• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 16:50

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Замразена храна - начин на употреба

Започната от iivs, 15.10.2012 19:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

iivs

Здравейте до сега не съм давл замразена храна и искам да пробвам но имам един малко тъп въпрос трябва ли да я размразя преди да я дам или пускам цяло кубче.

Nikiengi

Пускал съм и цало кубче и не е имало проблем с яденето й, но обикновено си я размразявам преди това.  :-)

iivs

Да не ги хване ангина рибоците.

stanislav89

Аз първо я оставям в вода да се размрази, сменям водата 2 3 пъти да се промие и тогава храня. Останалото количество прибирам в камерата до следващото хранене. При следващото хранене само размразявам и храня, понеже храната е измита.

wwladoo

Колеги,не правете глупости да размразявате, че и да промивате това просто...... , някои видове замразени храни по този начин повечето хранителни вещества заминават по дяволите с промивките!!! Храня от години със замразени храни от естествен произход *bg*(имам предвид не кайма), а и предлагам такива просто слагам пакетчето 4-5 мин. на стайна температура, колкото леко да отлъгне да може да се отчупи парче и храня,а когато е от внос направо пускам кубчето(блистера) в аквариума и проблема е никакъв.Замразената храни, които предлагам почти нямат съдържание на вода(не може на сто процента,защото самите организми съдържат такава) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

iivs

Храната е вносна и е на блистери от по 24 кубчета на цена 5 лева

wwladoo

Е именно предлагал съм и такава и съм хранил и с такава от  внос,много пъти--пускаш директно блистера(кубчето) във аквариума. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

terier4o

Ако нямаш много растения , корени или др местенца където храната може да попадне и да започне да гние , си пускай кубчето без да го размразяваш и да си играеш .
НО ако имаш много растения корени , аз те съветвам да процедираш по следния начин ( аз хранех така ) - взимаш кубчето делиш го на 2/ 3 зависи колко риби имаш и колко се налага да храниш , хващаш го с пинцетата и подаваш на няколко сантиметра под повърхността  рибите си хапват и си е голям кеф -Усещаш как ти кълве  *fish  *DRINK*
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs2.rimg.info%2F423f2c9436d6a9d376b4016d3211d9c2.gif&hash=38fb462888e63d5cd40cf419b5536d2abc534ec5

wwladoo

Цитат на: terier4o - 17.10.2012 18:33
Ако нямаш много растения , корени или др местенца където храната може да попадне и да започне да гние , си пускай кубчето без да го размразяваш и да си играеш .
НО ако имаш много растения корени , аз те съветвам да процедираш по следния начин ( аз хранех така ) - взимаш кубчето делиш го на 2/ 3 зависи колко риби имаш и колко се налага да храниш , хващаш го с пинцетата и подаваш на няколко сантиметра под повърхността  рибите си хапват и си е голям кеф -Усещаш как ти кълве  *fish  *DRINK*
В почти всички акви имам чистачи за тая работа(сомчета-коридорас,анцитруси,геринохелиуси,саета,боции) и не и остават да загние,верно иска и око да дадеш колкото е нужно,аз говоря пускам кубче защото имам много риби,естественно ,че като са малко рибите, можеш да го разрежеш с ножче като отлъгне леко кубчето или ако не е на кубче,колкото си прецениш.По принцип гооворех за пълното размразяване и промивката. :-) *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

rakim

wwladoo не съм съгласен с теб.Първо,замразена артемия задължително размразявам и плакна,водата и е солена и не е истина какъв бълвоч се изсипва в аквариума.Второ,ако всеки път размразяваш целия плик за да храниш,за една седмица ти е отишла храната.Това е моя опит,имам си една малка чашка слагам дозата вътре,размразявам ,плакна и тогава храня.Това че полезните вещества изтичат не го вярвам,рибите са си доволни аз също.Ако изтичаха така то и като добавено кубче в аквата пак ще изтекат,рибите да не го пият :-D ;-)
540л Южна Америка

wwladoo

Цитат на: rakim - 17.10.2012 19:13
wwladoo не съм съгласен с теб.Първо,замразена артемия задължително размразявам и плакна,водата и е солена и не е истина какъв бълвоч се изсипва в аквариума.Второ,ако всеки път размразяваш целия плик за да храниш,за една седмица ти е отишла храната.Това е моя опит,имам си една малка чашка слагам дозата вътре,размразявам ,плакна и тогава храня.Това че полезните вещества изтичат не го вярвам,рибите са си доволни аз също.Ако изтичаха така то и като добавено кубче в аквата пак ще изтекат,рибите да не го пият :-D ;-)
Еми не си хваля артемията-майки която предлагам,ама моята си я промивам предварително през центрофуга, още докато е жива и преди да я замразя в пакети,така че не сипвам бълвочи в аквариумите си като храня  и то солена,вярно че има леко съдържание на соли винаги но е минимално,то затова с артемия майки не се храни всеки ден а два три пъти през седмицата непоредни дни,на всеки колега съм го казвал като взима. Не знам откъде я взимаш твоята артемия замразена вероятно от съботният пазар или от другаде,където някой незнаен воин я е предлагал непромита и затова има бълвочи .Хората професионалисти повечето,които имат бази я познават по цвета дали е промита добре и дали ще пусне бълвочи.Но за другите колеги,като теб,които явно  по рядко я употребяват и не я познават още на външен вид препоръчвам чупиш малко парченце в чашка с водичка и ако има бълвоч-промиваш,ако не директно даваш.И не четеш добре написал съм леко да отлъгне колкото да отчупя парче, а не РАЗМРАЗЯВАМ, а кубчето като го пуснеш то за отрицателно време е изядено не му остава време да се изплакне--колкото до изтичането на хр. вещества,зависи от типа храна,ако е крил или други дребни ракообразни и дребни скариди естествено че няма да се промият кой знае колко,но при артемията излизат,затова се промива хубаво докато е жива,но някои хора ги мързи защото е трудоемко когато става на въпрос за количества и я слагат така за замразяване непромита.Колкото до тази замр. храна, която е от внос на блистери,тя си е достатъчно промита  и почистена,заводско и няма смисъл от промивки.Мисълта ми беше,че не вреди на рибите директно ако се пусне, а БГ уловената и замразена храна дали било артемия,хирономус,циклопс или водни бълхи зависи от човека който я предлага дали хубаво я е промил преди да замрази . :-) А и в крайна сметка аз споделям как процедирам пък всеки решава за себе си,не налагам моето мнение на никой.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Caxapa

Всеки е прав за себе си. Владо с неговият опит, Раким, Териерчо и кой ли още не. От замразените храни ползвам предимно  Ротен Мюкен Ларве(Червен хирономус) Ползвал съм и Артемия различни калибри според големината на рибите. Винаги съм размразявал кубчетата. Или  ползвам пинцети  и подавам кубчето (както е казал колегата Териерчо : Усещаш как ти кълве *JOKINGLY*.  В противен случай, винаги се намира някой по нахакан рибок, който отмъква кубчето  и погледа му се събира в една точка все едно  някоя "тетка" е глътнала цялото ескимо.  Поради тази причина, избягвам да давам на моите риПки  "сладолед"- неразмразена храна.

nikiK

Всекидневно храня с хирономус, артемия, гамарус и т.н.т. размразявам кубчето тотално и на 2 пъти с малка лъжичка го разпръсквам леко във аквариума.
Така и малки и големи рибоци се докопват до любимите порции. :-)
450 лит.  Ю.Америка- Геофагуси, Скаларии Манакапуру, Цихлиди джуджета
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs23.postimg.org%2Fbouk58j9z%2FDSC07050.jpg&hash=8c3a842af0d72cdf9aac794b1cd930ff0f55922a
260 лт.  Африка ез. Малави

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs22.postimg.org%2Fdkblqd7a5%2FDSC07053.jpg&hash=990372686b1835fb091e9de8fc0bec78d164e9f4

DJER

Аз лично правя като Владо, изчаквам да се отпусне малко да мога да чупя и хвърлям да ядат

HEPOH

Аз първо размразявам, после промивам под силна струя вода. Има малко боклуци и мухи. Но да попитам, от къде се получава се червена боя
Търся мъжки Воален Анц. Албинос

Similar topics (5)

10454

Публикации: 2
Прегледи: 3380

29974

Публикации: 2
Прегледи: 4050

2593

Публикации: 2
Прегледи: 3519

43567

Публикации: 6
Прегледи: 5417

27413

Публикации: 6
Прегледи: 6065