• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 10:57

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

въпрос за замразена храна

Започната от saturn, 25.02.2014 00:43

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

raiko

Ами, ако се задавят докато се хранят?....  :-)    Аз  специално уточних, че това ще се случи при определени условия.

Публикациите са слети: 02.03.2014 00:03

Друго неприятно нещо, което може да се получи при прехранване е да се покаже червото им от ануса. Това се получава предимно при  цихлидите. В повечето случаи червото след това се прибира обратно, но понякога не може да се прибере и след няколко дни рибите умират.

wwladoo

Цитат на: raiko - 01.03.2014 23:01
При прехранване с жива и замразена храна е възможно рибите да се качат на повърхноста (както казах - недостиг на кислород) и да умрат от задушаване.
Като първопричината е прехранването а последствие от прехранването задушаване--има много случаи,много случаи в практиката такива със замразени и живи храни.И да спориш и да не спориш практиката и опита говорят...и си е жива истина.
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

tao

Тя практиката е ясна.
Въпросът е в нейното разбиране.
Как по-точно се задушава риба, прехранила се с замразена храна с оптимални количества разтворен във водата кислород , че на мен нещо ми убягва разбирането.
Аз с моята практика пък съм склонен да твърдя,че задушаването е в следствие на второстепенни причини при, което затворения съд какъвто е  аквариума има единственото значение.

wwladoo

Виж не искам да споря със теб--достатъчно хора са спорили с теб във форума, на различни теми и винаги си бил ,,прав,,защото като котката не падаш по гръб, а хлъзгаво се измъкваш. А колкото до разбирането и при оптимални количества кислород в аквариум,прехранени риби със замразена или жива храна,ще има жертви може да са по малко но пак ще има.Единствено за практиката ти не съм уверен защото не съм видял един аквариум твой във форума,хайде не бъди скромен дай да видим нещо,както ни ,,отваряш,,на теория дай да видим и малко практика...за пъстървите вече чухме...за другото всеки може да пише и говори. Не се обиждай,нищо лично :-) *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

3428

Публикации: 28
Прегледи: 11130

3187

Публикации: 3
Прегледи: 3556

41152

Публикации: 13
Прегледи: 10771

29224

Започната от mite_98


Публикации: 5
Прегледи: 4558

12823

Публикации: 112
Прегледи: 166081