• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
23.04.2024 23:51

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хранене на рамирези

Започната от ancitrusa, 14.12.2010 14:37

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ancitrusa

14.12.2010 14:37 Last Edit: 14.12.2010 19:02 by ancitrusa
Искам да попитам как си храните рамирезите? Защото проблема при мен е, че докато се огледат  рамирезите,  неоните омитат   всичко , и за  рамирезките остава малко храница. Храня през ден защото аквариума е доста пренаселен малко се поувлякох откъм рибките               :karamse: :karamse:

joro1981

По-добре ги храни всеки ден, но нормално, а не да остава по дъното.
Пийте червено вино за да сте здрави, а здравето е нужно за да се пие ракия !

ancitrusa

Проблема при мен е ,че докато се огледат рамирезите , неоните омитат   всичко. А това значи че за да се нахранят рамирезите , неоните трябва да преядът.За да не прехраня неоните , рамирезите трябва да гладуват

Bolta

Колега и аз гледам неони + рамирези . Няма как неоните да изядат всичко . Моите рамирезки са си нахални , даже при скалариите се бутат и добре  си похапват .
Сещам се за вариант : Пробвай да даваш храната на повърхността . Неоните при мен винаги се хранят от частиците , които потъват към дъното ...т.е. в средния слой на водата , а не от повърхността.

abaro

Е точно рамирезите няма да се качат на повърхността, освен ако аквариума е дълбок 1 педя.
Според мен трябва да даваш някаква бавнопотъваща средно голяма гранула - около 1,5-2мм. Така дори инеоните да я чоплят докато пада, няма да успяват да изядат повече от 20%, а когато падне близко до дъното или на самото дъно, рамирезите ще я атакуват. Друг вариянт е да смесиш гранулата с люспа - така ще има храна подходяща за всички размери риби.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Bolta

При мен точно рамирезите се качват и на повърхността . Аквариума е висок 50см.  . Обикалят си навсякъде , но когато ме видят пред стъклото , веднага се изкачват нагоре. *dontknow* Трябва да направя клипче , ако се сетя.  :-)

ancitrusa

Неоните и рамирезите ми се хранят от повърхността и средния слой . Те моите рамирезки са  нахални, ама неоните ми са по нахални  :-DКато мълнии са бързи и се тъпчат с храна, стават като топчета, рамирезите едвам успяват да хапнат по малко. Ядът от всеки слой няма горен, долен, среден                                                                                                                                                                  
: 14.12.2010г 20:08ч
Цитат на: Bolta - 14.12.2010 20:54
При мен точно рамирезите се качват и на повърхността . Аквариума е висок 50см.  . Обикалят си навсякъде , но когато ме видят пред стъклото , веднага се изкачват нагоре. *dontknow* Трябва да направя клипче , ако се сетя.  :-)
И моите са така като ме видят и ме чакат горе

abaro

И все пак опитай това което съм ти препоръчал в горния си пост.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

galin76

И при мен се получава така, и започнах да давам храната на порции. В смисъл че, слагам определената доза храна в мерителна лъжичка/гранула или люспа/, капвам малко аквариумна вода да се накисне 20-30 секунди и тогава давам но на порции. Пускам 5-6 пъти по малко като изчаквам малко и пак. След първото или второто подаване, Неона слиза на долу след потъващата храна и така Рамирезето има повече време като подавам следващите порции. Незнам дали успях да опиша правилно храненето, но ако се наложи може да се опитам да направя видео. Давам един път седмично замразен хирономус. Него го размразявам в малка пластмасова чашка, като слагам аквариумна вода и също го давам на порции така мисля че хапват най-добре всички и на дъното почти нищо не пада.

ancitrusa

И аз храня по същия начин ,но през ден защото аквариума е пренаселен. в 50л са 9 сини неона, 5 черни неона ,5 грацилиса, 2 хасемания нана, 4 рамирезки 1 мъжки и 3 женски, 3 фуркатоса, 3 ендлерки,2 бригитки . Растенията ми всичките са бързорастящи. Притеснявам се че ако храня всеки ден нитрити, нитрати и амоняк, да не им  се качи нивото от толкова много рибки и да уморя рамирезите :karamse: :karamse: :karamse:
: 15.12.2010г 10:10ч
Цитат на: abaro - 14.12.2010 23:00
И все пак опитай това което съм ти препоръчал в горния си пост.
Ще опитам твоя начин .  p.ps. По рано бяха в 120л но аквариума се счупи и ги преместих в този 50л, има ли някаква опасност за рибките ако ги храня всеки ден?

Similar topics (5)

8161

Публикации: 22
Прегледи: 15660

38074

Публикации: 6
Прегледи: 4334

53163

Публикации: 1
Прегледи: 2473

38424

Публикации: 5
Прегледи: 3560

27119

Публикации: 12
Прегледи: 7359