• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 14:55

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

хранене с насекоми

Започната от devil111, 31.07.2010 17:01

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

devil111

Здравейте колеги !
Надявам се да съм побликувал статията на правилното място.
Искам да споделя моя опит и да помоля за съвет от по добрите (аз не съм специалист)
Така-аз съм пускал в аквариума уловени комари и паяци които пълзят понякога в ъглите вкъщи , скалариите им се н ахвърлят с удоволствие и калихтисите също
та искам да попитам вредно л ие за рибките и ако не е  с какви други насекоми мога да ги зарадвам от време на време досега съм им давал комари и паяци много пъти няма видими проблеми но вие ще кажете дали мога да съм спокоен.
БЛАГОДАРЯ ПРЕДВАРИТЕЛНО ! ;-) *thanks
Всеки луд с номера си.....

Raven

Най много да ги натровиш, в домовете а и навън често пръскат с препарати против насекоми.
Не рискувайте с такива храни, аз дори и промит тубифекс не смея да давам, има толкова разнообразни маркови сухи храни.
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

devil111

ок колега приемам мнението ти но все пак ако има някой друг експериментатор като мене нека сподели
Всеки луд с номера си.....

rakim

По едно време в нас бяха плъзнали от тези кафевите,не най големи хлебарки.Имах обикновени скаларии бях ги направил зверове с тези гадини.Много ги ядяха и съм нямал проблем.Но си е на твоя отговорност,принципно Raven е прав.
540л Южна Америка

ico

Завъди си винарки, лесно става, доста стават. Малко са дребни, но ти споменаваш комари, та разликата няма да е голяма. Сега както е жега, ще имаш добра реколта на няколко дни.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

pl86

Онзи ден гледам бетата ми (сам си е в 12л) се навряла до корена и хапе ли хапе нещо ... гледам учудено - една или по-точно, половин хлебарка от тези дето rakim говори, 1см да е била максимум, аквариума е отворен и трябва да е влязла сама и той я е погнал ... махнах я бързо, уплаших се много да не му стане нещо ... но за щастие вече няколко дни се е наред  >:o
https://s8.postimg.org/ctn5jythh/facebook.png Соленоводни аквариуми България

640L - reef
15L  - pico reef

devil111

благодаря за мненията  *bg* *privet*
Всеки луд с номера си.....

_777_

Така се справят моите риби с осите: ;-)

http://img10.imageshack.us/f/777rwa.jpg/



https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fs18.postimg.org%2Frg38pb2jt%2F24_05_15.jpg&hash=6f97fcaa79676235e44de93c1abe16d6edfa3739

Асен Евгениев

И аз реших да снимам, ама мухите толкова бързо изчезват, че не мога да се включа като
оператор. :-(
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Bolta

Преди няколко дни храних Астронотуси с мухи - много им се усладиха  :-) ...и вярно изчезват на мига , както казва akapulko .

wwladoo

31.07.2010 23:35 #10 Last Edit: 05.08.2010 02:47 by wwladoo
Цитат на: bolta - 31.07.2010 22:05
Преди няколко дни храних Астронотуси с мухи - много им се усладиха  :-) ...и вярно изчезват на мига , както казва akapulko .
Моите астронотуси яко хапват мухи,комарчета ,паячета, абе каквото приближи до аквата на разстояние до 4-5 см от нивото на водата и изчезва за секунди,дебне го и със скок се лапва(малки са още по 12-15см и са пъргави)Веднъж нощна пеперуда голяма 6-7 см с крилете,скочи единият, захапа я,дави се 5-6 мин с нея,ще се задави и ще се удуши но да не я пусне на другите,чак се притесних защото стърчаха крилете и от устата му поне 3см.,мъчи се да я изплюе но не може и накрая я преглътна !!Няма такова животно,яде всичко-попарен кремвирш,сварено сърце,кайма,салам,скариди,миди,червеи,бубулечки,парченца сварен рапан абе месо ли е не прощава--прави скоци по 10см и го взима от ръката ми,няма страх няма нищо,егати и дзвера ;-) :-D  P.S. Колега като искаш да храниш с насекоми,без да се страхуваш да не стане нещо на рибите,има продават замразени ларви от комари-хапват си ги рибите без проблем!!! ;-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

DieWaffen-SS

Насекомите дори са полезни! В природата ги ловят здраво,от тях си набавят много вещества за организма.Аз съм си въдил мухи и съм ги давал на рибите.Мухата като хранителни качества е много бедна,но не и вредна ,ако е отгледана на "чисто" ! Добра храна са и брашнените червеи,много са хранителни и се развъждат лесно. Белите червеи,които се продават по рибарските магазини за стръв от тях се  вади доста едра синя муха и става за риби.

danislav

Аз лятото на златните им давах мравки и нямах ядове, но Raven е доста прав и не мисля да повтарям.
Живеем в свят, който се самоунищожава...Нека спрем това!

Similar topics (5)

40524

Публикации: 7
Прегледи: 6406

30978

Публикации: 23
Прегледи: 15608

22487

Публикации: 4
Прегледи: 5846

14636

Публикации: 2
Прегледи: 3481

3192

Публикации: 8
Прегледи: 5227