• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:16

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Странен проблем със нитрати във чешмяна вода.

Започната от Sandro, 23.12.2012 19:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

spark

Имам същия проблем както колегата, нитратите са 25мл/л от чешмата. Тръгнаха ми кафяви водорасли и алгии. Дайте съвет какво да правя, нямам пари за обратна осмоза.

nikan

25mg/l както е казано по горе в темата не би се отразило,на растенията нито биха ти се появили водорасли от това,друг е въпроса ако добавяш допълнително kno3! Moже да дадеш повече данни за аквариума осветление.торене,co2 :-)

spark

Цитат на: nikan - 26.02.2014 14:33
25mg/l както е казано по горе в темата не би се отразило,на растенията нито биха ти се появили водорасли от това,друг е въпроса ако добавяш допълнително kno3! Moже да дадеш повече данни за аквариума осветление.торене,co2 :-)
Не биха, но се покачват до към 50мл/л за ден два. Осветлението е LED 5W, 4200К, аквариума е 25литра. Лошото е, че имам два аквариума и втория подобно на първия се сдоби с кафяви водорасли. В малкия има само явански мъх не торя и не слагам co2. А риби няма от 2 седмици там използвам го за родилен. Не е проблема осветлението и добре че се спрях и не си развалих аквата.

nikan

Да въпреки това не мисля че кафявите водорасли са в следствие от завишените нитрати в чешмяната вода,може да опиташ с осмозна вода (или трапезна придобита чрез обратна осмоза)като сътношението чешмяна -осмозна  е 3:1(или 2:1) Разбира се това е строго индивидуално и е добре да подхождаш внимателно и постепенно !

spark

Цитат на: nikan - 26.02.2014 14:59
Да въпреки това не мисля че кафявите водорасли са в следствие от завишените нитрати в чешмяната вода,може да опиташ с осмозна вода (или трапезна придобита чрез обратна осмоза)като сътношението чешмяна -осмозна  е 3:1(или 2:1) Разбира се това е строго индивидуално и е добре да подхождаш внимателно и постепенно !
Само това остава като възможност, в 25 литровия има анцитруси и чистят добре, но на места се появиха и зелени водорасли за жалост някой от растенията трупат много кафяви по тях и трудно се чистят. Не знам дали да не използвам някакъв препарат?

Sandro

Цитат на: spark - 26.02.2014 16:29
Само това остава като възможност, в 25 литровия има анцитруси и чистят добре, но на места се появиха и зелени водорасли за жалост някой от растенията трупат много кафяви по тях и трудно се чистят. Не знам дали да не използвам някакъв препарат?
Колега кажи с какъв грунд си?

Similar topics (5)

6295

Публикации: 3
Прегледи: 4678

55034

Публикации: 0
Прегледи: 3894

463

Публикации: 18
Прегледи: 9161

3431

Започната от POWERPUFF


Публикации: 19
Прегледи: 15769