• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:58

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Фосфати - що е то и как точно влияе на рибите?

Започната от nidkolio, 26.07.2008 23:50

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

nidkolio

Цитат на: igenov - 01.08.2008 14:46
Върху фосфатите влияят много фактори - хранене, смяна на вода със сифониране, торене. Ако не успееш като им влияеш, можеш да опиташ с Фосфек гранулат на Сера. Поставя се във филтъра. Но в крайна сметка трябва да отстраниш причините, които водят до такива високи нива. Опитай се сам да анализираш всичко, което правиш, защото най-добре го знаеш.

Добре де, мислиш ли че не съм опитал сам да реша проблема?
Ако прочетеш от началото темата ще видиш всичко какво съм направил до сега за да се оттърва от фосфатите. Също ще видиш че всичките неща които си споменал съм ги пробвал а гранулите дори още седят във филтъра.
И тъй като изброените неща от теб не дадоха никакъв ефект, постнах формата за аквариума и какво правя та дано някой види какво съм пропуснал, или правя неправилно...

мерси все пак
https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

igenov

А не мислиш ли, че 26 рибета са много за 50 литра вода.

nidkolio

Цитат на: igenov - 01.08.2008 16:36
А не мислиш ли, че 26 рибета са много за 50 литра вода.

Може и множко да са, но все пак са неончета, а никоя от останалите не минава 5 см. Освен това според мен, кофа 7.2 литра филтърен обем мисля че успява да се справи с положението... или поне аз така тълкувам резултатите от измерването..

https://www.youtube.com/user/ZoomagazinPetPaw Полезни клипчета

Similar topics (5)

17026

Публикации: 11
Прегледи: 8034

11106

Публикации: 12
Прегледи: 6180

3392

Публикации: 6
Прегледи: 7640

6006

Публикации: 10
Прегледи: 19792

10077

Публикации: 2
Прегледи: 3023