• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 10:34

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпрос за замразена храна

Започната от saturn, 25.02.2014 00:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

saturn

въпроса ми е коя замразена храна цапа най-малко водата и съответно е най-добра, аквариума ми е сборен, до сега съм хранил само с люспи и гранули, качествени, но доста цапат

shnufito

Пробвай с хирoномус,но не се препоръчително да го даваш всеки ден.

DISCUSBG

Цитат на: saturn - 25.02.2014 00:43
въпроса ми е коя замразена храна цапа най-малко водата и съответно е най-добра, аквариума ми е сборен, до сега съм хранил само с люспи и гранули, качествени, но доста цапат
Даже сам си отговори, защо имаш инфузория в аквариума!Храните не цапат, просто ги даваш явно в промишлени количества, и от останалата неизядена храна ти започват проблемите.......в комбинация с по-прясна вода = ИНФУЗОРИЯ.
Не знам!

saturn

аз още онзи ден се усетих за храната, че прекалявам, колкото до инфузорията няма я вече ув-то я изчисти

DISCUSBG

 Сега ако коригираш и количеството храна си готов с този проблем. :-)
Не знам!

saturn

как да я преценя, имам около 15 рибки някой са много лакоми, особено скалариите изяждат почти всичко и почти не остава за другите и все си мисля, че тези по-бавните остават гладни, сомовете все ще намерят нещо по дъното

DISCUSBG

 Това вече е усет, изгражда се постепенно, но по-добре по-малко, от колкото прехранени и мъртви.
Не знам!

wwladoo

Има един лаф-риба от глад няма умряла , от прехранване много..... ;-) :-D
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

magnit

Цитат на: wwladoo - 28.02.2014 23:50
Има един лаф-риба от глад няма умряла , от прехранване много..... ;-) :-D
Всъщност, риби (особено млади) умират от глад, както и вследствие от глад. Балансът на храненето и усета към нуждите на обитателите се добиват с опит и малко познания.
Човек, който често повишава тон си понижава авторитета!

DISCUSBG

 Нямах в предвид чак гладуване със седмици.Просто по-пестеливо да бъде, изядено за 2-3мин.
Не знам!

tao

Цитат на: wwladoo - 28.02.2014 23:50
Има един лаф-риба от глад няма умряла , от прехранване много..... ;-) :-D

Aз мога да поспоря с теб.
Риба от прехранване не умира , изключвайки случаите на блоут при африканските цихлиди.
Дори и в тези случаи обаче  прехранването не е директната причина а несъответстващата храна.
Аквариумите са затворена еко система и подаването на много храна крие рискове за нормалното функциониране на този затворен свят , в това число и здравето на рибите.
Но пък чак да умират от прехранване....това не е истина.

raiko

Цитат на: tao - 01.03.2014 22:27
....Но пък чак да умират от прехранване....това не е истина.
При живородките(и не само) доста често се случва да умрат от прехранване. Единият от възможните варианти е когато рибите преядат със суха храна, която впоследствие набъбва в корема им. Затова при някои храни е желателно предварително да се накисват преди хранене. Също така вследствие на прехранването за да усвоят  рибите изядената храна имат  нужда от по-голямо количество кислород и при по-голяма гъстота  умират от задушаване.

tao

Е да Райко от набъбване  на храната  проблем може да има.
Тук обаче стана дума за замразена.

raiko

При прехранване с жива и замразена храна е възможно рибите да се качат на повърхноста (както казах - недостиг на кислород) и да умрат от задушаване.

tao

А ако са в по хладка вода наситена с кислород  дали ще се получи

raiko

Ами, ако се задавят докато се хранят?....  :-)    Аз  специално уточних, че това ще се случи при определени условия.

Публикациите са слети: 02.03.2014 00:03

Друго неприятно нещо, което може да се получи при прехранване е да се покаже червото им от ануса. Това се получава предимно при  цихлидите. В повечето случаи червото след това се прибира обратно, но понякога не може да се прибере и след няколко дни рибите умират.

wwladoo

Цитат на: raiko - 01.03.2014 23:01
При прехранване с жива и замразена храна е възможно рибите да се качат на повърхноста (както казах - недостиг на кислород) и да умрат от задушаване.
Като първопричината е прехранването а последствие от прехранването задушаване--има много случаи,много случаи в практиката такива със замразени и живи храни.И да спориш и да не спориш практиката и опита говорят...и си е жива истина.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

tao

Тя практиката е ясна.
Въпросът е в нейното разбиране.
Как по-точно се задушава риба, прехранила се с замразена храна с оптимални количества разтворен във водата кислород , че на мен нещо ми убягва разбирането.
Аз с моята практика пък съм склонен да твърдя,че задушаването е в следствие на второстепенни причини при, което затворения съд какъвто е  аквариума има единственото значение.

wwladoo

Виж не искам да споря със теб--достатъчно хора са спорили с теб във форума, на различни теми и винаги си бил ,,прав,,защото като котката не падаш по гръб, а хлъзгаво се измъкваш. А колкото до разбирането и при оптимални количества кислород в аквариум,прехранени риби със замразена или жива храна,ще има жертви може да са по малко но пак ще има.Единствено за практиката ти не съм уверен защото не съм видял един аквариум твой във форума,хайде не бъди скромен дай да видим нещо,както ни ,,отваряш,,на теория дай да видим и малко практика...за пъстървите вече чухме...за другото всеки може да пише и говори. Не се обиждай,нищо лично :-) *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

32160

Започната от pet1r83


Публикации: 0
Прегледи: 2164

15713

Започната от momo1993


Публикации: 3
Прегледи: 6145

12094

Започната от dok70


Публикации: 4
Прегледи: 4899

3890

Започната от russev


Публикации: 14
Прегледи: 8019

43694

Публикации: 5
Прегледи: 2545