• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:23

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Инфузории

Започната от Bube, 16.11.2004 00:20

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Vlado

Е това е труден въпрос. Науплиус е добрия отговор. Аз лично съм ги захранвал с артемия, но си ги гледаха родителите.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2F_images%2FBaner_main.jpg&hash=ce3a2e621ee2cdd4e8f4513fba0aad85bc52e813

N.Nobs

Цитат на: "Vlado". Науплиус е добрия отговор.
Ти ме уби :cry: Що за чудо е това :?: Миналия път ги захраних с жълтък и Сера микрон,но оцеляха едва 18.Сега 2 двоики хвърлиха хаивер и се видях в чудо с какво да ги храня.Ако сега оцелеят повече имаш 10 за благото на зоопарка :D
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Vlado

Науплиус е ларва на ракообразно - става дума за циклопси в случая. Проблемът е, че когато не са отгледани от родителите се движат и ядат много хаотично. Проблематично си е захранването.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.aquael.pl%2F_images%2FBaner_main.jpg&hash=ce3a2e621ee2cdd4e8f4513fba0aad85bc52e813

Radi

След като прочетох за инфузориите и как се правят реших и аз да опитам, но още нищо сериозно не се получава в шишето с водата, малко стана редка и се сгъсти, мина около седмица, а малките вече започнах да ги храня с смляна храна на Тетра. Въпроса ми е дали шишето, в което е кората от банан(изсушена) трябва да има отвор за въздух и проветрение, защото при мен е затворено с капачката? 10х

Сашо

Според това, което съм чел трябва да е отворено и в гърлото му да се напъха рехаво топче памук, така че да е 1-2 см под горния край на водата в шишето. Чехълчетата, а те са най-желаната храна за малки, преминават през памука, стремейки се да излязат на повърхността и така се вероятно се отделят от другите култури, които могат да се развият и не са много желани.
Така отделени те образуват белезникаво облаче, от което се взема с пипета и се капват по малко при малките.
Не си спомням точно, но май беше добре, след като културата се развие, шишето, без гърлото да се затъмни.

dido

Цитат на: "Сашо"...Не си спомням точно, но май беше добре, след като културата се развие, шишето, без гърлото да се затъмни.

Това се прави за да се 'концентрират' чехълчетата в малък обем и да се извадят по-лесно от съда. Инфузориите имат склонност да се ориентират към източници на светлина. Като затъмниш бутилката инфузориите от тъмната част ще отидат към гърлото, където е светло.

Radi

Благодаря и на двама ви, значи трябва да отрежа вече гърлото и да сложа памука. Ако стане нещо ще кажа, но какъвто съм си късметлия надали :)

dido

Съда трябва да е отворен, за да се 'зарази' водата с инфузории от въздуха. Някъде препоръчват да внесеш малко вода от природен водоем - езеро някакво, дори и от локва с вода става. Във водата със сигурност ще има чехълчета.

Живко

чехълчета се получават от всякаква вода,но най бързо се култивират във аквариумна.тя обаче не трябва да е третирана скоро с препарати,лекарства и др.наи-добрият вариант е преварена вода да се зарази с чиста култура.на 2л. вода се съм слагал и по половин бананова кора все тая.първите дестина дена е страхотна мътилка.за ускоряване на процеса може да се капнат 2-3 капки прясно мляко.понеже шишето   /което е най-удобният съд/задължително е отворено се усеща неприятна миризма.след това водата се избистря и ако гледаш от близо или с лупа ще видиш многобройното население като снеговалеж.метода с памука е единствения свестен за отделяне на чиста храна.понякога съм хранил като директно съм източвал от бутилката не беше фатално но не се препоръчва.пиша по спомени от преди 6-7г. но съм я прилагал доста пъти така че смятам че е поне 99.9% вярна

Живко

чехълчета се получават от всякаква вода,но най бързо се култивират във аквариумна.тя обаче не трябва да е третирана скоро с препарати,лекарства и др.наи-добрият вариант е преварена вода да се зарази с чиста култура.на 2л. вода се съм слагал и по половин бананова кора все тая.първите дестина дена е страхотна мътилка.за ускоряване на процеса може да се капнат 2-3 капки прясно мляко.понеже шишето   /което е най-удобният съд/задължително е отворено се усеща неприятна миризма.след това водата се избистря и ако гледаш от близо или с лупа ще видиш многобройното население като снеговалеж.метода с памука е единствения свестен за отделяне на чиста храна.понякога съм хранил като директно съм източвал от бутилката не беше фатално но не се препоръчва.пиша по спомени от преди 6-7г. но съм я прилагал доста пъти така че смятам че е поне 99.9% вярна

Radi

Ясно, както по-горе писахте за водата че е добре да е от аквариума така и направих. Вчера забелязах, че има напредък-има слой, нещо като саламура :) това ли за чехълчетата? Сложих малко на малките ама не успяха да потънат, а малките нямат много интерес към по-горните слоеве за сега и продължих с другата храна. Мога ли да храня възрастни риби? Или не е за предпочитане.

dido

Това, дето мяза на саламура може да е бактериална ципа - ако стои на самата повърхност е такова.

Anonymous

Цитат на: "Radi"Ясно, както по-горе писахте за водата че е добре да е от аквариума така и направих. Вчера забелязах, че има напредък-има слой, нещо като саламура :) това ли за чехълчетата? Сложих малко на малките ама не успяха да потънат, а малките нямат много интерес към по-горните слоеве за сега и продължих с другата храна. Мога ли да храня възрастни риби? Или не е за предпочитане.
ако има и дъх като саламура значи си вкиснал културата и не става за използване- кората не ти е била добре изсушена - ако има инфузории при вливането ше се образува малко белезникаво облаче което бързо ше се расее

Живко

едва ли са чехълчета.не вярвам да са се развили толкова бързо.можеш да сложиш до аквариума.близо до дъното малка крушка ако са чех. ще се орентират към нея

Radi

Всичко съм оплескал да му се невиди. Вкиснало се е, защото няколко дни шишето беше затворено и са смърди ама яко. Ще пробвам пак при следващия банан :?

Similar topics (1)

24184

Публикации: 5
Прегледи: 5965