• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
20.04.2024 05:01

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Проблем с pH

Започната от Ant0n86, 15.02.2008 14:12

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Ant0n86

Понеже съм от Варна, водата е твърдичка - 10 dkH, pH в аквариумите ми е ок. 7,5-8  :-( Искам да подкиселя малко водата, за да растат растенията по-добре, но някак това pH не иска да пада. Добавях два пъти sera pH-minus според указанието, от 24 часа съм сложил и sera super peat, но pH-то изобщо не мърда надолу  *dontknow* Някой има ли представа защо става така?  *HELP*

N.Nobs

Eто защо http://www.aquariumbg.com/forum/index.php/topic,133.msg1758.html#msg1758

а ето и цялата статия

http://aquariumbg.com/forum/index.php?topic=133

Малко е дълга , но за сметка на това е изключително полезна.
Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

Ant0n86

Нямах много време да я чета цялата, но от това, което прочетох ми стана ясно, че kH действа като буфер и затова pH e високо. Това ми беше ясно и досега, но в статията не открих начин да понижа kH или pH  :-(

streetspluntep

Ами тъй като и водата в Добрич е много твърда и на мен ми се налага да понижавам pH
От 8,5 сам го свалял на 7 , но трябва много да внимаваш да не е изведнъж ,а постепенно иначе горко им на рибите...
Бях чел една статия на Ботан как да се понижава пХ ( не помня в кой раздел )
и от там разбрах че оцета подпомага свалянето на пХ и от тогава слагам по 2-3 капки в водата която сменям и допълнително от Co2-то което подавам се сваля още малко и е готово..Поне при мен е така и нямам проблеми досега...
Друго което знам е че Дестилираната вода също понижава pH , kH....

Живко

Към оцета можеш да сложиш и олио и сол на вкус, за по траен ефект.
Никой не се е родил научен.

SERA

Цитат на: Ant0n86 - 15.02.2008 14:12
Понеже съм от Варна, водата е твърдичка - 10 dkH, pH в аквариумите ми е ок. 7,5-8  :-( Искам да подкиселя малко водата, за да растат растенията по-добре, но някак това pH не иска да пада. Добавях два пъти sera pH-minus според указанието, от 24 часа съм сложил и sera super peat, но pH-то изобщо не мърда надолу  *dontknow* Някой има ли представа защо става така?  *HELP*

Здравей,

Повиши кН и не слагай нищо друго. sera super peat действа по бавно, но сигурно и не е добра идея да добавяш повече препарати.

Поздрави
Сера

Similar topics (5)

12713

Започната от bengan


Публикации: 11
Прегледи: 6670

25367

Публикации: 18
Прегледи: 11173

43517

Публикации: 20
Прегледи: 8848

24317

Публикации: 14
Прегледи: 9004

18605

Започната от Hg


Публикации: 9
Прегледи: 4823