• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 10:11

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Съвети ?

Започната от Deqn99, 01.04.2015 19:00

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Deqn99

Приятели бихте ли могли да ми дадете съвет с избора на "течна тор" ? Чудя се кои от тези да е - Aquili Liquid Fertilizer ; Tetra PlantaMin ; Sera Florena ; Easy Life Easy Carbo или Easy Life ProFito ? Ако може и да ми обясните кой ще е най-полезен и какъв ефект има, понеже не съм запознат с торовете и растенията.И ще окажат ли някакво влияние на рибките ?

ipman

Здравей,ползвал съм торове на тетра,сера и профито,наи доволен останах от профито видимо добре изглеждащи и здрави растения,както и най икономичен,но трябва да се внимава с торенето да не прекалиш,че става мазало.

Deqn99

Цитат на: ipman - 01.04.2015 21:24
Здравей,ползвал съм торове на тетра,сера и профито,наи доволен останах от профито видимо добре изглеждащи и здрави растения,както и най икономичен,но трябва да се внимава с торенето да не прекалиш,че става мазало.
За прекаляването няма, максимум на седмица 1 път да торя, нямам толкова изискващи растения. До колкото четох за "профито" то май предпазва от алги и разни други не съм много запознат, но благодаря ти за отговора най-вероятно ще поръчам него  :-)

Барбарон

От изброените:
- EasyCarbo не е тор, а най-общо казано течна форма/заместител на Co2;
- бих заложил на Profito.

Ако искаш да избегнеш максимално проблемите с водорасли, що се касае до торенето, най-добре разпредели седмичната доза на 2 или 3 равни внасяния. Ако осветлението ти е слабо и/или не подаваш Со2, торенето следва да е в минимални количества.