• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 01:59

Промяна новините на форума:

Ако все още не сте се запознали с правилата на форума, моля, направете го!


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Английска сол и фосфати

Започната от MAKAPOB, 19.04.2006 01:46

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

MAKAPOB

Тъй замерих си аз фосфатите и се оказа, че се повече.То се виждаше  ама все пак.Та взех си аз магнезиев сулфат обаче после се сетих, че ще трябва да го дозирам по някакъв начин.И тук се обръщам към вас с този въпрос

Joro Vn


Живко

Цитат на: "MAKAPOB"Тъй замерих си аз фосфатите и се оказа, че се повече.То се виждаше  ама все пак.Та взех си аз магнезиев сулфат обаче после се сетих, че ще трябва да го дозирам по някакъв начин.И тук се обръщам към вас с този въпрос

предполаха се, че въпроса е как да се дозира магнезиевия сулфат. само не разбрах, защо след като ти са много фосфатите си купил магнезия upset
Никой не се е родил научен.

dido

Английската сол (магнезиев сулфат) образува водонеразтворими утайки с фосфатите:

http://aquariumbg.com/forum/viewtopic.php?t=2917&highlight=%F4%EE%F1%F4%E0%F2%E8

Мненията на krokcho.

Живко

аха. това съм го пропуснал. мерси Дидо.
Никой не се е родил научен.

Joro Vn

Може и други въпроси да се задават, ама ... айде. Ако е за редуциране на РО4, не съм сигурен, че резултатите ще покрият теоретичните сметки. В аквариума има и други елементи- преди Mg би трябвало да се образуват съединения с К, Са, евентуално ако има и Na. От постовете на krokcho и МАКАРОВ не става много ясно какъв е Mg- сулфат:
Цитатможе би с Mg2SO4 английска сол ще стане...

Mт MgSO4 = 120.36
120 е мол. маса на безводен MgSO4. Само че аз имам една проучвателна цена от  38.00 лв за 100 гр /ЧЗА/. Не ми се вярва МАКАРОВ да го е взел :wink: . Вероятно  е купил MgSO4 . 7K2O. Само че вече мол. му маса е 246 и сметката се променя.

MAKAPOB

е точно тaзи вторaта имам аз.

Similar topics (5)

51930

Публикации: 2
Прегледи: 2731

15822

Публикации: 0
Прегледи: 2594

2946

Започната от Sqwall


Публикации: 6
Прегледи: 3844

12702

Публикации: 17
Прегледи: 9841

14433

Публикации: 17
Прегледи: 10200