• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 12:29

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Яйца на артемия

Започната от ivomark, 15.07.2012 22:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ivomark

Извинявам се, че пускам темата в този раздел, но все още нямам право да я пускам в правилния, както и вместо раздел химия прочетох храна и пуснах темата там  :-|.  Търся яйца на артемия, защото при по-голям късмет скоро ще ми се родят бети   . Можете ли да ми кажете място от където да си купя или от самите вас ? Най-удобно ще е ако е в бургаска област, но съм съгласен и от други места. Отново се извинявам за обърканите теми  *SORRY* .

АМАЗОН

Преди яйца от артемия ще ти трябва инфузория.

ivomark

Цитат на: АМАЗОН - 16.07.2012 09:04
Преди яйца от артемия ще ти трябва инфузория.

Работи се по въпроса за инфузорията *OK*  Само ми кажете артемия къде има в Бургас иначе обричам мъниците на глад  :'(

Heartwork

От интернет но мен много пъти са ме лъгали ! От сайтовете нищо не доставят само скъпите неща ги доставят !
Не ми казвай какво да правя... За да не ти кажа къде да идеш...!

rampage

Не искам да оспорвам мнението на амазон ,но малките се хранят с артемия без никакъв проблем още от самото им захранване така че давай направо с артемия няма да имаш никакви проблеми хапват си я без проблем ако искаш виж    wwladoo той е от бургас и го питай за артемия :) успех

АМАЗОН

Когато се опитва да захранва новоизлюпени Бети с Артемия се получава това ,че личинките
скубят от краката на артемията и нищо повече.
Правилния начин е 2-4 дни с инфузории и после на Артемия.
От изказването съдя че потребителя rampage не е виждал скоро новоизлюпена Бета.
С най-добри чувства.

rampage

Не е така амазон дори в момента имам малки бети халфмун на 11 дни и още от захранването ги храня с артемия и си я лапат цялата без никакъв проблем не оспорвам мнението ти просто отбелязах че може и директно с артемия хапват си я нормално

АМАЗОН

Принципно по-добри резултати дава захранването с чехълче и след 2-3дни артемия.
Всеки си има собствен начин но най-много оцелели и пораснали до полова зрялост има
метода който препоръчвам.
Иначе дори със суха финно стрита ще се захранят но няма да е добро поколението.
Захранването е най-важния и критичен момент за всяка една риба и,е хубаво да бъде
по-правилният и изпитан начин.

rampage

съгласен аз нямам възможност да ги захранвам с това пък и по лесно ми е с артемия за сега малчоганите вървят добре живички са и се надявам бройките да останат не променини както са сега :) така че за тия които им предстои малки бетички им пожелавам успех :)

reaskol

Винаги съм давал на малките директно новоизлюпена артемия и не е имало абсолютно никакви проблеми   :-)
Който иска може да чете всичко за бетите в най-големия европейски форум --> http://www.bettas4all.nl/  ;-)

emityy

Цитат на: rampage - 16.07.2012 14:49
аз нямам възможност да ги захранвам с това
На мен ми бяха казали изпитан метод за снабдяване с чехълчета : 3 литра буркан се пълни с вода слага се обелка от банан вътре (цяла) пуска се филтъра без да вкарва въздух само да разбърква водата, колкото може по-интензивно и след 3 дена без да се спре се получава златиста мъгла, която се събира с марля и това са чехълчетата.

ivomark

Цитат на: emityy - 16.07.2012 16:11
На мен ми бяха казали изпитан метод за снабдяване с чехълчета : 3 литра буркан се пълни с вода слага се обелка от банан вътре (цяла) пуска се филтъра без да вкарва въздух само да разбърква водата, колкото може по-интензивно и след 3 дена без да се спре се получава златиста мъгла, която се събира с марля и това са чехълчетата.

Ем, то всичко е до мерак бе. Можеше просто да драсне в гугъл и щеше да види, има доста писано по темата  *THUMBS UP*

АМАЗОН

Цитат на: emityy - 16.07.2012 16:11
На мен ми бяха казали изпитан метод за снабдяване с чехълчета : 3 литра буркан се пълни с вода слага се обелка от банан вътре (цяла) пуска се филтъра без да вкарва въздух само да разбърква водата, колкото може по-интензивно и след 3 дена без да се спре се получава златиста мъгла, която се събира с марля и това са чехълчетата.
А,дали в културата ще има само чехълчета или ще се завъдят всякакви гадове.
Колега така си съсипа маса новородени.Завъди някаква хищна инфузория която нападаше хрилете
на личинките.
Търси се чиста култура от чехълчета и се ползва преварена вода за да се създаде хубава инфузория.

emityy

Еми метода е изпитван доста пъти и за сега е нямало проблем.

ivomark

Добре де добре, стига сте спорили и ако можете ми кажете от къде да си набавя яйца на артемия, защото вече започвам да се отчайвам  *dontknow*

АМАЗОН

Мога да ти изпратя 2-3 супени лъжици но,не знам дали си заслужава.
Ако ти я пратя с Еконт като писмо май е към 4лв.
Ако те устройва пиши на лични един адрес и утре по някое време ще ти
я пратя.
Поздрави,Оги.

Bolta

Цитат на: ivomark - 16.07.2012 22:38
Добре де добре, стига сте спорили и ако можете ми кажете от къде да си набавя яйца на артемия, защото вече започвам да се отчайвам  *dontknow*
Е, нали ти казаха от къде!?
Щом си от Бургас, питай wwladoo, ако той няма пообиколи магазините за акваристика и все ще има в някой. Ако и там няма - поръчваш си онлайн.
Аз съм взимал артемия от Васко (kiliman).

ivomark

Владо за последно го видях като имаше рожден ден преди няколко дена и тогава ми каза че за около 10 дена няма да го има  :'(  и сега го чакам да се върне от.....някъде   *privet* знам че той има артемия майки, но за яйца не съм го питал.

Bolta

Прав си...  Владо, може и да няма Артемия на яйца. Иначе за майките и аз знам, че има.
Това, с което мога да ти помогна - е да ти дам профила на Васко и да го питаш дали има. Взимал съм от него кутийка и съм много доволен от люпимостта на артемията. *THUMBS UP*
http://aquariumbg.com/forum/profile/killiman/
Вероятно има още доста колеги, които да предлагат, но в момента не се сещам за конкретно име.

ПП: Сори, бях пропуснал поста на АМАЗОН. Това, което ти предлага не е никак малко като количество. На първо време можеш да вземеш от него, а след това да си набавиш още, ако е необходимо.

asito

Поръчай си от нета,какъв е проблема.

Similar topics (5)

16428

Публикации: 5
Прегледи: 4077

1246

Започната от stanko


Публикации: 1
Прегледи: 3617

59226

Публикации: 10
Прегледи: 4230

44056

Публикации: 5
Прегледи: 23177

37003

Публикации: 26
Прегледи: 17340