• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:51

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Спирулина

Започната от Longanlon, 12.05.2004 12:44

« назад - напред »

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Stanislav.D

Здравейте,Казвам се Станислав и съм лекар,по-точно реаниматор.Спирулината е изключително явление в растителния свят.От всички растения съдържа най-голямо количество от: Провитамини А и Е,желязо,други микро елементи,съдържа разклонени вериги,които стимулират имунитета.В БАН работеше професор Фурнаджиева,която има патентован щам.БАН имаше развъдник за спирулина,точно в областта Рупиите,защото водораслото се нуждае само от определена смес от минерали,дълго слънцестоене и и темп.над 20гр.В 16 годишната ми практика  съм видял "с очите си"какво може това едноклетъчно.В Израел изхранват крави единственно и само със спирулина,цикълът е затворен и млякото излиза почти "без пари".Гледам над 20 вида цихлиди,както американски,така и африкански.На първите добавям в каймата,другите я ядат и така.Самият продукт е доста скъп-към 400 долара/кг. сухо вещество.Аз самият ползвам остатъците на прясно замразена спирулина,произведена в секцията на Бан.Но вече се налага да си купувам чешка,от пазара  на Подуене.Тази в хуманните аптеки изобщо не е по-евтина,напротив-по -скъпа е.До преди години заводът в Дупница произвеждаше спирулина на поносими цени.Секцията на пр. Фурнаджиева съществува все още в БАН,след затваряне на базата в Рупиите,направиха цех в Гърция.
Symphysodon aequifasciatus
Pterophyllum scalare  MANACAPURU 
Monodactylus Sebae
Monodactylus Argentum
Apteronotus albifrons
Sturisoma panamense
Cyphotilapia frontosa Kigoma
Cyphotilapia gibberosa Mpimbwe
Cyphotilapia gibberosa Blue Zair Moba
Parachromis managuensis
Amphilophus

YAROSHKH

17.09.2010 10:28 #31 Last Edit: 27.08.2011 12:31 by NO CARRIER
Цитат на: sandan - 09.04.2007 21:34
Рибките са гамбузии. :-)
Ето каква статия намерих за Гамбузиите :
150 литра - 80x38x50 (ДхШхВ)
2 Стъклени сома
6 - син неон
1 - Птеригоплихт (дано съм го написал правилно)
1 - САЕ
3 - Зелено Лабео
2 - Златна рибка
ХХ - Red Chery
1 - Трихогастер - неизвестен

Vasilena

Здравейте, може ли само един въпрос, че прочетох темата до средата и ме хвана мързела!?
Зеленото водорасло в басейнчетата на Рупите спирулина ли е?  :-)

Caxapa

Цитат на: Vasilena - 22.08.2011 19:32
Здравейте, може ли само един въпрос, че прочетох темата до средата и ме хвана мързела!?
Зеленото водорасло в басейнчетата на Рупите спирулина ли е?  :-)
Ти май икаш  с мързела си да забогатееш  като използваш ресурсите на Рупите ли?
Чети  и не се осланяй на мързела си!

sailender

А кой на пазара продава спирулина?

nikolaytoshev

В повечето магазинчета за акваристика ще откриеш спирулина под различна форма. Аз лично си взимам от Big_gonzo

Nikiengi

Ето ти линк, но в момента всички продукти са в червено, което означава, че са изчерпани! Свържи се с него по телефона най-добре да се разберете има ли го: http://www.aquarium-bg.eu/description.php?II=124  :-)

sailender

Мисля да поръчам една Кофа спорулина на сера таблетки. Ако някой иска може да си я разделим на 2.
2200 капсули по 1100 на човек. мисля че по 60 лв ще излезе

АМАЗОН

Колко процентна е тази спирулина?

sailender

min 20% sporolina пише

Rainbow sid

Има спирулини по 36% и по 40%.
http://rainbowzoo.alle.bg/            Зоомагазин "Рейнбоу"

АМАЗОН

Затова го питам,за да не се набутва със скапаната Сера.

nikolaytoshev

Аз съм доволен от Dajana Spirulina Wafers.

Nikiengi

Цитат на: nikolaytoshev - 22.11.2011 13:16
Аз съм доволен от Dajana Spirulina Wafers.

И аз и то много! Купих си половин литър и имам за доста време напред.  :-)

ico

От доста време ползвам Dajana Spirulina Wafers, но от скоро храня скаридите и малки анциструси в една кутия, та забелязвам че голяма част от тия таблетки са някакви едри парчета, които не се изяждат от животинките. Преди пусках направо в аквариума и не съм забелязвал тия неща, отивали са в грунда... Май не е толкова хубава точно тая храна.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...