• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
24.06.2024 15:50

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хищна пираня в габровски язовир

Започната от nina, 18.06.2008 08:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nina

Ето, вижте сами, ако вече сте пропуснали новините, както редовно правя аз.
http://btv.bg/news/news_details.pcgi?cont_id=113954

И който я е пуснал..  :karamse: веднага да си признава!


miTko

http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=263339

Какво ще кажете за кръстосването с нашенски риби?  *ROFL* *ROFL* Тия хора мислят ли, преди да пишат?
Разни мои АКВАРИУМИ 

ceco

Ми то като няма риба и ракът е риба  :duvar:

mita4eto2404

Представяте ли си, да земе да се кръстоса със шаран и после по новините ще викат- Уловен беше шаран 70 см 12 килограма с четири реда триъгълни остри зъби. В интервю с човека хванал добичето ,той обяснява как шарана връхлетял на кучето му което било на около 50 см от брега вътре във водата , човека го ударил с първия видян тежък предмет става въпрос за греблото на лодката му , за да си спаси кученцето.
П.П. Кучето било Ротвайлер.

*ROFL* *ROFL* *ROFL* *ROFL* тия май неса много наясно как се кръстосват риби  *ROFL*

nina

Добре де, това за кръстосването с нашенски риби... айде, ама защо си мислите, че е пусната само една  *dontknow* И щом тази е оцеляла, предполагам, че ако има други и те може да оцелеят. Какво ще им попречи да се размножават после? Аз лично съм голям противник на това да се бъркаме в работата на оня горе и да се внасят в България отровни паяци и змии, или риби, които може да хапнат човек :-(

Boby_

Да оцелеят по това време на годината не е чак такъв проблем. Не мисля обаче, че нещата стоят така с преживяването на зимата и с успешното размножаване.

mita4eto2404

Абе те така викат и за червеноухата костенурка ама като гледам в зоо парка колко са се навъдили и си отселяват през зимата и малки се люпят , та незнам не ми се мисли ако почнат и да множат какво ще бъде.

Lan

И все пак не бива да се рискува. Ако се аклиматизират, което не е толкова невъзможно, колкото изглежда, ще унищожат фауната във водоемите за нула време. Надявам се да не стане, но този, който ги е пуснал, е за обесване, а по-добре би било да го оставят в малък басейн насаме с няколко пирани...
Първият, който е изпсувал вместо да хвърли камък, е баща на цивилизацията.
Зигмунд Фройд

Boby_

Пиранята не е червенобуза костенурка. Естественият й ареал е силно ограничен - свежда се само до басейна на Амазонка.
Намирана е в южната част на САЩ (Северна Каролина), където е пускана от акваристи, но не преживява тамошните зими, които са далеч по-меки от нашите. Тук няма шансове.

}|{opukc

Спокойно бе хора. Хванат е единствения мъжки екземпляр, което свежда размножаването до нула. *DONTWORRY*

puhcho

Казаха, че в новините на нова телевизия в 19,15 ще дадат за пиранята.

ogogogo

Пираните са забранени за отглеждане със специален закон в Щатите.
Хората са установили,че тази риба е много издържлива и адаптивна и
без проблем преживява зимите там.Присъдата за пуснат жив екземпляр
на свобода е доста сериозна,от порядъка на 10години затвор и няколко
хиляди долара глоба.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

stanko

Незнам за закон които забранява отглеждането на пирани в САЩ/може и да има/ но във всеки трети магазин можеш да ги намериш,а освен това ги има и на борсата за сладкиводни риби./Една от борсите е в Маями,ходил съм няколко пъти./А ако се адаптират някъде това наи-лесно ще е в южна флорида .

SlickIz0

Цитат на: }|{opukc - 18.06.2008 11:21
Спокойно бе хора. Хванат е единствения мъжки екземпляр, което свежда размножаването до нула. *DONTWORRY*
Може и да не е единственият мъжки!  *NO*

didoepi4

Приятели!
Кажете казаха ли нещо интересно в новините, че сега сеприбирам?

Similar topics (5)

32672

Публикации: 0
Прегледи: 2404

4473

Публикации: 34
Прегледи: 17326

51725

Започната от chael_sonnen


Публикации: 2
Прегледи: 2939

18181

Публикации: 23
Прегледи: 18829

38337

Публикации: 17
Прегледи: 11501