• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Информация за PMDD торове за растения - описание, дозиране

Започната от dido, 11.09.2005 21:56

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

penchod

Много мерси! Така ги сметнах криво ляво, само магнезиевият сулфат го изкарвам много, 20г. на 100л, че даже и 30.

dido

Не е много. Не си ме разбрал добре. Говоря не за магнезиев сулфат, а за магнезий. Магнезият е 1/10 тегловно като съдържание в магнезиевия сулфат (виж същата тази тема в началото). Ако вкарваш 20 грама магнезиев сулфат във водата, повишаваш съдържанието на магнезий с около 20 мг/л. Което дори е малко.

Stas

Цитат на: "penchod"..."точната" мярка 3 щипки магнезиеф сулфат...

Дидо ги разтваря във вода и после сипва от водата в аквариума. Недей на щипки!

MAKAPOB

На мен ми трябва калий.Кой вид е най-подходящ.Аз се спрях на карбоната.А има ли някакъв друг начин да добавя калий във водата без да си играя с тези химии.

Предполагам няма да има някакви смущения в равновесието на аквариума ако сложа правилната доза.Поне не видях да има фосфати в него

dido

Калия няма откъде другаде да дойде. Калиевия карбонат е екстра. Ще ти се вдигне и карбонатната твърдост. То във Варна ви е твърда водата и нямате нужда от повишаване на кН, но все пак... :-)

dave

Цитат на: "dido"Калия няма откъде другаде да дойде. Калиевия карбонат е екстра. Ще ти се вдигне и карбонатната твърдост. ...

От известно време се блазня да спра да си втвърдявам водата със сода за хляб и да мина на калиев карбонат. Целта е карбонатната твърдост от 2 да се премести на 5..6. Плаши ме високото pH на тази сол обаче.

Ще бера ли ядове, ако го направя   :roll:

dido

Високото ПХ не е проблем. Няма да се отрази на водата - слага се малко количество тор - от порядъка на 4-5 грама на 100 л вода.

ka4ulatiq

дидо, видях, че някъде беше писал за карбамида, но вече забравих къде и немога да го намеря. Та кажи нещо за него, как го ползваш, в комбинация с какво и др. такива :)

dido

За какво ти е точно карбамид? - това е силен азотен тор, съмнявам се да е най-доброто за аквариуми.

dafil

Цитат на: ka4ulatiq - 22.03.2011 11:48
дидо, видях, че някъде беше писал за карбамида, но вече забравих къде и немога да го намеря. Та кажи нещо за него, как го ползваш, в комбинация с какво и др. такива :)
Ползвах за известно време  карбамида  в микс с нитрат както си я дават рецептата в сайта amania.Хубаво не видях.Само проблеми.Сега върнах пак само на нитрат.Веднага се вижда положителния резултат.
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi568.photobucket.com%2Falbums%2Fss124%2Fdafill%2F2605000000_zps4cadfcd8.jpg&hash=c9602607dd8729d5e916cc434dac71a266aaff0c

ka4ulatiq

Цитат на: dido - 21.09.2005 00:30
Не е много. Не си ме разбрал добре. Говоря не за магнезиев сулфат, а за магнезий. Магнезият е 1/10 тегловно като съдържание в магнезиевия сулфат (виж същата тази тема в началото). Ако вкарваш 20 грама магнезиев сулфат във водата, повишаваш съдържанието на магнезий с около 20 мг/л. Което дори е малко.

е това е ново 20, хаха. защо пък чак толкова висока концентрация на магнезии и какво ще стане със сярата - направо ще удари тавана =-O

Similar topics (5)

651

Публикации: 43
Прегледи: 73688

22703

Публикации: 20
Прегледи: 12634

46711

Публикации: 0
Прегледи: 5819

56497

Публикации: 7
Прегледи: 5462

6148

Публикации: 8
Прегледи: 17552