• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
16.04.2024 21:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Кажете нещо за Циклопс

Започната от gogola, 08.08.2006 17:42

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

gogola

Кажете нещо за Циклопса-по много ли се дава на колко риби колко се полага как да го слагам и т.н.

Тони

Циклопса е една от най-добрите храни за рибки. Той е и естествен оцветител (в червено). Дава се като всяка друга храна. Ако е жив, издържа в аквариума известо време, но не много защото обича студена вода.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimg293.imageshack.us%2Fimg293%2F4525%2Fdsc01245editedzg1.jpg&hash=2c575e6a505c8a44fc649f5cdac35d60b1303f00Тука ред нема, ама требва да се спазва!

gogola

10х!купих си едно пакетче 250 гр за 2 лв и като им сложих съвсем малка бучка тя започна да се разтваря и рибите почнаха да гълтат малките циклопсчета като луди! :D А само да питам:Когато са замразени после като ги пусна в аквариума на рибите те още ли са живи?

Boby_

Цитат на: "gogola"10х!купих си едно пакетче 250 гр за 2 лв и като им сложих съвсем малка бучка тя започна да се разтваря и рибите почнаха да гълтат малките циклопсчета като луди! :D А само да питам:Когато са замразени после като ги пусна в аквариума на рибите те още ли са живи?

Интересен въпрос. Не мисля, че се нуждае от отговор.    pop rip

NikolaV

Цитат на: "gogola"...А само да питам:Когато са замразени после като ги пусна в аквариума на рибите те още ли са живи?
Разбира се!!! Дори и като ги изакат рибите още шават.

Tulipa

Ще използвам тази темичка,за да не се отваря друга.Имам замразен циклопс.Искам да попитам колко време може да изддържи така?Имам го от половин година най-много.Когато давам на рибите не го размразявам целия,а си вадя едно кубче.

Живко

Аз в момента храня рибите с такъв. На 6-7 месеца. Има един повърхностен слой на замразената плочка с променен цвят. Ако почне да става много дебел, над 1-2 мм. изхвърлям целият пакет.
Никой не се е родил научен.

Zagrey

 *spam  По това време на годината може ли да се намери  Циклопс на съботния пазар?
Извинявай, че спамя по темата!
Няма пряк път до мястото, до което си струва да стигнеш.

killiman


бай Онзи

Изглежда завъдихме в аквариума циклопс /Cyclops bicuspidatus/ (предполагам). Или поне по начина на движение отговаря на неговото описание из форумите. Записах кратко клипче с Full HD резолюция, по-долу прикачвам линк.

Въпросът ми е - знае ли някой дали циклопсът може да е опасен за тритоните, защото в някои сайтове пише, че от многото видове циклопс - някои са паразитни ?
Благодаря предварително!

! No longer available   
Редактиране на публикация

Similar topics (5)

4932

Публикации: 1
Прегледи: 2484

29321

Публикации: 75
Прегледи: 47157

56837

Публикации: 1
Прегледи: 2746

6401

Публикации: 15
Прегледи: 7853

36941

Започната от VDO


Публикации: 2
Прегледи: 3278