• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:28

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Killiman Ltd
  • Професионална поддръжка на аквариуми

Калкулатор за торове...

Започната от dido, 25.01.2007 17:47

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

dido

25.01.2007 17:47 Last Edit: 23.03.2007 16:16 by dido
... можете да изтеглите оттук

Exel-ски файл е, задавате колко вода имате в аквариума и гледате за дадени торове колко грама трябва да забъркате за да постигнете желана концентрация.

Ако има неясноти, питайте. Обновявам файла редовно, така, че го поглеждайте от време на време ако ви интересува.

miTko

Любимата ми комбинация - бял кристалон и калиев сулфат! *DANCE*
Разни мои АКВАРИУМИ 

dido

Калиев нитрат... Гадна сметка беше дееба..  :-D

stilista

Грамажът го изчислих,но не разбирам за седмица ли е или ?
пс:лоша ли е комбинацията бял кристалон + тензо желязо
С дума можеш да нараниш. С речник – да убиеш.

theater

Аз като бърках интензивно торове, ползвах точно тези двата + доста калиев нитрат, калиев сулфат и малко магнезиев сулфат.  *THUMBS UP*
140л - харацини
http://starividri.org

shrimp-now

Този калкулатор за торене на седмична база ли е ?
Защото някои от съставките ми се струват в много силно съотношение ?

dido

Не е на седмична база. Добавя се при нужда. Това нужда е много относително понятие и зависи от скоростта на аквариума.
Ако е бърз - може да изконсумира това количество за 7-10 дена. Нормалните (среднобързи) аквариуми консумират дозата за около 2 седмици, бавните могат да отидат до месец.

Добър ориентир за скоростта е количеството желязо. Мери през 3-4 дена с теста за да разбереш кога е дошло времето за торене (когато желязото падне до примерно до 0.1 мг/л).

ivan66661

Понеже не видях син кристалон в таблицата а наскоро си правих глинени топчета с него се запитах данеби да е вреден за рибите .Ако не е как мога да го дозирам за да торя в аквариума? :-)

dido

Синия кристалон се води NPK 17:6:18.. Подходящ е за цветя, но като за аквариум фосфатите му идват много.

Similar topics (4)

6006

Публикации: 10
Прегледи: 19792

56497

Публикации: 7
Прегледи: 5462

1857

Публикации: 40
Прегледи: 56432

46711

Публикации: 0
Прегледи: 5821