• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 06:37

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

SERA Vipachips - някой храни ли с тази храна ?

Започната от ptsekov, 13.04.2006 10:13

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ptsekov

Здравейте,

Наскоро си взех два сома (Микрогланис) и купих от тази храна на SERA, тъй като се препоръчва за дънни рибки. Първо пробвах да я дам цяла, а след това я раздробих на по-малки части - и в двата случая интересът на сомовете клони към нула  moral  В интерес на истината останалите рибки в аквариума проявяват много по-голям интерес - Аплохейлиусите ми слизат от повърхността чак до дъното за да я пробват. Чудя се дали да продължавам да опитвам - храната седи на дъното и след няколко часа спира да привлича вниманието на която и да е риба и си остава да цапа дъното. Ако някой храни с този вид храна нека сподели опита си - как се дава, колко често и т.н.

Благодаря!

rookie_gyn

Пробвай с Тетра Табимин, аз съм много доволен от нея, всичко я яде.

ptsekov

Интересуват ме конкретно впечатления от тази храна и съвет дали да продължавам да я давам или не. Храни съм купил достатъчно - имам 7 вида .

rookie_gyn

Пробвал съм я. Не ми хареса особено /не на вкус де/, просто сомовете не й се радваха много-много и си оставаше и цапаше.

ptsekov

Сутринта имах 3 (три) цели парчета vipachips на дъното седящи от 2 -3 дни, които видимо бяха започнали да обрасват с нещо. Сега като се прибрах е останало само едно :!:  Тия сомове ме изненадват с навиците си  :shock:

Днес (т.е. 4 ден) изчезна и последното гъбясало парче vipchips  :disgust

А какво е това, което се образува около храната - някакви водорасли ли са ? Изглежда като бели власинки, които обхващат  парчето храна.

cardin

Мале и аз щях да взимам от тая  храна па сега се чудя. Все пак сигурно ще я опитат и мойте рибки.

ptsekov

Мойте рибки вече я ядат с удоволствие. Пускам обаче на няколко дни, че все пак сомовете да вършат някаква работа.

acho_pl

Някой път така се получава. Като пробваш нова храна, понеже вкусът им е непознат и малко риби тръгват да я ядат, но като свикнат няма проблеми.
It doesn't matter where you are, it's important to be there!

Similar topics (5)

20533

Публикации: 1
Прегледи: 4361

8204

Публикации: 12
Прегледи: 9087

48468

Започната от njoyz


Публикации: 6
Прегледи: 3384

1720

Започната от martinis


Публикации: 19
Прегледи: 12828

34344

Публикации: 2
Прегледи: 4749