• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 04:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Замразена артемия

Започната от hristoj, 08.06.2013 15:58

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

hristoj

Здравейте колеги,
днес реших да разнообразя храната на моите рибета и взех едно 200 грама замразена артемия, но ми се отвори един наглед прост въпрос, но всъщност ме притеснява дали преди да дам на рибите артемията, трябва да се промие, заради кръвта? Защото така много бързо ще се зацапа водата и се налага през 2/3 дена да я сменям..?
Съжалявам за въпроса, но не намирам никъде в форума дали се промива и дали нещо се преработва преди да се даде на рибите..

Същата като тази е и моята.. https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fprikachi.com%2Fimages%2F737%2F6198737e.jpg&hash=51c7396e69bfd262eb415e6c8c58d04c349f09b1

petar99

 В чашка загребваш вода от аквариума и пускаш артемията за 10 мин. да се размрази. След това слагаш кеп над мивката и изливаш съдържанието на чашката вътре, артемията остава, а мръсната вода отива в канала.
Така е нй- добре.

hristoj

Добре колега, а иначе освен да се зацапа водата, дали тази кръв може да навреди на рибите нещо?

petar99

 Е, то самото замърсяване на водата вреди на рибите, но иначе не.

asito

Каква кръв има????Нали цели ги замразяват артемиите.

petar99

 То не е кръв, но наистина цапа.

asito

Ми аз почти всички замразени храни съм ползвал-не съм промивал въобще.Слагам колкото да изядат рибите за 1-2 мин и проблеми с със замърсяване на водата съм нямал и нямам.

petar99

На по- голям аквариум не е проблем.

wwladoo

Цитат на: asito - 08.06.2013 16:46
Ми аз почти всички замразени храни съм ползвал-не съм промивал въобще.Слагам колкото да изядат рибите за 1-2 мин и проблеми с със замърсяване на водата съм нямал и нямам.
Ако артемията е хубаво промита преди да се замрази--няма нужда от промиване преди да се храни,за съжаление не всички колеги я промиват като хората преди замразяване.Години наред храня директно чупя парче от замразената артемия-майки и храня без никакъв проблем,артемията майки си е перфектна замразена храна.Така се храни и със замразен Циклопс--не се размразява и промива предварително преди хранене, защото при него и хранителната стойност се губи и специфичният мирис който възбужда рибите да го ядат.Друг въпрос е,че с артемия майки замразена не се храни всеки ден , а 2-3 пъти в седмицата не поредни дни--защото колкото и да е промита преди замразяването тя все пак съдържа соли и също не се дава по много,защото рибите я обичат и лапат здраво, а тя е силна и може да се получи подуване и смърт.Ползва се и профилактично за чревната система, при хранене на дискуси,когато основно се храни с кайма за дискуси. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

asito

Цитат на: petar99 - 08.06.2013 16:54
На по- голям аквариум не е проблем.

По-малък аквариум- по-малко рибки -по-малко замразена храна,т.е. размера на аквариума няма значение  :-)

Цитат на: wwladoo - 08.06.2013 17:10
   Ако артемията е хубаво промита преди да се замрази--няма нужда от промиване преди да се храни,за съжаление не всички колеги я промиват като хората преди замразяване

Мда,така си е.

hristoj

Ами явно моята е промита, защото направих опит да им дам, потопих част от парчето и се откъснаха няколко гадинки, друго не падна, благодаря ви че се отзовахте и дадохте мнение!

Similar topics (5)

14331

Публикации: 18
Прегледи: 33442

1246

Започната от stanko


Публикации: 1
Прегледи: 3618

58444

Започната от Kai


Публикации: 2
Прегледи: 2967

42774

Започната от S_mo


Публикации: 10
Прегледи: 6177

37065

Публикации: 2
Прегледи: 4126