• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:39

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Понижаване на PH във Варна.

Започната от icebg, 05.04.2015 11:25

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Amev

https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimages.tapatalk-cdn.com%2F15%2F09%2F14%2F9ce439253aa081cdf493ebc95769c853.jpg&hash=493827892ceb8540a910965111724a889fcc8cc7
Мисля че за това става дума , и аз ще се мъча с него да оправя пх и кх

dgrn

Аз го ползвам и съм доволен. Държа си Ph на 7 с него и 30% осмозна вода при седмичната смяна на вода и всичко е ОК. Засега нямам проблеми.
"Видяла жабата,че подковават коня,та и тя вдигнала крак..."
http://cdn.fishki.net/upload/post/201508/12/1626758/gallery/Kbi2p8E.gif

Amev

А как влия на твърдоста , какви параметри държи , гледам пише че на 6 месеца трябва да се сменя... Пречи ли ако ги остава и след това ? При мен GH е >14d , KH 10d подавам СО2 и PH не пада под 7.2

bunzip2

Цитат на: Amev - 14.09.2015 21:37
... При мен GH е >14d , KH 10d подавам СО2 и PH не пада под 7.2

Малко подаваш, или не го разтваряш както трябва.

dgrn

Gh >7 ,Kh >6 , теста е с лентички на JBL , ако правилно съм определил стойностите , Ph 7 с тест-капките на JBL. Имам доста корени , някои казват че се отразяват на качествата на водата, ако съм разбрал правилно при гниенето подкисляват водата. Виж си камъните и субстрата, може от там да ти идва проблема. Чети за твърдостта на водата има хубави теми. Най-добре опит-грешка ,но аз така загубих едно рамирези :/ Сега гледам да не бутам много формулата - редовна седмична смяна на 30% вода от която 30% е осмозна, сложил съм торф същия дето си споменал - 1/3 от торбичката.
"Видяла жабата,че подковават коня,та и тя вдигнала крак..."
http://cdn.fishki.net/upload/post/201508/12/1626758/gallery/Kbi2p8E.gif

Penta

Цитат на: Amev - 14.09.2015 21:37
При мен GH е >14d , KH 10d подавам СО2 и PH не пада под 7.2

Тези стойности означават около 20ppm CO2, но и да вдигнеш CO2 до 30ppm, pH ще ти пада до 7. Трябва да се свали карбонатната твърдост.

Amev

Там някаде е според перманентния на jbl ! А да попитам след преторяване с микро може ли да се повиши пх , защото подозирам че жената докато ме е нямала е объркала от кое по колко , и е слагала през ден по две помпички тор на тропика ...

petko

Цитат на: Amev - 15.09.2015 22:40
Там някаде е според перманентния на jbl ! А да попитам след преторяване с микро може ли да се повиши пх , защото подозирам че жената докато ме е нямала е объркала от кое по колко , и е слагала през ден по две помпички тор на тропика ...
Косвено може да повлияе,но при тебе не е това причината.
С това КН ,което имаш минимално колебание (падане) на насищането с СО2 се отразява веднага на РН.

bustama

Що го плашите човека  :-D - РН 7 и 7,2 да е си е екстра. Подавай нонстоп CO2 и следи РН, КН, GH и пиши - какви са стойностите рано преди да запалиш осветлението, когато работи и след изгасване на лампите.
СО2 от какво е - мая, си-ма под налягани или основа и киселина?
Да ти имам проблемите - аз преди три дни измерих РН 4... :popcorn:

Amev

Подавам с бутилка нон-стоп , проблема беше че ме нямаше 10 дни и бутилката беше спряла , а жената е слагала тор , вместо флориш екцел и оттам като се прибрах и забелязах доста високо пх и кх , а и беше доливала вода от чешмата ,а не престояла . Бяха тръгнали и малко водорасли , след смяна на 30% веднага като се прибрах забелязах и лек проблем с една рибка Бета , свити перки или нещо такова , по принцип е разперена , но сега задните воали са и залепнали и се залежава по дъното , на тестовете единствените отклонения бяха в пх и кх , завишени. Направих още една смяна след ден и добавих малко лекарста , съответно възобнових подаването на со2 , позачистих , сложих от пелетите в една ок кошниците , както и малко керамика в друга която беше с гъба. Днес след светлоденя пх - 7 , кх 7 , гх 10

ПС:  отклонихме се от темата ,а и тя си е за варненци , ама явно и при нас водата е подобна, та оттам ползвах тази тела главно да питам за пелетите

dgrn

Аз също доливам вода от чешмата направо, щото ми омръзна да се разхождам с бутилки и туби. Гледам да разпръсквам струята по стъклото, не добавям препарати. Така съм сменял и 50% от водата, и досега съм нямал проблеми, но рибите са големи, здрави американци. С тестовете-лентички на JBL ми дава леко завишен хлорин (Cl2),но доколкото помня, като я оставях да престои 24 часа беше същата работа. Може би ще е проблем за риби с по-нежни плавници. Оставям водата да престой само за аквариума с  бебетата, но там не съм правил тестове.
"Видяла жабата,че подковават коня,та и тя вдигнала крак..."
http://cdn.fishki.net/upload/post/201508/12/1626758/gallery/Kbi2p8E.gif

bunzip2

Цитат на: bustama - 15.09.2015 23:49
...
Да ти имам проблемите - аз преди три дни измерих РН 4... :popcorn:

Как PH4. Ти си направил газирана вода бе човек  :-D

bustama

Цитат на: bunzip2 - 16.09.2015 10:26
Как PH4. Ти си направил газирана вода бе човек  :-D
*offtopic
Два пъти го мерих, че даже и на втория не исках да повярвам... :-D Така, като се правят промени - в разтварянето на со2, трябва и след това да се тества! Рибите и скаридите как още мърдат... нямам си идея колко време е трябвало на рн, да падне от 6,5-7 до 4, поне три-четири дни са били понеже кн е 2/3. Меланиите обече се изпокриха -добре, че са те!

Amev

Абе при нас от 3-4 месеца подменят цялата канализация на града и чиста и мръсна и даже се раздуха че някъде намерили отходен канал да влиза в чистата стара канализация и ей такива ти му работи и никой незнае кой ден какво са набъркали във водата , то ту налягане няма , ту някъде където правят свързка я спират , ужаст е !!!

bunzip2

Цитат на: bustama - 16.09.2015 12:53
*offtopic
Два пъти го мерих, че даже и на втория не исках да повярвам... :-D Така, като се правят промени - в разтварянето на со2, трябва и след това да се тества! Рибите и скаридите как още мърдат... нямам си идея колко време е трябвало на рн, да падне от 6,5-7 до 4, поне три-четири дни са били понеже кн е 2/3. Меланиите обече се изпокриха -добре, че са те!

Да не би да те лъже теста? Тва е страшно киселинна среда... не знам какво би оцеляло при PH4 :)
А и ми се струва невъзможно за постигане често казано...

Similar topics (4)

25236

Публикации: 7
Прегледи: 5336

21143

Публикации: 2
Прегледи: 3949

36416

Публикации: 3
Прегледи: 3974

11730

Публикации: 22
Прегледи: 27915