• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 17:47

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Тубифекс

Започната от spetsa, 16.08.2008 20:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ToHuK

а, човешка ръка .. другия път ще ги снимам преди да ги разровя .. а аз мислех, че са малко... то е като червена вадичка направо.. но дори кото ходиш във водата и се дръпват навътре в тинята

bunzip2

Аз като вадих на времето, качвах се накъде на високо покрай брега и се оглеждам по краищата. Където червенее най-много, там е истината :). Слизаш там и гребеш с лопатката. То като се доближиш, те се скирават, ама като предварително си ги видял, че са там, не могат да те излъжат  :-D
Както казва Сахара, истината е да хванеш "жилката" и ще си извадиш сериозна топка :)

ToHuK

това успях да извадя.. доста и остана в тинята


https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2Fb192l8jrh%2F20140707_192738.jpg&hash=e5c5ccd7f130503aea6c96524c55fbcf5065eb1c

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs28.postimg.cc%2F5r43txzil%2F20140708_090710.jpg&hash=bc830cf937147813db0f9deb5def06ce9f3bbab6

bunzip2

Ехе... достатъчно.
Даже сигурно няма да успееш да го съхраниш. За няколко дни умират.
Не знам колко риби (аквариуми) имаш, ама ако няма да го дадеш до седмица всичкия, по-добре колкото прециш, че ще ти артиса, го замрази на кубчета :)

Nikiengi

Цитат на: bunzip2 - 08.07.2014 11:36

до седмица всичкия, по-добре колкото прециш, че ще ти артиса, го замрази на кубчета :)

Освен ако колегата няма система за експресно замразяване не е добра идеята, докато хладилника ги замрази те ще са започнали да се разлагат, съответно и няма да имат необходимата хранителна стойност, че даже може и да са вредни! Но на течаща вода могат да изкарат и повече от седмица.

bunzip2

Е във формичка за лед съм замразявал във фризера.
Нищо им няма. Може и вредни да са, знам ли ги - ама рибите си ги ядяха с апетит.

Giorgio_Armano

Цитат на: Nikiengi - 08.07.2014 13:07
Освен ако колегата няма система за експресно замразяване не е добра идеята, докато хладилника ги замрази те ще са започнали да се разлагат, съответно и няма да имат необходимата хранителна стойност, че даже може и да са вредни! Но на течаща вода могат да изкарат и повече от седмица.
Прав е колегата.
Няма ли шоково замразяване,по-далеч от аквариума.
След като са замразени един път по обикновения начин(фризер,хладилник) след размразяването им или по точно когато ги пуснете в аквариума побеляват.Това е бърз процес на разлагане.
Последствията са следните:
Инфузории в аквариума,чревна инфекция по рибите и куп още болести причинени от тубифекса.
Единствения и най-добър начин е шоково замразяване с АЗОТ.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

ToHuK

Нали човек се учи докато е жив .. този път се оказа че съм извадил мноого повече, отколкото могат да изядат рибите за 1-2 седмици .. ще има и много фира .. следващия път просто ще извадя по-малко.. Не ми пречи да ходя през седмица за по половин час да си ловя пресен.. а за замразяване .. то ако е така, ще си го купувам просто от магазина.. причината да отида и да почна да си го вадя сам е, защото исках пресен .. иначе си го купувах, но те го продават полужив .. затова и почнах да си го събирам сам.. иначе нямаше и да се занимавам въобще :)

TUISTERa

Здравейте, на какви места по реките се търсят тези червейчета?
Callichthys callichthys(01.11.2014),Trichogaster trichopterus(01.12.2014),Ptrophyllum scalare x2 (01.12.2014),Gyrinocheilus aymonieri(29.05.2015),Trichogaster trichopterus(01.03.2016)

Ivan_S

100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Caxapa

Той иска да си извади от реката а не да въди.
Та Тубифекса се намира  в реки и потоци разляти и с тинесто дъно. Трябват ботуши и газене до коляно понякога.
*offtopic сега ако ме питаш как да разбереш  дали има Тубифекс../започваш да викаш пъци-пъци и те идват/ а сериозното е, че по-горе в темата е описано а има и други теми в този форум в които пише за Тубифекса.

borracho

Тубифекс в реки няма, не подвеждайте човека да ходи да гази в студа. Тубифекс може да се намери в открити канали където текат одходни води, с тинесто и затлачено дъно. Може и в канали близо до животновъдни ферми. Обикновено такива места има по покрайнините на градовете, където смърди.
бъди сеяч, а не разбирач!

Ivan_S

Цитат на: borracho - 27.11.2014 17:11
Тубифекс може да се намери в открити канали където текат одходни води, с тинесто и затлачено дъно. Може и в канали близо до животновъдни ферми. Обикновено такива места има по покрайнините на градовете, където смърди.

+1. Точно от такива места съм правил опити да извадя. Е, резултатът не беше впечатляващ, но потвърждавам, че баш в такива условия се откриват. Деретата и градските канали са подходящи за първи опити. А по-горе дадох линк за развъждането, евентуално на колегата, ако му стане интересно, да си се занимава :). Все пак това е "малотрайна стока" и постоянно да се обикаля и да се вадят малки количества, не си е работа.
100 l. Malawi mbuna
Pseudotropheus saulosi - 7 бр. (2 m, 5 f)

Caxapa

Аз да попитам Борачо..По Марица има ли Тубифекс? И ако има то тогава р.Марица какво е? Канал или отходна канализация?

borracho

Цитат на: Caxapa - 27.11.2014 18:22
Аз да попитам Борачо..По Марица има ли Тубифекс? И ако има то тогава р.Марица какво е? Канал или отходна канализация?
По Марица има колкото по Дунава във Виена.
бъди сеяч, а не разбирач!

Similar topics (5)

3884

Публикации: 43
Прегледи: 27837

44946

Започната от emko56


Публикации: 13
Прегледи: 6815

35742

Започната от sakffo


Публикации: 5
Прегледи: 3934

14233

Започната от миа


Публикации: 40
Прегледи: 36311

59885

Започната от niky


Публикации: 0
Прегледи: 6087