• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.04.2024 03:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

оодиниум

Започната от valiovci, 05.12.2008 22:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

valiovci

05.12.2008 22:08 Last Edit: 06.12.2008 08:33 by Живко
Иде реч за дискуси. Cлед лечение с какво ли не ,уточних диагнозата -Оодиниум. лекарството  Oodinol на JBL помогна. За 3 дни рибите станаха чудни, наперени и с нормални цветове. 10 дена по късно болестта пак се завръща. Бях чел някъде, че паразитите се заравят в пясъка и след като лечението приключи пак налазват рибите. Упорита болест. В чудо сам се видял. смятам да направя пълен рестарт и да извадя грунда .
Въпроса ми е:
Как да "излекувам "пясъка? дали с вряла вода ще е достатъчно и дали в филтърния пълнеж няма да останат скрити гадове след лечението. Ще ми се вече да престана да лекувам риби.
а ,и още нещо на едно място пише, че 24 осветление ще наруши  цикала на паразита, на лекарството пише, че ако се затъмни аквариума за 3-4 дена ще помогне за лечението. Дали е все едно? и друго. рибите който не издържат лечението ,като анциструси например ако ги извадя, дали ще вкарат болестта наново след като ги върна? Що да сторя?


}|{opukc

05.12.2008 22:58 #1 Last Edit: 05.12.2008 23:08 by }|{opukc
Леченията с мед са много тежки, винаги има натрупване на метал в организна. Следва натравяне с мед. В общи линии оодинума има 21 дни инкубационен период. Трябва да провеждаш двата курса между този интервал от време, или второто лечение да почне след третата седмица.

Similar topics (2)

53363

Публикации: 3
Прегледи: 2858

30229

Публикации: 3
Прегледи: 4198