• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 10:24

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Авт. хранилка

Започната от slavihinkov, 31.03.2017 15:29

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

slavihinkov

Здрвейте,
Обмислям закупуването на автоматична хранилка за аквариума си
Разглеждам : https://aquarium.bg/drugi-akcecoari-1965906380/avtomatichni-xranilki

Но ми е интересно дали, някой има конкретни отзиви от някоя хранилка било то положителни или негативни.
На по-скъпите модели има нещо за "аериране на храната", което ми се вижда малко безсмислено *dontknow* Нали уж храната е в някаква тубичка и като дойде конкретния час се отваря, пада малко храна и се затваря

Tony_JB

Аерирането е поради факта че хранилката стои над отвора от който пада храна в аквариума,а там има влага от изпаряващата се вода в следствие на което сухата храна се спича.
Ехайм е скъп но много качествен вариант.

Изпратено от моят Lenovo P70-A с помощта на Tapatalk

700л Дискуси,Рамирези,Конго Тетра,Родостомуси,Червен Неон, L-183;201;213
70л Молинезия Велифера,Плати,Червен Хелер,Червен Неон

cardin

От тези в линка  ползвам хранилката на хаилея от 1г., досега никакви проблеми не съм имал с нея. Пълниш с тетрамин гранули или тетрадискус и всичко е точно. Същия модел имат и Сера и от тях съм ползвал няколко години и пак нямаше проблеми.

ddr

Залагам на JBL заради обема и размер на гранулат.
Обем: 125мл. Обемът на хранилката може да се увеличи до 375мл, като се постави кутия за храна 250мл директно върху хранилката.


vanko77777

Доволен от хранилката на ехайм
Това е нечовешко! - викаха канибалите, четейки вегетарианско меню.


20l.-Скаридарник
40 l., 207 l., 462 l.
462l.-Астронотуси, 7 бр. Myletes rubripinnis (Сребърен долар) и сом Птеригоплихт гибицепс