• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 13:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Домашна храна за дискуси

Започната от }|{opukc, 10.08.2008 21:44

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

borracho

от 2 седмици и аз съм вече с 5 дискуса! още като ги купих ми направи впечатление че ядат всичко - кайма, суха храна гранули на тетра, хирономус, даже и люспи. реших и аз да си направя кайма, да пробвам. миналата неделя я направих но реших да видя как ще я ядат и тогава да пиша. ами ядат я и то много се тъпчат чак ме притеснява да не им стане нещо. така се надуват, за нула време я излапват. да попитам това опасно ли е и мога ли да храня и другите риби с кайма? пробвах - ядът и те.
как си направих каймата - 1 - малко морски дарове съдържат основно миди, скариди,рулца от раци.  2 - половин телешко сърце добре изрязано от ципи и мазно. 3 - филета хек 4 - едно яйце 5- печена червена чушка 6- чесън 7- банан 8- спанак и накрая малко натриев глутамат, едно хапче флажил и желатин
бъди сеяч, а не разбирач!

mejdupraznika

Цитат на: borracho - 05.02.2011 16:37
от 2 седмици и аз съм вече с 5 дискуса! още като ги купих ми направи впечатление че ядат всичко - кайма, суха храна гранули на тетра, хирономус, даже и люспи. реших и аз да си направя кайма, да пробвам. миналата неделя я направих но реших да видя как ще я ядат и тогава да пиша. ами ядат я и то много се тъпчат чак ме притеснява да не им стане нещо. така се надуват, за нула време я излапват. да попитам това опасно ли е и мога ли да храня и другите риби с кайма? пробвах - ядът и те.
как си направих каймата - 1 - малко морски дарове съдържат основно миди, скариди,рулца от раци.  2 - половин телешко сърце добре изрязано от ципи и мазно. 3 - филета хек 4 - едно яйце 5- печена червена чушка 6- чесън 7- банан 8- спанак и накрая малко натриев глутамат, едно хапче флажил и желатин

Само можеш да се радваш че хапват каймата и пълнят коремите .

borracho

бъди сеяч, а не разбирач!

}|{opukc

точно така трябва да плюскат...  :-)

tosh_97

може ли някакъв грамаж за следната рецепта :
1. Телешко сърце
2. Рибно филе/мерлуза, хек, бяла риба/ - филето трябва да е обезводнено за да не разкашква храната.
3. Раци
4. Храна за риби на люспи/tetra pro colour, tеtrа spirulina/
5. 4 скилидки чесън
6. 50 гр. желатин, 10 гр. натриев глутамат/една чаена лажичка/, 4 яйчени жълтъка/сварени/

*thanks *thanks *thanks *thanks

}|{opukc

1. Телешко сърце - 250-300гр
2. Рибно филе/мерлуза, хек, бяла риба/ - филето трябва да е обезводнено за да не разкашква храната. -400 - 600гр.
3. Раци - 200 гр
4. Храна за риби на люспи/tetra pro colour, tеtrа spirulina/ - 100 гр
5. 4 скилидки чесън - 4бр
6. 50 гр. желатин, 10 гр. натриев глутамат/една чаена лажичка/, 4 яйчени жълтъка/сварени/

tosh_97


Дискус

Четох, че добавянето на диви боровинки в храната засилвал страшно много цвета на сините риби. Някой слагал ли е за да сподели мнение ?

mejdupraznika

Слагай филе от сьомга, червен печен пипер . Храни отделно със артемия, хирономус.

bay_milee

И каква е крайната цена на продукта приготвен при домашни условия? Мойте ''хайванчета'' хапват само на DISKUS кайма и то една определена само,храняги със TETRA DISKUS гранула и на TROPICAL люспа.Имам запитване към някой от Пловдив който си прави кайма можели дами продаде малко количество от каймата която си бърка зада проверя дали ще я одобрят тъй като взема кутия домашно приготвена все и се мръщят пробвал съм ги 5 дена глад и пак неискат да я пипнат.Извинявам се за спама и благодаря предварително. *privet* :-)

borracho

аз имам от тая в темата, тъ като излезе доста като количество. ще ти дам 1 плочка писах ти на лично
бъди сеяч, а не разбирач!

gecatax

Здравейте,
тъй като мисля да минавам на дискуси(като слабост ми е синият цвят- се предполага че ще са с преобладаващ син цвят), та въпроса ми е може ли да се използва син оцветител от магазина, който се продава за торти и сладкиши(ако намеря някъде син оцветител за торти де).Проблем ли ще е ако слагам повечко желатин да кажем от порядъка на 60-80гр. защото нямам много силна филтрация и неискам растенията да полепнат с храна.В клипа по-горе на колегата borracho много чисто стои храната, аквата нестава целия мътен и гаден.
Поздрави!

-250л.

Wetdream

Не съм виждал до сега храна за дискуси от синята разновидност, лично според мен няма и какво да им се оцветява примерно на диаманта и кобалта, на тюркоаза и змийската кожа се дава червена боя , за да изпъкне червеното поне аз така правя по този начин се подчертава и синьото.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fwww.picvalley.net%2Fu%2F47%2F11733_956.JPG&hash=39826d0d7ecbb1fb61009315c975eef4b2f47e10

mejdupraznika

Храна с различен цвят от червеникавия , не си падат по нея . С Стоян(wetdream) сме пробвали с малкко повече спиролина, но лично мойте у дома не нападат така както червеникавата . Всичко трябва да е умерено.

deadline78

Да добавя експериментирам с други съставки сходни на основвните и добре се получава  *DRINK*.Сега каймата последно я направих с 300 грама филе Пангас,300 грама свинско сърце добре изчистено от ципите и мазнините,1 банан,ролца от раци 250 грама ,4 желатина,1 чаена лъжичка натриев глутамат и към 50 грама сварена коприва,100 грама скариди черноморски и 200 грама миди пак от черно море и 2 супени лъжици червен млян пипер.Получи се страхотна гъста каймица която ядът 2-3 пъти по настървено от по горния клип. *privet* *YAHOO* От това сам да си скалъпиш храницата за тия зверове няма по хубаво нещо,съчетавам го с гранулки на Тетра и артемия майки замразени. *bg*

Similar topics (5)

14890

Публикации: 2
Прегледи: 3506

3187

Публикации: 3
Прегледи: 3551

43818

Публикации: 2
Прегледи: 3800

30494

Публикации: 1
Прегледи: 2917

42444

Публикации: 14
Прегледи: 14839