• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:59

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Хирономус

Започната от danchoto, 15.06.2005 13:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

miTko

:lol: Китайците да не би да ги ядат тези неща, че са станали толкова много?
Разни мои АКВАРИУМИ 

Nemo

това значи ли че да разбирам ,че ако напълна една тенекия на двора , ларвите няма да стават за хранене :?  :roll:
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Живко

защо да не стават?
естествено няма да са хирономуси.просто тяхната естествена среда е друга.
хирономуса живее заедно с тубифекса.онзи тубифекс дето никой не го ползва,може би само аз от време на време.
Никой не се е родил научен.

niki033

И аз ползвам тубифекс!
но за костенурките :wink:  :lol:

Nemo

и аз ползвам само ако има от къде да си намеря :) сега няма никъде ... замразен им давам сега , но му се насландисват ...
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Живко

и хирономус(жив) не би трябвало да има.
това е заради пълноводието.
Никой не се е родил научен.

Nemo

има ли няква "технология" за комарините ларви или пълна варела с вода и чакам 8)
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

penchod

Аз искам да питам, ако купя жив хирономус, рискувам ли да си навлека 102 болести на рибките, защото аз ги храня, само с замразена артемия и хирономус, но ми се иска чат пат да им пускам и жива храна. А иначе в доста магазини за стръв продават жив.

Nemo

винаги има риск  :? просто ти си решаваш... :twisted:
аз лично им давам жив и тубифекс и хирономус 8)
Π ө ů ҹ υ њ σ ß

Живко

тубифекса ЗАДЪЛЖИТЕЛНО го промивай поне една седмица.желателно е и с препарат да го третираш,но да не издребняваме.
Никой не се е родил научен.

ciriljhonson

Може да ви звучи смешно,но от един стар акварист преди време научих следното:В садът с тубифекса се слага 1-2 лъжици кисело мляко природата на това животно е да филтрира вода,тиня или каквото там е (по този начин се храни)както всъшност всички знаем.Та идеята е въпросното кисело мляко да мине през гатта и по този начин да се пречисти.Моито мнение е,че едвали е на сто процента,но аз го правя когато храня с тубифекс ей така превантивно и до сега да чукам на дърво не съм вкарвал болести.
А за въпросният хирономус знам,че е една ципокрила мушица-зелена на цвят,лятно време ги има много около лампите,за латинското наименование не мога да бъда компетентен.
300 литра "Малави М`буна"
240 литра "Сборен аквариум"

SNOOP

Аве хора аз искам да Ви питам как се вади тубуфекс  upset  vilka защото аз съм си намерил каде има ама не знам как да си го извадя. Ади някой ако знае да каже много ще съм му благодарен!!!

NO CARRIER

Преди 20 години когато аз го вадех, с една лопатка гребеш и пъхаш в найлонова торбичка. Носиш у вас, вземаш на мама/баба/съпругата най-голямата тава и бухаш в мивката. После внимателно под течаща вода отмиваш shit и следваш инструкциите по-горе. :)
Най ми харесваше когато някоя рибка налапа тубифекса и от алчност го смръкне целият като цигане сопол. После се подува и става като бременна хлебарка.  :lol:
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

dido

Можеш да вкараш тинята с тубифекса в един здрав дамски чопрапогащник и после - на мивката. Така ще разквараш фината тиня по-лесно.

abaro

Аз да ти кажа как съм вадил тубифекс едно време. Гребеш с нещо горния слой на тинята дето е тубифекса и си го носиш в къщи в една кофа. Вземаш един метален съд (напр. по-дълбока тава), внимаваш да не те хванат :lol: , и слагаш няколко см тиня на дъното и я подравняваш. После насипваш отгоре 1-2см чист пясък и вода да се покрие пясъка 1 пръст. После слагаш съда на котлон и включваш за не повече от минута. Като се загрее леко дъното червея започва да бяга към повърхността и излиза над пясъка. Събираш го с пинсета и бум във съд само с малко вода за промиване. Така промиваш доста време поне една седмица и ако не те е страх започваш да храниш рибите. Ако те е страх изхвърляш всичко :lol: .
Момента със загряването е много тънък - целта е просто да изгониш червеите към по-студения слой който е по-богат на кислород. Внимавай да не ги загрееш много щото ще разбереш как мирише тубифексовата супа :disgust
http://picasaweb.google.com/adbaro/ACacatuoides
http://picasaweb.google.com/adbaro/AViejita
[smg id=241 type=link align=left width=88][smg id=285 type=full align=left]

Similar topics (3)

6177

Публикации: 6
Прегледи: 3700

40156

Започната от Mirobg


Публикации: 1
Прегледи: 3030

20538

Публикации: 9
Прегледи: 8163