• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
18.04.2024 19:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хранене на бети основно с жива и замразена храна??

Започната от ancitrusa, 06.08.2012 12:10

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ancitrusa

Имам въпрос относно храненето на бетите.Понеже навсякъде в профила на рибката,препоръчват храненето с жива и замразена храна. Въпросът ми е следният,може ли да храня бетите си само с жива и замразена храна?? И дали тази диета ще се отрази негативно на рибите?? В момента ги тъпча смело с замразен хирономус, 1-2 в седмицата им давам  замразена артемия,и суха храна. На сухата храна се ослушват,не я ядат с голямо желание. Рибите ми са 4 бети, 2 плати и 3 коридораса.

Nikiengi

Ама и с много хирономус не е добре да се тъпчат, че се получават "запушвания" по чревния тракт на рибката, като това води до смърт. Аз им давам от време на време Тубифекс, и си отглеждам жива артемия, както и с домашно приготвена кайма от Хек.  :-)

ogogogo

Хирономус и тубифекс изобщо не е добре да се дава постоянно на никоя риба.
За Бетите по-добрата храна са комарните ларви,дафнията и циклопса.
От тях може постоянно да се дава.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

ancitrusa

Тук тубифекс не продават. Иначе съм си купил няколко вида суха храна за бети, но не искат да я ядът изобщо, само я плюят гадовете. От замразената съм купил  хирономус, дафния, циклопс и  артемия. Ядат само хирономуса, другата я плюят, мисля да ги оставя да погладуват малко. Пък ще видим дали ще ядат друго освен хирономус.Благодаря за съветите. *DRINK*

reaskol

Цитат на: ancitrusa - 06.08.2012 13:22
Тук тубифекс не продават. Иначе съм си купил няколко вида суха храна за бети, но не искат да я ядът изобщо, само я плюят гадовете. От замразената съм купил  хирономус, дафния, циклопс и  артемия. Ядат само хирономуса, другата я плюят, мисля да ги оставя да погладуват малко. Пък ще видим дали ще ядат друго освен хирономус.Благодаря за съветите. *DRINK*
Жива храна, сурово пилешко месо и такива работи. Никаква суха храна !  :-)
Изгледал сам много поколения само на тубифекс и мога да кажа че на бетите не им вреди по никакъв начин, те не са като другите риби  :-)

Similar topics (5)

8881

Публикации: 2
Прегледи: 3104

46876

Публикации: 2
Прегледи: 3073

2410

Публикации: 6
Прегледи: 3520

33974

Публикации: 5
Прегледи: 4027

22487

Публикации: 4
Прегледи: 5846