• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 19:42

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дали става за хранене?

Започната от morriddin, 03.07.2009 11:08

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

morriddin

Здравейте!
Имам един въпрос.
Някой пробвал ли е да храни с калмари, (по рецептата за риба с чесън)?
Днес си взех малко от тях с цел оползотворяване на по-голямо количество бира, но се замислих не може ли да дам и на любимците си малко - и те да се облажат? :-D Досега не съм правил подобни експерименти, та да питам: дали ще е удачно да пробвам? *dontknow*

bicho1976

Калмари не съм им давал,запазвам си ги за мен.Но за рибка се избиват,така че не виждам проблема да им дадеш от калмарите.Имай предвит че ще ги разглезиш много.

morriddin

Е, нека и те се поглезят, че аз вече станах 100 кила... :-D

NO CARRIER

Калмарите не са тлъсти и може би стават. Само гледай да не прехраниш рибоците. :-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Ftsvetkov.be%2Fupld%2Ffiles%2F1%2Fsign.jpg&hash=1bbdd94fc32cecdafae4a45f7c2393708fb9e9a5
Дневникът на Николай Цветков
Не ме е яд, че ме лъжат. Яд ме е когато мислят, че им вярвам.

morriddin


BOJO

 *spam Може ли и малко бира ?

wwladoo

03.07.2009 20:41 #6 Last Edit: 03.07.2009 20:43 by wwladoo
Според  мен  калмарите  са  малко  жилави  ----по  добре  месо  от  черноморска  скарида  и  по  евтина  е!!!!! *offtopic   Калмарите   панирани  с  биричка  си  ги  остави  за  теб!!! *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

}|{opukc

Правил съм храна с калмари, стават, но при смилане стават на сопол.

wwladoo

Аз  съм   хранил  с  месо  от  черноморска  скарида  по  гореспоменатата    рецепта  вместо  месо  от  риба  и  много  добре   се  приема  затова   и  предложих!!!!!
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

morriddin

Ако ги запека след настъргването, дали няма да се получи? *dontknow*
Поне няма мазнини в тях, а хайвера от наши сладководни риби ми се струва "тежък"...

wwladoo

04.07.2009 23:42 #10 Last Edit: 05.07.2009 00:35 by wwladoo
Давал   съм   хайвер   от   костур   на  скалариите   ми   ама  по  малко  --добре  го  приемаха!!!!
: 04.07.2009г 23:11ч
Цитат на: morriddin - 04.07.2009 23:26
Ако ги запека след настъргването, дали няма да се получи? *dontknow*
Поне няма мазнини в тях, а хайвера от наши сладководни риби ми се струва "тежък"...
Колкото   до  запичането  на  калмарите  мисля  че  точно  тогава  ще  станат  като  ластик---преди  години  си  спомням  като  не  можех  да  ги  панирам  като   хората  ---ставаха  като  гума   и  се  чудех  по  заведенията  как  ги  правят!!!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (5)

50372

Започната от kaloqn_0998


Публикации: 0
Прегледи: 1975

33716

Публикации: 3
Прегледи: 4798

27558

Публикации: 0
Прегледи: 2122

18321

Публикации: 3
Прегледи: 2624

11875

Публикации: 4
Прегледи: 4153