• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 22:31

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на тернеция

Започната от djoko_iako, 03.05.2007 23:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

kosturska

днес пак сложихме тернециите. дано този път се получи. приготвила съм си изсушени банани и утре съм в южния парк за вода от езерцата. дано успея да си направя чехълчета. взела съм и артемия. ако някой знае къде бъркам да ми каже за да не уморя и тези   :kreshtja:
Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш. Но най-важното нещо е, че независимо дали сме разделени, аз винаги ще бъда там за теб и винаги ще те обичам!
Мечо Пух

kosturska

сутринта хвърлиха. за съжаление аз не видях но имам две клипчета, за които давам линк. не се вижда много от случващото се но все пак е нещо...
като ги прехвърлях забелязах че най-активният мъжки е останал с отворена уста... сякаш му се е откачила долната челюст. опитва да яде, но храната му излиза от устата. някой да знае причината и как мога да му помогна? притеснявам се че може да го боли и да се мъчи за нещо за което мога да му помогна...

Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш. Но най-важното нещо е, че независимо дали сме разделени, аз винаги ще бъда там за теб и винаги ще те обичам!
Мечо Пух

MeTogu

Едва ли може да му се помогне.То не е зайче или котенце и да го излекуваме.Устата на тези риби е много деликатна система и ако се е увредила от някакъв удар - няма оправяне.
Дай на глупака малко власт и му гледай сеира!

kosturska

Цитат на: neon88 - 14.04.2010 13:28
Здравей!След като личинките проплуват, е хубаво да им подмениш водата с стара,аквариумна, със същата температура,като тяхната и тогава внимателно да ги захраниш.Ако ги захраниш със суха храна ,броя на малките ще е много по-малък!Успех!
при моите бебета колкото пъти сменя водата толкова умират. които попаднат извън аквариума се нараняват или стресират и до 2-3 дни обръщат коремите. захранването е трудно, сухата храна не им харесва много. всъщност май малко храни им харесват... аз пробвах да сложа млади анциструси за да не се налага да сменям водата докато не станат на поне десетина дни. за съжаление явно мъжките са се били повече отколкото са вършили важната работа. както и да е, единият умря от боя, а този с болната уста се оправи.
до няколко дни ще ги пускам пак с един по-млад мъжки, защото женската нещо ме съмнява че е има тумор на устата или нещо подобно - има подуто черно петно. надявам се да хвърли и да отгледам няколко, защото другите женски явно са по-млади и още не са се пълнили нито един път. ще пиша скоро. надявам се с добри новини.
Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш. Но най-важното нещо е, че независимо дали сме разделени, аз винаги ще бъда там за теб и винаги ще те обичам!
Мечо Пух

TiL

Да не пущам нове тема :) Днес отделих две тернеции в едно аквариумче. Едната е чисто бяла и корема и е като плондер вече, а другата си е нормална тернеция(сива с черно) която е най-дребна от всички(мисля, че е мъжка). Та сивата тернеция взе постоянно да се стрялка към бялата, да прави кръгове около нея, да се отърква. Това ли е ухажването при тях? Дали ще имам хайвер от тези двете рибета? Абе изобщо интересува ме какво им е поведението при хвърляне на хайвер.  *DRINK*

FHM

Никога не съм имал тернеции , но предполагам че това е опражнението щом се вътри около женската и се отърква в нея ще има хайвер .

georgi2012

 *HELP* Извинете имам 2 тернеций  1 от тях е с 2-3 пъти по голямо коремче и мисля че може да роди а ако роди може ли да се хранят малките с купена натрошена суха храна или с твърдо сварен жълтък на яице  :popcorn: :buff: :buff: :buff:

kGitsov

Из имам една воална тернеция и две не воални..
Немога да разбера кое от двете беше мъжкото. Някъде четох, че воалните са женски, а другите по-стройни и без перки - мъжки, ама при мене воалната гони мъжките и май се опитва да ги .. е** незнам... шашава работа

70x40x40 - 112л
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fimageshack.us%2Fa%2Fimg706%2F7310%2Favatar45421347888580.png&hash=917f9fa458ab2d042d71a5f58ee3f49ae2169780

wwladoo

Цитат на: kGitsov - 25.10.2012 21:43
Из имам една воална тернеция и две не воални..
Немога да разбера кое от двете беше мъжкото. Някъде четох, че воалните са женски, а другите по-стройни и без перки - мъжки, ама при мене воалната гони мъжките и май се опитва да ги .. е** незнам... шашава работа


Няма такъв филм колега---и от воалните има женски и мъжки и от нормалните също, а има и селекция ,,Сребърен принц,,--сребърно розово бяла тернеция без черните раета. :-) А още малко инфо,тернецията от тетровите риби е най-лесната за развъждане т.е. не е толкова капризна на тема вода като останалите от семейството на тетрите,т.е. на един кантар е с даниото и кардинала,барбус тетразона,барбус кохиниус(огнен барбус) (те не са от това семейство просто подчертавам като лесни за развъждане).подходящи за начинаещи да се опитат да размножат ,,свободно,, хвърлящи хайверни рибки *DRINK*
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

miro8401

Здравейте,аз също се опитвам да размножа тернеции.Нямам проблем с хвърлянето на хайвера и излюпването му,но се чудя защо  от толкова много излюпени рибки повечето остават на дъното и не могат да плуват като нормалните рибки! Явно нещо бъркам в целия процес. Ако някой има на идея какво може да е ще му бъда благодарен.

Similar topics (1)

50659

Публикации: 12
Прегледи: 8452