• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 09:17

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Риба - скумрия, бяла риба, шаран

Започната от DMitar, 20.08.2010 12:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

DMitar

Може ле да се изпече, свари, почисти и даде някаква риба за храна на аквариумни рибки?

Имам живородки, скаларии, трихогастери, рамирези, коридораси, скоро и дискуси.

Ако може как трябва да се приготви, може ли да се накълца и да се сложи във хладилника/фризера както се слага и дава телешко сърце да дискуси?

MeTogu

Филе от бяла риба става,както и от повечето морски риби с филета.Сварява се и се дава на парченца.Но щом ще си правиш кайми и за дискусите наблягаш на рибните филета и даваш на всички риби.Много ще им се услади.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ico

Топлинната обработка не мисля, че е нужна. По-скоро вреди на хранителния състав и променя храната като цяло. Има много рецепти из форума, но може и просто чисто филе от хек да вземеш, докато е замръзнало го настъргваш и после замразяваш на тънко. Но рибите ти са различни размери и ще ти трябват поне два калибъра на раздробяване.  
Не ползвай скумрия, шаран и разни такива мазнотии, избери риба без дребни костици със сухо и чисто филе. Хека е от идеалните варианти, евтин е, лесно се чисти от кожата и гръбнака, месото не е мазно.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

DMitar

Благодаря, ако има някой нещо да допълни по темата може и линк да пусне. Поразгледах във форума, но не успях да открия точно с риба разни речепти... :popcorn:

MeTogu

Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

wwladoo

Аз също съм на мнението на колегата Ico,за топлинната обработка,че не нужна  и променя хранит. състав!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

MeTogu

Аз винаги леко си заварявам белите меса преди да ги давам на рибите.Въпрос на принципи е.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

wwladoo

Говоря за рибните филета--бяло месо от хек,пангас--скарида и др. от този род без мазнини!!!Стават малко по твърди и се стричват на конци-поради това,че са сухи(без скаридата тя става по твърдичка само;-)При някои др.меса може!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

ico

Ако е до принципи, никога не бих дал вече месо от топлокръвни животни на рибите си, но много хора го правят по неясни за мен причини.  ;-)
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Асен Евгениев

Я някой дискусчия да каже защо точно телешки сърца се слагат в каймата?
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dok70

Цитат на: akapulko - 20.08.2010 19:23
Я някой дискусчия да каже защо точно телешки сърца се слагат в каймата?
Не съм дискусчия, но храня с подобна кайма.
Заради мазнините основно се препоръчва телешко сърце.
Тъй като трудно се намира, ползвам и пилешки, пуешки и даже свински, но след щателно почистване на мазнините и ципите. Няма нужда от термична обработка, а резултата е уууаааууу!!!
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Асен Евгениев

Заради липсата на мазнини или заради наличието на точно определени такива? Ако е заради
по-малкото мазнини не е ли по-добри да се използват пуешки например, пуйките са със сухо
месо. И защо точно сърца, те са по-твърди и жилави от рибицата например, или така е
по-добре за консистенцията на каймата?/ не става въпрос за цената/.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

ico

А кое липсва в месото от риба, има го в месото от топлокръвни и наистина е нужно на рибите? Предполага се, че почти всички риби са се развили и еволюирали без тези хранителни вещества. Те не са им нужни съответно и храносмилателните им системи не са пригодени, да обработват мазнините от мръвките на топлокръвни животни. Пък мазнините не са само във видимите натрупвания и няма как да ги отстраним изцяло. Грижим се за добрата среда на чревните паразити в задръстените с наситени мазнини рибешки черва...
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Асен Евгениев

И аз имах някакви съмнения, че рибите в природата не нагъват телешко, ама
щом колегите казват...  :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

dok70

Колеги темата е доста обширна, точно сега нямам това време.
Рибите в природата нагъват основно люспи, пелети и гранули.
Чат пат замразени и сушени гадинки.
Няма спор, живата храна е най-естествена и пълноценна.
Като не можем да им я набавим, прибягваме до заместители.
Въпроса е да се развиват и растат правилно с пълноценна храна.
Е след живата храна, най-добрата според мен е домашната каймица.
Който не вярва, да опита!
*DRINK*

ПП Адаш, мини да ти дам малко за проба, ама после ще се наложи да говиш! ;-)
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

ico

Аз съм за домашната кайма но от хек с чесън и малко зелении според сезона...  *THUMBS UP* Каймата е най-лесното и бързо нещо, което може да се забърка, но малко гриндал за семе няма да ти откажа.  ;-)
И все пак рибите в природата ядът риби и ракообразни(сигурно и люспи и гранули  *CRAZY*) по-често от колкото биволи.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

dok70

Имаш го де, само се обади! ;-)
Хек слагам винаги, чесън също, а и 5-6 вида зелении.
В крайна сметка миокарда остава на 30%, а спокойно носи до 70% на дозата.
*DRINK*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Similar topics (3)

53695

Започната от JaneShivarova


Публикации: 2
Прегледи: 3158

18321

Публикации: 3
Прегледи: 2646

294

Публикации: 15
Прегледи: 11486