• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
29.03.2024 00:48

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Размножаване на тернеция

Започната от djoko_iako, 03.05.2007 23:04

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

ghostfalkon

имам рибки на около 2 седмици и се чудя с какво да ги храня  :duvar: мисля че са прекалено ситни за артемия :( по скоро артемията ще изяде рибите  *ROFL* *ROFL* *ROFL*

dok70

То ако до сега не си ги захранил...2 седмици... =-O
Слагай артемията, недей да мислиш толкова!
Дава се новоизлюпена, не на два дни.
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

ghostfalkon

размивам им яйчен жълтък  :-D не знам дали го ядат ам плуват некви гадинки *CRAZY* щом са живи значи би трябвало  :-D някой може ли да ми кайе как изглеждат ножоизлиупените тернеции или поне тези на 2 седмици  *HELP* да знам дали това са рибки или някакви други чудовища  :-D  *mislia*
: 20.02.2010г 19:07ч
гадинките са около 5,те почти всички яйца побеляха,сиг защото не съм слагал трипафлавин  *SORRY*

dok70

Цитат на: ghostfalkon - 20.02.2010 19:07
размивам им яйчен жълтък  :-D не знам дали го ядат ам плуват некви гадинки *CRAZY* щом са живи значи би трябвало  :-D някой може ли да ми кайе как изглеждат ножоизлиупените тернеции или поне тези на 2 седмици  *HELP* да знам дали това са рибки или някакви други чудовища  :-D  *mislia*
: 20.02.2010г 19:07ч
гадинките са около 5,те почти всички яйца побеляха,сиг защото не съм слагал трипафлавин  *SORRY*
Утрепа ма с лопатта! *CRAZY*
]:->
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

ghostfalkon

:D :D :D не мога да се оправя с българските букви свикнал съм на латиница да пиша :D :D :D развъждал съм само гупи и хелери,хайверните риби са нещо съвсем различно
: 20.02.2010г 19:07ч
някой няма ли снимки на новоизлюпени тернеции ? и тези артемии как да ги отделя? те са микроскопични *SORRY* изчетох мн материал ам нищо конкретно само некви фантасмагористични методи за отделянето им  :-D

dok70

И защо тия снимки? *dontknow*
Също като другите хайверни, ама по-дребни. :-D
Като върха на топлийка е големината и трудно се забелязват.
Примерно колкото око на новородена живородка. =-O
Артемията не знам къде си чел, ама няма нищо сложно.
Спираш въздуха, осветяваш дъното на съда!
След десет минути изсмукваш облачето с шлаух в ситна цедка.
*privet*
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

ghostfalkon


ilsa

Здравейте,
Какво стана получи ли му се на някой?
Аз опитах онзи ден ,но нещо не стана сипах 60% аквариумна вода и 40 отлежала аковариума е 23-4 литра , но нивотот беше 5-6 см под ръба. Пуснах 1-во женската и след 12 часа и мъжката. Гониха се бая ,но в продължение на 3-4 дни нищо не се получи. Притеснявам се да бе да не са мъжка и женска. Мисля да ги снимам и да ви ги покажа. А и температурата беше 27-28 градуса. Също нещо доста странно аквариума плесеняса. Не бях пуснал помпата а само камъче за въздух. Сложих препарат на водата Тетра Аквасейф(мисля ,че беше).. Споделете вашите резулатати.
70л 86х30х26

dok70

Цитат на: ilsa - 21.02.2010 22:30
Здравейте,
Какво стана получи ли му се на някой?
Аз опитах онзи ден ,но нещо не стана сипах 60% аквариумна вода и 40 отлежала аковариума е 23-4 литра , но нивотот беше 5-6 см под ръба. Пуснах 1-во женската и след 12 часа и мъжката. Гониха се бая ,но в продължение на 3-4 дни нищо не се получи. Притеснявам се да бе да не са мъжка и женска. Мисля да ги снимам и да ви ги покажа. А и температурата беше 27-28 градуса. Също нещо доста странно аквариума плесеняса. Не бях пуснал помпата а само камъче за въздух. Сложих препарат на водата Тетра Аквасейф(мисля ,че беше).. Споделете вашите резулатати.
И какво може да плесеняса, ако не е хайвер? :-|
Луд умора няма...
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fi51.tinypic.com%2F15qq15l.jpg&hash=b07c9eabfccaf48f94e226948629f70537bc2352
300 оки миш-маш

Robert

 
                      Здравейте колеги !
       
  Бих желал да споделя скромния си опит с размножаването на тернецията . Това е рибката ,която се  размножава най лесно и е изключително продуктивна . Винаги бих започнал с подготовката на чифта  , което си е половината от работата по размножаването. На възраст около 8 до 9 месецеца е добре чифтовете да са хранени умерено но разнообразно и вече да са зареждани веднъж за да изхвърлят първия хайвер. Разделят се и след около 20 дни се зареждат отново като се изчаква от два до 4 дни . Винаги съм ги зареждал в около 10 литра при воден стълб 16 см на прясна вода .Много лено е размножаването в София а там където водата е твърда е необходимо да се ползва демин. или дестилат плюс местната вода .Това е началото на успешното размножаване !

ilsa

Здравейте преди 2-3дни заредих един чифт и днес видях ,чесахврлили хайвер. Сеа се чудя какво да го правя като се излюпи. Имам храна Sera micron(така мисля ,че се казваше) която е за новородени, нонавсякъде чета ,че трябва да ги храня с артемия а това ми се вижда досто сложно. А и колко често трябвада ги храня?
70л 86х30х26

Ицо

Почти не поемат суха храна тернециите.

neon88

Цитат на: Robert - 08.03.2010 13:09

                      Здравейте колеги !
       
  Бих желал да споделя скромния си опит с размножаването на тернецията . Това е рибката ,която се  размножава най лесно и е изключително продуктивна . Винаги бих започнал с подготовката на чифта  , което си е половината от работата по размножаването. На възраст около 8 до 9 месецеца е добре чифтовете да са хранени умерено но разнообразно и вече да са зареждани веднъж за да изхвърлят първия хайвер. Разделят се и след около 20 дни се зареждат отново като се изчаква от два до 4 дни . Винаги съм ги зареждал в около 10 литра при воден стълб 16 см на прясна вода .Много лено е размножаването в София а там където водата е твърда е необходимо да се ползва демин. или дестилат плюс местната вода .Това е началото на успешното размножаване !

: 14.04.2010г 11:11ч
               Здравей!След като личинките проплуват, е хубаво да им подмениш водата с стара,аквариумна, със същата температура,като тяхната и тогава внимателно да ги захраниш.Ако ги захраниш със суха храна ,броя на малките ще е много по-малък!Успех!
: 14.04.2010г 11:11ч
          Извинявайте!!!Исках да отговоря на Robert.

kosturska

преди около 2 седмици отделих женската с 2 мъжки и имах доста хайвер. излюпи се почти целият но не едновременно а в рамките на няколко дни. нямах (и все още нямам) артемия и ги хранех със специална храна за хайверни бебета и  по всичко си личеше че се развиват добре. някои бързо станаха едрички, други поизостанаха. останалият хайвер започна да плесенясва и с един широк маркуч почтистих водата. рибките, които бяха паднали с мръсотията ги прибрах внимателно с черпак. не знам дали от силната струя в маркуча или от нещо друго, но започнаха масово да умират. няколко дни по-късно пак смених водата защото още имаше гадости и в легена с мръсната вода имаше някаква плуваща гад. приличаше на тения или нещо такова - нямаше отделена глава и тяло, беше като игла. ако някой може да ми каже дали това ги убива или нещо друго. сега пак я отделих защото беше много едра и пак хвърлиха. по-малко бебета и хайвер има, но не е без нищо.
на рибния пазар има ли жива артемия или в някой по-централен зоомагазин. от София съм
Ако някога дойде ден, в който не сме заедно, трябва да знаеш някои неща... Ти си по-смел, отколкото вярваш, по-силен, отколкото изглеждаш и по-умен, отколкото си мислиш. Но най-важното нещо е, че независимо дали сме разделени, аз винаги ще бъда там за теб и винаги ще те обичам!
Мечо Пух

wwladoo

Колега това е планария,което ти се е образувало-получава се при плесенясал хайвер-има доста теми във форума за нея!!За да имаш по големи успехи при поколение хайверни рибки-ти трябва артемия-яйца да люпиш,след като се излюпят и проплуват личинките,ти трябва инфузория(ако нямаш,може и със твърдо сварен жълтък размит леко в една лъжичка и по няколко капчици мътилка от жълтъка капваш,където има струпване на рибки,но той много цапа и разваля водата, и иска да чистиш веднага след храненето)След като си хранил с инфузория или жълтък--4-5 дни,почваш да люпиш артемия и така да захранваш,рибките растат неравномерно,затова иска сортиране от време на време!!! ;-) :-)
човек се учи цял живот--АКВАВИКТОРИЯ-БГ--ПРОДАЖБА НА АКВАРИУМНИ РИБКИ,СКАРИДИ,ОХЛЮВИ,РАЦИ И РАСТЕНИЯ

Similar topics (1)

50659

Публикации: 12
Прегледи: 8452