• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 12:43

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Хранене на Red Cherry Shrimp бебета

Започната от Roll, 06.06.2007 01:52

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Roll

От няколко дни са ми се излюпили Red Cherry Shrimp-чета  *YAHOO*
Опитвам да ги захраня с разни растителни таблетки и други храни на растителна основа, но те не проявярват никакъв интерес към храната. В аквариума има дунапренов филтър и малко явански мъх. Дали това ще им е достатъчно, и ако не с какво мога да си стартирам. Чичо Google не можа да даде категоричен отговор по въпроса, а съм сигурен, че във форума има хора с личен опит.

chandler

по принцип в аквариума те ще си намерят какво да ядат. щом и дунапрен, и явански мъх имаш.
иначе аз малките не ги храня с нищо по-различно от храната за големите. ползвам едни люспи за дискуси на тропикал и випагран на сера.
chandler

mistar_ti

Малките както и големите ядат една и съща храна.Ако ги храниш с люспи натрошавай ги с ръка като ги пускаш хем да има за всички хем да са на дребно.Яванския мъх им служи за скривалище а и го пасат ако не им достига нещо.Надявам се че сме ти били полезни  *YAHOO*
3 литров буркан с отомбачена зеленясала вода
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fbns.gvardia.net%2Fimages%2Fstories%2Fbanners%2FIYI_ban_sm.jpg&hash=7ab8139ef4f2561034d7804066cefdf3dc294ebb

flasher

аз им пускам по малко спирулина ама те така и така си намират неща за ядене :)

Roll

Благодаря на всички за отговорите, днес им взех mikropan на Sera да видим дали ще я хапват. Знам, че скаридките се хранят с отпадъци. Нямаше да се притеснявам толкова за храненето ако живееха в стар аквариум с грунд и растения, но съм ги отделил временно в един чист 10 литров аквариум в който няма нищо хранително. За сега добре изглеждат надявам се да успея да ги отгледам.

Между другото трябва ли да се добавя калций във водата за обвивките им?

chandler

калций?
никакъв калций не съм слагал на red cherry-скаридите и се чувстват добре; поне се размножават успешно, а това е положителен признак.
chandler

flasher

Цитат на: Roll - 06.06.2007 18:42
Благодаря на всички за отговорите, днес им взех mikropan на Sera да видим дали ще я хапват. Знам, че скаридките се хранят с отпадъци. Нямаше да се притеснявам толкова за храненето ако живееха в стар аквариум с грунд и растения, но съм ги отделил временно в един чист 10 литров аквариум в който няма нищо хранително. За сега добре изглеждат надявам се да успея да ги отгледам.

Между другото трябва ли да се добавя калций във водата за обвивките им?

как успя да ги отделиш. аз мойте малките едвам едвам ги виждам из аквариума камоли да ги хвана :)

HanibalKing

А, я чакай малко, а нужно ли е да се отделят в друг съд?

Roll

Еми ако ги отглеждаш с рибки голяма част ако не и всички малки ще бъдат изядени. Иначе възрастните скаридки не закачат малките. Моите големи скариди ги гледам с живородки и като забелязах, че са напълнили коремите (опашките по-скоро) ги отгелих за да си запазя новородените скаридки.

Седмица по-късно:
Току що видях нещо което ме шокира. В общия ми аквариум където има млади живородки и 4 скариди видях 5та скарида с размери около 5-6 пъти по големи от новоизлюпените, които гледам отделени.
Каква е историята: Взех си 4 скариди, 2 от които носеха яйца. Отделих майките в отделен съд докато не се появят малките след това ги върнах в общия аквариум.
Въпрос:
От къде се е взела петата скарида в общия аквариум?
Трябва да е от същото люпило като другите (как е попаднала в аквариума не знам). Но защо е толкова по-голяма от братята си?
Възможна ли е такава разлика в размера? Знаех си, че не се хранят пълноценно в малкия аквариум (затова беше и тази тема).

Извода който си вадя от моя опит е, че да отгледаш малките скаридки в малък съд с голо дъно както е препоръчително за много рибки не е добра идея. Скаридките са толкова малки, че с каквато и да е храна трудно се захранват (моите лично въобще не я опитват). По-скоро обичат да се ровят в отпадъците по грунда и растенията. Пуснах отделените скаридки обратно в общия аквариум. Дано се окажа прав. Ако някой има други идеи да сподели.

Desmoria

Значи аз имах подобна история с хелерчета. Тези, които не успях да преместя станаха 2-3 пъти по-големи от събратята си. Причината според мен беше, че в общия и по-голям аквариум има изобилие от храна и рибките по всяко време хапват. Докъто в малкия аквариум хапват само когато им сложа. Предполага твоя случай е аналогичен.
В този форум има много опитни акваристи, които на драго сърце биха помогнали и дали съвет... Съветът е безплатен, а какво ще направите с него, е това което му придава стойност.

Roll

При новородените живородки има риск да бъдат изядени от родителите. При скаридките няма. Второто ми поколение въобще не съм го местил и се развиват много добре в общия аквариум. Разбира се вътре няма много риби.

bobynfs

Да не отварям нова тема и затова ще пиша тук... Днеска си взех 6 скариди Red cherry. 2 от тях са червени и приличат на тази тук http://www.johnnypets.com/images/redcherryshrimp02.jpg

а другите 4 приличат горе долу на тази тук
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/5/5a/Pl_Caridea_red_fire.jpg

та въпроса ми е скаридите от двете снимки от един и същи вид ли са или нещо са ме изгъбосали..... :(. И другия ми въпрос е по какво се различават мъжката от женската?!
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

rakim

Еднакви са,черита но различно оцветени.Обикновенно мъжките са по бледи  :-)
540л Южна Америка

bobynfs

Цитат на: rakim - 19.10.2007 23:25
Еднакви са,черита но различно оцветени.Обикновенно мъжките са по бледи  :-)

Демек бледите са мъжки?! ако е така супер 4 мъжкара на 2 женски  :-D ще стане сефтето  *ROFL*
2013 New Styling....................................................
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg59%2F1349%2Fsfbz.jpg&hash=b1a274cbf7d918f52ce4bde7ba05994c3cf6f493
Видео на моя АКВАРИУМ *fish
200л.100x50x40, филтър Sera Fil 900, СО2 с мая,
осв.2x2 бр.90см Sylvania Aquastar & Grolux.

jimbeam0706

Ай сег ада си кажа и аз моето мнение
Значи скаридките ми съм ги отделил в отделен аквариум от 22 л и мисля че се чувстват мноого добре,защото всичките са червени  *privet*.и мъжките и женските.А като се сметне че имам вече 3-то поколение скариди в този аквариум ,мисля че нямат проблеми.Относно храната им давам Sera vipan,Supervit на tropical,както и замразена храна.Храня си ги веднъж на ден два,а те си намират постоянно какво даядат
затова нямам и никаквии водорасли на камъните и корените,които съм поставил или по стъклата.А за калция...те си го набавят като си сменят обвивката и след това си ги изяждат.тя е достатъчно богата на калций ,така че мисля че моите бебшоци са си много одобре.
Надявам се и вашите да са така.
Bobynfs нали ти казах снощи защо едните са ти червени,а другите не.Остави ги 2-3 дена да се климатизират и всички ще станат червени,а ако нещо не ти харесват ми кажи да ти пратя генетичен материал
Няма невъзможни неща

Flober

Цитат на: TOXIC - 15.07.2007 20:53
Значи аз имах подобна история с хелерчета. Тези, които не успях да преместя станаха 2-3 пъти по-големи от събратята си. Причината според мен беше, че в общия и по-голям аквариум има изобилие от храна и рибките по всяко време хапват. Докъто в малкия аквариум хапват само когато им сложа. Предполага твоя случай е аналогичен.

Нестава само с ядене , трябва и обем..... :-D
Получи се почти като в рекламата,но е доказано че в малък аквариум рибките не достигат максимален размер предполагам същото се отнася и за скаридките.

patter

Ядене му е цаката :-)

В общия аквариум където има и риби и скариди, скаридите стават по-големи защото има повечко папане.
Сециално за малкя аквариум в който си ги отделил - внимавай с параметрите на водата. Много лесно можеш да ги прехраниш - т.е. да остане неизядена храна която да загние и да стане мазало :-(

Сега е сезона на спанака - вземи малко спанак (гледай да са по-млади листа) и го попари (почити свари) за да омекне и пусни едно две листенца при скаридките - хапват го с ухота.

Друг вариант за малките е да 'изпереш' гъба от друг аквариум при тях - т.е. да им вкараш малко дертрит.

Още веднъж - скаридките са много по-чуствителни към параметрите на водата от рибките - много внимавай как храниш и как чистиш !  И каот казах чистиш - при смяна на водата не сифонирай дъното - мръсотията по него им е храна. Добре е и да не са на голо дъно за да може грунда да си изиграе ролята на филтър и той.

MeTogu

Абе да попитам по колко малки им се люпят на тези скаридки?И някой от форума не може ли да ме снабди с такива юе се споразумеем нещо!  *DRINK*
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

patter

http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,9593.0.html

Малко снимки по темата ред чери + спанак. На снимките не са съвсем бебета - около 1.5см са скаридките.

iek

Моите черешки и амановите хапват еднакво добре нишковидни, бланширани спанак и тиквички,а също и храна за рибки.Аквариумите, в които имам скариди,са напълно изчистени от  нишковидните водорасли, за съжаление другите видове водорасли въобще не ги интересуват. 

Roll

Не знам как е при Вас, но при мен тези зверове от 4 бройки в момента са около 150 сигурно (броя до 100-120 и почвам да ги изпускам :) При мен са в отделен аквариум (70 литра) само с 2-3 рибки и се размножават като луди. Храня ги единствено с храна за рибки, но има и много растения така, че хапват каквото намерят.

chandler

Цитат на: Roll - 26.10.2007 06:44
Не знам как е при Вас, но при мен тези зверове от 4 бройки в момента са около 150 сигурно (броя до 100-120 и почвам да ги изпускам :) При мен са в отделен аквариум (70 литра) само с 2-3 рибки и се размножават като луди. Храня ги единствено с храна за рибки, но има и много растения така, че хапват каквото намерят.
те до едно време ще се размножават. после като им стане тясно и спират. при мене в 30 литров аквариум само със скариди женска с хайвер не съм виждал много отдавна.
chandler

jimbeam0706

Колеги,
мойте скаридки ядат каквото им дам,а ако не им слагам нищо 2 дена и минават на водорасли .което е много гот,защото бурлогата им е чиста през цялото време,а това за тях е много важно
иначе ядат таблетки,гарнулки,люспи и тем подобни
Няма невъзможни неща

Similar topics (5)

59226

Публикации: 10
Прегледи: 4208

14697

Публикации: 2
Прегледи: 3734

50766

Публикации: 3
Прегледи: 3169

38424

Публикации: 5
Прегледи: 3537

29362

Публикации: 9
Прегледи: 6607