• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
19.04.2024 01:04

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

силиконът

Започната от chopypopy, 06.11.2005 11:07

« назад - напред »

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

dido

Ъхъ - имаше и новини за Опицвет нявга  - в добрите славни времена на любимия ни ботаник чичко Костов полицията не беше като днешната - тогава използваха оцетната киселина за пречистване на разни му там психотропи, а не за чистене на аквариуми :lol:

Raven

оу да бе- сега се сетих ,ледената се ползваше за синтетичните наркотици и за кокаина май.
нямам интереси в тази област- аз си помислих че е нещо гърмящо :lol:
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.

Joro Vn

Разбрах. NH4NO3- много подходящо и за двете ни хобита- 2 в 1. Когато искаш гърмиш, когато искаш- ториш в аквариума. В момента ползвам на MERCK, който е на гранули. Само че са слепнали от нарушена опаковка /както знаеш, силно хигроскопичен е/ и се налага да го разбивам на парчета. Ако спра да пиша във форума, възможна причина може да е той, да чукна на дърво  :bash     :D.

dido

Абе не чукай на дърво, че тези субстанции са доста нестабилни на шок и вибрации ...  tooth

Raven

това не е лошо обаче фосфора е 10% ,аз бих внимавал с него.

в казармата гърмяхме предимно с амонит- той си е почти чист амониев нитрат,и на външен вид е същият- жълт прах.
разтваря се отлично във вода и гърми дори и мокър- за това военните много го ценят.
и в мините го ползват.

на мен ми свърши калиевият нитрат- KNO3 ,трябва да си взимам защото много ми вървят папратите от него.освен това ако се смеси със захар и алуминиеви стружки става много интересно.

някой да го е виждал в магазин по близък от онзи химическият в студентски град.?
https://aquariumbg.com/contest/showthumb.php?picnum=48-3-8-140.1.JPG


Баннете всички! Администраторът ще познае Своите.