• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
26.04.2024 17:28

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Дъждовен червей

Започната от WoterEvil, 30.08.2013 12:57

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

WoterEvil

Здравейте , възможно ли е да си храня рибите (гупи ) с дъждовни червеи ?

ogogogo

Какви са рибите?
По принцип е възможно но трябва по малки червеи да се подберат и да се оставят
няколко дни в чист съд за да се изчистят от пръста.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

WoterEvil

Рибите са гупи , хелери и молинезии

Caxapa

Няма начин да храниш живородки с дъждовен червей. Просто този вид храна и риби са несъвместими. Освен ако не правиш червеите на кайма и с нея да ги храниш.

ogogogo

Да,тези не стават за дъждовни червеи.
И най-дългия път започва с една крачка!
http://i629.photobucket.com/albums/uu14/ogogogo_photo/1-11.jpg

WoterEvil

Твърде им е малка устата ли ? То има и по-малки червейчета. Мисълта ми е дали могат да донесат зарази?
Сигурен съм, че когато пусна един червей ще го разкъсат, мойте са много настървени  :-D
А възможно ли е примерно в някакъв леген да отглеждам дъждовни червеи- като го напълня със земя и слагам остатъци от зеленчуци и плодове :?

П.С. иначе Сахара това също е идея -да ги правя на кайма.

Caxapa

Това с каймата бе по-скоро като спам по темата ти. Дъждовен червей не става за храна на живородки.Има доста по-добри храни за тези риби.

wwladoo

Дъждовният червей може да ти вкара зарази в аквариума, ако е от природата взет.А и има по повърхността на кожата си власинки и явно това дразни при поглъщане,защото преди години при опити дори големи американски цихлиди го изплюват по няколко пъти докато го нагълтат,хем беше прочистен от тинята вътре в тялото му и беше накълцан. ;-) :-)  Като искаш червейчета да им даваш,давай им тубифекс или си отглеждай грииндал и им давай. :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

raiko

Лично аз винаги котато имам възможност храня едрите си риби с дъждовни червеи. Възможноста да се заразят с някаква болест е мното по-малка (бих казал никаква) ,отколкото при храненето с тубифекс.  Тубифекса се развива във водна среда и е много по-вероятно да се яви като междинен гостоприемник на някои болести при рибите, докато дъждовният червей няма никакъв контакт с болни риби и практически не е възможно да пренася някаква зараза.

Mirobg

Цитат на: raiko - 31.08.2013 02:52
Лично аз винаги котато имам възможност храня едрите си риби с дъждовни червеи. Възможноста да се заразят с някаква болест е мното по-малка (бих казал никаква) ,отколкото при храненето с тубифекс.  Тубифекса се развива във водна среда и е много по-вероятно да се яви като междинен гостоприемник на някои болести при рибите, докато дъждовният червей няма никакъв контакт с болни риби и практически не е възможно да пренася някаква зараза.

1+
Аз също доста често клеча в градината въоражен с пинсета след дъжд. За дискусите ми са истински деликатес.По -дребните червейчета ги засмукват като спагети, по-едрите ги нарязвам.
Едно пиленце закъсняло да излети на юг есента. Станало студено и както летяло, тупнало на земята със заледени крилца. Добре обаче минала крава и се изакала отгоре му. От топлото кравешко ако пилето се стоплило, крилцата му се размразили и то весело подало глава над лайното и зачуруликало. Чуло го ед

danielm

Като се прибера от риба и остатъците от червеи не ги изхвърлям. В едната ми саксия почвата е доста песъчлива и земните и торните ги слагам там за някой ден ... и после на рибите.
Въпреки коментарите давам и по някое друго бяло червейче.
При правенето на компоти  :-D като накиснем плодовете събирам с кепа червеите и пак вътре!
А като правя ракия ... направо е пир - първо червеи, после мухички!  :-D *DRINK*

wwladoo

31.08.2013 13:09 #11 Last Edit: 31.08.2013 16:22 by wwladoo
Цитат на: raiko - 31.08.2013 02:52
Лично аз винаги котато имам възможност храня едрите си риби с дъждовни червеи. Възможноста да се заразят с някаква болест е мното по-малка (бих казал никаква) ,отколкото при храненето с тубифекс.  Тубифекса се развива във водна среда и е много по-вероятно да се яви като междинен гостоприемник на някои болести при рибите, докато дъждовният червей няма никакъв контакт с болни риби и практически не е възможно да пренася някаква зараза.
Райко много добре знаеш,че над 90 проц. от развъдчиците хранят с тубифекс, а и ти си хранил ---като е хубаво прочистен и стоял доста на течаща вода и после го обезпаразитявам в калиев перманганат  разствор и стана колко години не съм имал проблеми.  Имах впредвид торният червей за заразите, а не култивиран отглеждан от който зареждат рибарските магазини...Не че не го ядат като съм давал но ги дразни и го плюят, а и виж какви риби иска да храни колегата---- живородки--по добре да си отглежда Грииндал или White Worms,които за домашни условия стават за по дребни риби и подрастващи. ;-) :-) Пък и достатъчно замразени храни имам разл. видове, както и ти имаш де,знаем много добре двамата за какво иде реч. :-) *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

WoterEvil

A тубифекс и грииндал как мога ли да отглеждам в домашни условия ?
Моля за съвети как става това?  :-)

Caxapa

Пак попитай Гугъл  ако тук в сайта  не намериш отговор с нашата търсачка за отглеждането на тези червеи макар Тубифекса да не излиза рентабилно да се  развъжда в домашни условия.

Giorgio_Armano

Тубифекс в домашни условия доста трудничко ще се завъди а и да стане едва ли ще е рентабилно.
Тубифекса живее във води където има органика,т.е. изхвърляне на органични отпадъци като свинарници,краварници,кожарски цехове,месопреработвателни и т.н.Това му служиза храна.Другото което е  трябва да му създадеш рядка тинеста почва .Така че не е никак лесно това начинание с развъждането.По лесно е да намериш някъде да отидеш да си извадиш или да си купиш отколкото да се мъчиш да размножаваш.Преди 2-3 години тук имаше една такава смешна тема за ферма за тубифекс където уж били ги развъждали :-D.
Доста се смях след като комуникирах с тазли особа която развъждал по 10 буркана (800мл) седмично.
АКВАРИУМИ,ТЕРАРИУМИ,СИСТЕМИ ЗА ГАРА РУФА,СЪМПОВЕ и ВСИЧКО ОТ СТЪКЛО
Качество по добро от цената.
тел.0899007268

Similar topics (5)

41897

Започната от niki26


Публикации: 3
Прегледи: 4955

55137

Започната от Longanlon


Публикации: 7
Прегледи: 17807

33959

Публикации: 19
Прегледи: 14333

51723

Публикации: 2
Прегледи: 2730

26386

Публикации: 12
Прегледи: 7837