 3 4 мм:) сложих 20мм пдч за подложка ,над нея 20 мм фибрах и наи отгоре 20 мм стиреопор:) смятате ли че е достатъчно и опасно ли е да го пълня , благодаря предварително .
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

pl86

Малко трудно ми е на мен да си го представя, за да могат да ти дадат отговор колегите които имат опит, може ли да кажеш:
-колко крачета има стойката, има ли изобщо
-как нивелираш (отвиваш крачетата или ако няма слагаш нещо отдолу)
-колко е размера на стойката, колко е дълга
-кое е леко усукано, пдч-то ли, как? провиснало е по средата или друго  *dontknow*

може и снимки да сложиш ;)
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

fasciatum

15.09.2014 18:46 #2 Last Edit: 16.09.2014 20:14 by fasciatum
Значи стойката е 150/50 д/ш, осукана е самата горна рамка на стойката на която ляга пдчто . Стойката няма крачета подлагам железни планки с дължина около 15 см. и ширина 3см.( колкото е самата широчина на профила на стойката,а дебелината е различна в зависимост от къде колко трябва да се подлага) това е общо взето.

Публикациите са слети: 16.09.2014г 20:08ч

Здравейте отново,имаше 2 въздушни възглавнизи по 2 от диагоналите и тях ги оправих но все още има лека денизелация самия аквариум от средата е идеално( по дължина става въпрос ) и след средат започва лек наклон от около 1 2 мм които немога да оправя поглагах мерих правих и все нестава , другото което ме притеснява е че и към единия ъгал има лек наклон абе вече съм адски объркан и найстина незнам какво да правя....

Публикациите са слети: 16.09.2014 20:14

Толкова ли са фатални тези денивелации от 1 2 3 мм този стереопор и фибран който съм сложил няма ли да ги обере
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

Асен Евгениев

Нивелирай ПДЧ-то спрямо стойката.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

bunzip2

Ако дъното е добре легнало на фибрана, не му пречи, че цялата стойка има 2-3 мм. наклон. Напълни го и измери пак при пълен аквариум.
След напълването, ще натежи и не след дълго, ще улегне в подложката равномерно, което ще му помогне да се нивелира сам.

fasciatum

Ами легнало е навсякъде добре , но примерно пробвах с едно тънко картонче като тези дето са за националната лотария да пъхна под аквата и на някои места влиза но това няма и 1  мм предполагам че не е фатално :)))) много се вкарах аз в тези нивелации и впрочие май...преди никога не съм нито нивелирал нито нищо слагам аквите и палня :) но преди това имах един 330 и 220 литрови а с тези 400 литра вече са си множко :) благодаря за съветите очаквам още мнения
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

bunzip2

Щом имаш добра подложка, не го мисли толкова.
Просто го напълни :)
Остави го да пренощува и го замери сутринта. Щом говорим за 2-3 мм, всичко е наред.
Това за листчето от лотарията дето го мушкаш под аквариума... малко се заиграваш в повече :)

paralaks

Колега, напълни аквариума 1/3 остави го ден - два, после още една трета и след 1-2 дни догоре.Така има възможност постепенно подложката да се деформира и да легне по дъното. Личен опит, при мен са 570л. Успех :-)

fasciatum

Здравейте отново колеги,напълних аквариума . Първо напълних 1/2 от него изчаках 1 2 дни и днес го напълних целия,но все още мога да пъхна талонче от националната лотария на едно място да се притеснявам ли? там където ми е снадката между двете парче стериопор явно едното парче е малко по ниско от другото и мога да подпъхна листче....благодаря за отговорите
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

danielm

Килата са си кила, ако няма фрапиращи разлики няма драма.
Изолацията сляга и поема килата 1-2мм не са проблем.

fasciatum

:) ми 1 мм е някъде на едно местенци не повече .... е добре де за колко време да сляга за 1 година ли :))))
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

Caxapa

Не се филмирай толкова. Щом сте сигурни в стойката на която лежи аквариума и си сложил  добра подложка пълни до горе и си   :whistle: И успех  с новия аквариум.

fasciatum

Ами той е пълен вече :) Стойката е леко осукана ,но подлагах правих и денивелацията е минимална 2 3 мм :) подложката както съм написал по горе е пдч първо после фибран и най отгоре стериопор:)
Не трябва да се отглеждат заедно с дребни риби, тъй като започват да се хранят с тях. :-)

Caxapa

Той колегата Асен Евгениев е казал къде да нивелираш. Пък и този луфт както казват другите колеги  ще си се обере като слегне стиропора с времето.

evgeni200

Няма да имаш проблем:

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2Fxssmlnpnh%2Fpestirna02.jpg&hash=61e5060de1fc8136c82111d9fb7c525903bd78c9

Погледни тази стойка и не го мисли  :-)