• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 21:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хранене на анциструси с краставица и морков

Започната от ancitrusa, 25.02.2011 09:38

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ancitrusa

Понеже не можах да намеря това което ме интересува, пускам тази тема. Въпросът ми е, може ли да давам на анциструса си , краставица и морков за храна?? Тези зеленчуци по магазините не са ли пълни с нитрати ??И има ли вероятност да си уморя анциструса, като го храня с краставица и морков?? И как да му  давам краставицата и моркова сурови ли???

Giorgio_Armano

привет колега
да ти кажа честно но моите добитъци си ги храня редовно с краставици,не мисля че ще ти е ги умориш и ти.
НО! махай кората на краставицата и няма да имаш никакви проблеми.Виж за моркова не знам не съм знаел че ядат моркови
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Асен Евгениев

Цитат на: ancitrusa - 25.02.2011 09:38
Тези зеленчуци по магазините не са ли пълни с нитрати ??
Препълнени са. Аз на моите им давам домашна краставица. :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Giorgio_Armano

така е но все пак им давам от време на време
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

ancitrusa

А краставицата трябва ли да я  варя или попарвам??Пиперката става ли и тя за храна на анциструса???  

ivotri

 Проблем е че и ние ги ядем тия краставици  :-D пък ако рибите умират толкова по-лошо за нас.

adam

Цитат на: ancitrusa - 25.02.2011 13:01
А краставицата трябва ли да я  варя или попарвам??Пиперката става ли и тя за храна на анциструса???  

Не е нужно да се попарват или варят краставичките.
За пипеки не знам, обаче краставици и тиквички определено ще кльопат.
Моят гибицепс доста си пада по тези салати, но без ракия   ;-) *DRINK*  

MeTogu

Анциструсите ядат почти всички зеленчуци.Попарените ги хапват повечко,но за сметка на това се и размиват по лесно.Червените чушки много ги тачат.Печени на котлон и после обелени.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

ancitrusa

Благодаря, ще го пробвам с краставици, тиквички и червените чушки. Да го видя, дали ще гризка зеленчуци.  :-)

Асен Евгениев

Цитат на: ancitrusa - 26.02.2011 14:33
Да го видя, дали ще гризка зеленчуци.  :-)
Растителноядни са, ще гризкат и ще им плющят "ушите". :-)
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Foucault

Пробвах да дам на моите анциструси както и попарена краставица, така и сурова и маруля им метнах уж домашна да е без нитрати вътре и пак даже и на една педя не се приближиха до зеленчуците. Вие накълцвате ли ги на дребно или си ги режете като за салатка  :-D

MeTogu

На едри късове им го давам аз.Колко парче от отрязана краставица.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

Асен Евгениев

Цитат на: Foucault - 14.05.2011 10:58
даже и на една педя не се приближиха до зеленчуците
Не се притеснявай, ще ги намерят и ще ги излапат.
От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Ribarche

Аз храня с попарен спанак нарязан на кубчета , но докато Анциструсите се усетят ,че има манджа Рамирезите и Апистограмите изяждат почти всичко  :-D

ico

 *offtopic
Цитат на: Foucault - 14.05.2011 10:58
сурова и маруля им метнах уж домашна да е без нитрати вътре
Това че в домашните зеленчуци няма нитрати си е някаква заблуда. Без нитрати нищо не расте.  ;-) Повечето градинари мераклии за собствено производство доста се престарават с торенето, та сигурно зеленчуците са с по-лоши показатели откъм нитрати дори и от произвежданите за пазара.
В домашните може само да сме сигурни какви пестициди не сме вложили.
Вече има толкова подходящи храни за анциструси на пазара, не си заслужава занимавката с тия салати... Ако пък някой толкова има желание, да попарва и дава нещо зелено, поне да избира някакви зелении расли на диво, а не в градина. Из подивелите ни паркове и градинки има много детелина, люцерна, глухарче, киселец, лапат... Но пък в гадинките през лятото има риск, да е пръскано за паразити.
Давайте си таблетките с водорасли, не мислете как да изцапате водата с гниещи листа (най-малко). Те анциструсите си стържат свежи водорасли и едва ли толкова са се затъжили точно те за зелено.
Кръщаваш го, а то във водата пикае...

Similar topics (5)

22487

Публикации: 4
Прегледи: 5831

14636

Публикации: 2
Прегледи: 3476

5654

Публикации: 2
Прегледи: 3789

40761

Публикации: 5
Прегледи: 5674