Новини: Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.

Автор Тема: Хранене с мухи?  (Прочетена 433 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mollies

• Член+ на форума към БАЕ
  • Публикации: 67
Хранене с мухи?
« -: 25.03.2017г 01:01ч »
Здравейте колеги :)

Имаме една вила, на чието таванско помещение се събира голямо количество мухи. Всяка година като се запролети ги събираме, като ги пекне слънцето около 10% излитат, а останалите - не, демек са мъртви. Перфектно изсушени и запазени са, че и от екологично чист район :D За риболов като стръв са 6+, но се чудя дали биха били подходящи за храна за аквариумните риби, как мислите?
В моя конкретен случай говоря за скаларии :)

Неактивен maks25

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 28
Re: Хранене с мухи?
« Отговор #1 -: 25.03.2017г 02:02ч »
Аз съм хранил златни рибки с мухи , за скалари също става сухите може да ги смелиш на прах , но може и живите да ги накъсаш и да им ги пуснеш да ги калвът .

Неактивен triops

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 38
« Отговор #2 -: 02.04.2017г 13:01ч »
Много трябва да се внимава да се измият добре ръце след това, защото мухите пренасят много болести по хората и животните. На рибите нищо им няма. Като имах хишни риби им давах всякакви живи мухи, трявба само да я потопиш за да и се намокраят крилата. Рибите ги лапат със звуно засмукване и дори малко се пристрастяват към тях.
Там където ги има много могат да се оловят със капан за мухи. В нета има много клипове как се правят. С бутилка от 2 л. е най-лесно ,. Изрязва се преди да се стесни и конуса се обраща навътре, може и малко тиксо да се лепне. Добре ги привлича глава от скумрия, но след  като наловим мухи я изхвърляме , че замирсва нетърпимо в жегата.
Друг вариант е да сложим на сянка в кутия една две по едри каракуди изчистени, при топъл ден идват много зелени и сини месарки и отлагат яйца. Веднага ги събираме и те са много добра храна за всякакви малки риби, промиваме преди това с вода.
Малко не по темата, но съм забелязъл , че рибите много обичат кълцани на по 3мм пиявици от малките . Има ги по много в каналите и някои реки като издърпаме наилон или клечки от водата. Големите пиявици са доста жилави , но може би някои от големите риби ще ги ядът, като се отрежат двете смукала.

Неактивен joro80

• Член на форума към БАЕ
  • Публикации: 5
    • Сайт за безплатни обяви
« Отговор #3 -: 12.08.2017г 15:03ч »
Аз съм на същото мнение, че насекомите по принцип какво не пипват, а за мухите на каква ли мръсотия не кацат да се хранят. Не бих си и помислил да храня риби с насекоми!
Сайт за безплатни обяви разделен на разнообразни категории.