• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 02:46

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Храна

Започната от f1sh_m3n, 27.06.2009 23:18

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

f1sh_m3n

Здравейте колеги :-)

Имам едно запитване към вас?!Имам няколко сома в аквариума:Анциструси от обикновените,Птеригоплихти и Гибицепсове.Добре де,но от както ги имам,а скоро ще станат 2 години не искат да растат.Каква ли храна не пробвах,все дребни си седат.Другите ми риби си растат ок,но тези нещо като чели са в застой.Предложете някаква храна,но не само Тубифекс-знам,че от нея растат доста и бързо рибите,но не бих искал да храня с него. :-(

dok70

Не е само храната, требе и...голям съд.
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

discus

А храната която даваш стига ли въобще до тях или карат на каквото остане от другите. Има хапчета за сомове. Другият вариант е да храниш по-обилно, което пък може да доведе до други странични ефекти(водорасли).

f1sh_m3n

Съда е 120 литра,но те от скоро са в него,досега се са били в по-голям аквариум.Скоро ще бъдат преместени отново в него,но на мен мисълта ми беше,че не растат още откакто са си бяха в стария по-големия съд.Храната си стига до тях.И аз немога да разбера къде е причината. :-(

LeiNaD

Да не отварям нова тема ще пиша в тая. Имам 4 Анциструси, вече са около 6-7 месеца в аквариума, единия от тях обаче не е пораснал много, в момента е на половианта на най големия от тях. Храня ги обилно, и храна мисля че остава винаги за него. Някъкво предложение какво мога да направя за тоя мъник?

f1sh_m3n

Колко са ти големи твойте анциструси?Горе-долу на см? :-)

LeiNaD

Най малкия е между 3-4см, другия е към 7см.

Живко

Има едно доста неприятно положение когато купуваме риби.
Има опасност бъдещите ни любимци да са седели дълго време, няколко месеца, в магазин, като не са хранени изобщо или само колкото да не умрат. Понякога така се случва още при производителя. Рибата е достигнала търговски размер, но пазар няма. Храненето се прекратява или отива на минимум за икономия на средства.
Рибките отглеждани по този начин остават инвалиди за винаги. Някои от тях изобщо не могат да пораснат.

По мои наблюдения не е задължително да се попадне на такива търговци и производители, но е факт, че има и такива.
Никой не се е родил научен.

LeiNaD

Надявам се малчогана да не е имал такава съдба. Искам да попитам друго обаче относно Анциструси, възможно ли е да ядът охлюви?

predatelqt

колеги искам да ви питам да червеите с коите се хранят някои риби по специалнили са или са червеи от земята?? :-( *HELP* :-|

bicho1976

Цитат на: predatelqt - 18.02.2012 22:18
колеги искам да ви питам да червеите с коите се хранят някои риби по специалнили са или са червеи от земята?? :-( *HELP* :-|
Разлика има ,но и те стават за храна.

predatelqt

А има ли възможност да разболея рибите??

Асен Евгениев

От всички удоволствия акваристиката е на второ място.
След определена възраст - на първо!

Mitko80

избягваѝ тубифекса.....за анцитрусите,правят воднянка...подуват им се коремчетата

Similar topics (5)

11196

Започната от novobraneca


Публикации: 3
Прегледи: 4632

2593

Публикации: 2
Прегледи: 3531

43608

Започната от Marto99_mz


Публикации: 0
Прегледи: 1978

29204

Публикации: 29
Прегледи: 16828

28486

Започната от Ermak


Публикации: 16
Прегледи: 11570