• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:15

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Храна за артемия - нещо друго от набран опит

Започната от macipis, 11.12.2010 17:27

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

macipis

Здравейте,
Люпя артемия и сега я отглеждам в един 10 литров аквариум. Пуснала съм една помпичка 300л/ч без маркучето - само пуска едри балони и съм сложила една водна луминисцентна лампа вътре, на 25 градуса са. Бихте ли ми казали с какво друго, освен брашно и мая да я храня и съответно по колко количества? Вече мина едно денонощие, откакто се излюпиха и утре трябва да ги храня. И на тия 10 литра колко храна да слагам? Нямам си на идея какво да правя, но трябва да пораснат малко, за да ми ги ядат повече морските кончета.

MeTogu

А защо искаш да си храниш артемията?Каква е крайната цел?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iek

Аз ѝ давам 1 капка/500мл  коралфлуид на JBL, но когато се излюпи. Не знам дали има ефект, но така или иначе я имам тази "храна" и някъде бях срещал такъв съвет.

MeTogu

За излюпването си,артемията изразходва около 70% от енергията си.С това хранителните и качества намаляват значително,и не са като декапсулираната.24 часа след излюпването процента на анергията която дава на рибките пада с още 10% и колкото повече стои жива тя губи от свойствата си.Колкото повече живее след излюпването си толкова по-некачествена става.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iek

На любителско ниво как искаш да стане по-качествена, като си ѝ сипал вода и сол само.
Който се интересува, може да прочете подробно тук и по-специално раздел 4.4.1.

MeTogu

Ами там е работата,по-качесвенна едва ли може да стане.Дава се след като се излюпи това е целта и,да нахрани малките рибки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

iek

Като ми пееш Пенке ле, кой ли те слуша. ...
Методи, ти май въобще не си си направил труда да прочетеш нещо от горния линк, та с две думи- единственото, което е в повече на новоизлюпената артемия са мазнините и второ- колкото по-едра става, толкова повече енергия дава.

MeTogu

Иво,да не влизаме в излишни спорове.Линка не ми се отваря.Другото което ми е интерестно,колко артемия и колко време ще я гледаш за да си нахраниш 50-те хелерчета,който ядата милиони от тези артемии.В колко съда ще ги гледаш и храниш?Риби ли ще гледаш или артемия.Ако целта е да се занимава от научна гледна точка съм съгласен че си пояснил с какво да хранят новоизлюпените артемии.Но от икономическа гледна точка и предвид времето за което трябва да гледаш артемията не си заслужава.Точа артемия всеки божи ден и храня малките рибки,след това зареждам шишетата отново и така.Ако ще я гледам да порастне и да стане голяма и по-хранителна трбява да си заредя поне 30-40 шишета да я храня и отглеждам и всеки ден като храня да зареждам ново което да си чака реда.Пълна безумица с темповете който храня малки рибки.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

abaro

Методи,
Тази тема тръгва оттам, че човека се опитва да подхранва артемията, с цел по-ефективно да си храни хипокампусите.
Иначе е ясно че за по-обикновени (разбирай не толкова капризни) риби, храненето на артемията е неоправдано като разходи и време.
Горния линк и на мен не ми се отваря, а ми беше интересно да го разгледам.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

MeTogu

Цитат на: MeTogu - 11.12.2010 20:09
А защо искаш да си храниш артемията?Каква е крайната цел?
Ами аз попитах каква е целта,никой не обясни.Наложи се да влизаме в някви безмисленни спорове с Иво.
Мисля че и новоизлюпена да хапват няма да им е никак зле.Колко време според теб трябва да се храни артемията за да се увеличи хранителния и капацитет и да стане по-качественна.Стана ми интерестно и на мен вече.Никога не съм го правил точно от тази гледна точка.На каква възраст са тези майки артемия която си купуваме замразена в пакетчетата?
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

abaro

[url="ftp://ftp.fao.org/docrep/fao/003/w3732e/w3732e00.pdf"]ftp://ftp.fao.org/docrep/fao/003/w3732e/w3732e00.pdf[/url]
Ето този линк работи. Натискаш последната точка в съдържанието на документа и се изтегля целия.
Ами не знам колко и как трябва да я храниш. Чел съм по въпроса преди няколко години и не помня вече. Ама сега ще прочета :-)
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

MeTogu

Не съм голям разбирател,ама си направих няколко извода.
Отглеждането за достигането на големина и повишаването на хранителния и капацитет се прави в езера и солници който са близко да морета и океани.В домашни условия това е една безумна хамалогия,с неизвестен край (най вероятно отрицателен) и положените усилия биха довели до минимално количество което ще бъде изядено за 2-3 дни.А предполагам артемията седи в езерата няколко месеца и се самовъзпроизвежда там.
Не ми се спори с никой,казах че няма никакъв смисъл да се отглежда и храни в домашни условия.Който иска да си губи времето с безмислици да го прави.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

macipis

Цитат на: MeTogu - 11.12.2010 20:09
А защо искаш да си храниш артемията?Каква е крайната цел?

Просто като се излюпи е много малка и по-големите кончета не я ядат. За два дни значително за пораснали. Трябва да издържат 2 седмици. После започват сами да се размножават и така ще си спестя усилията да люпя толкова често. Че това ми е идеята и целта. Дано се получи, ако не - здраве да е! Извинявам се, че създадох спор, но пък и благодаря за съвета. Ще потърся този коралфлуид.
: 12.12.2010г 15:03ч
Цитат на: abaro - 12.12.2010 12:44
ftp://ftp.fao.org/docrep/fao/003/w3732e/w3732e00.pdf
Ето този линк работи. Натискаш последната точка в съдържанието на документа и се изтегля целия.
Ами не знам колко и как трябва да я храниш. Чел съм по въпроса преди няколко години и не помня вече. Ама сега ще прочета :-)

Не ми се отваря линка  :-(

abaro

Това е директен линк към документа в PDF формат. Би трябвало като го натиснеш, браузера да ти предложи да го запише някъде. Около 5МВ е. Това което те интересува е в точка 4.4.2.4
Абе вярно че не работи линка така. След малко ще ти напиша реда за да стигнеш до него.

Ето от тук може да се дръпне - http://www.fao.org/corp/google_result/en/?cx=018170620143701104933%3Aqq82jsfba7w&q=w3732e00.pdf&x=0&y=0&cof=FORID%3A9&siteurl=www.fao.org%2F#162


PS: Оправих и горния линк.
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

iek

Моя линк си се отваря, не знам какъв може да ви е проблема, може би браузера, публикацията е много обширна и задълбочена, разработка на университета в Гент, мисля че е около 300стр, казва се Manual on the Production and Use of Live Food for Aquaculture. Ето го и pdf варианта.
Аз хелерчета не отглеждам, ако ми дотрябват, на пазара са по 20ст., но ми трябва по-възрастна жива артемия. Колега macipis, по-добре потърси Selcon.

Similar topics (5)

5715

Публикации: 20
Прегледи: 9885

42444

Публикации: 14
Прегледи: 14839

5

Публикации: 100
Прегледи: 43159

35845

Започната от Radeto_pld


Публикации: 4
Прегледи: 4892

60036

Започната от box


Публикации: 2
Прегледи: 5387