• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 11:26

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Неони - общи въпроси

Започната от Outball, 06.12.2005 16:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Gareth

Цитат на: MoOnCe® - 20.11.2007 00:43
..за сомчета знам че няма проблеми....също и с боцииката нямат проблеми....
И за двете не съм съгласен, особено за боцийката. Когато боциите са самички, по една само, правят големи бели, особено с по-малки рибки. Мисля, че скоро някой се оплакваше точно от една развилняла се боция ;-) А за сомовете - кажи кои точно са, за да се знае с точност дали може да се гледат с тях.
Цитат на: panchopan - 20.11.2007 00:53
Можеш да ги гледаш с всякакви други мирни и спокойни и големи колкото тях рибки.
Това е най-добрия съвет!!!
Цитат на: panchopan - 20.11.2007 00:53
Абе бухай риба у чорбата, пък каквото стане - стане.
*DRINK*
За разлика от този ;-)
https://aquariumbg.com/forum/proxy.php?request=http%3A%2F%2Fstore.picbg.net%2Fthumb%2F48%2FAA%2Ffc0eae18d34648aa.jpg&hash=165ee7e02e8790ee650e565c5a49396ed6772dfa

mp450

Аз мисля ,че когато боцията порасне може да имаш проблеми.Неони могат да се гледът(аз мисля че може и тернеции),въобше с мирни и спокойни.Както другите от форума казаха. :-)

Живко

Интересно!
Съветите са основно за миролюбиви риби. То си е така.
Другото е размера. гледа се да не влизт в устата на големи миролюбиви риби :-D
Накрая от варяш сайта и преглеждаш видовете рибоци, които живеят във вода със сходни параметри.
Заради последното комбинацията живородки и неони винаги ми е била странна. Не че няма да живеят, но аз някакси не я възприемам.
Аз не съм критерий де, защото не харесвам синият неон. 8-)
Никой не се е родил научен.

panchopan

Аз и с големи скаларии ги гледах. Поизядоха малко докато им свикнат и сега не ги закачат. Но човек си спестява терзанията като не прави такива експерименти :-)
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

ata_nas

При мен съжителствуват неони, разбори, кардинали и рамирези. Няма проблеми. Идеята е да се събират стадни, малки по размери риби. Рамирезата е цихлида, но не толкова голяма, че да си хапва неони. От сомовете-анциструси, коридораси.

}|{opukc

20.11.2007 12:18 #65 Last Edit: 20.11.2007 12:45 by }|{opukc
Аз гледам червени неони. Съжителствали са с големи риби/в частност дискуси, скаларии/. Не съм имал проблеми, но ги гледам заедно от малки. Ако са прекалено малки биват изяждани, но като пораснат нещата се нормализират, за техен късмет  *ROFL* .Имах и сини, но не издържат много на по-висока температура. Иначе можеш да ги гледаш с всякакъв вид американски цихлидки, но по-дребни, както и други стадни риби.

exorsist

Да бъдеш втори означава да си пръв от загубилите...А.Сена

MoOnCe®

еми сомчетата са ми две лепещи и един калихт(още е мн малък).... гледах преди неони със живородки ама те много мизерят аквариума и не ме кефат....понеже не съм специалист ми кажете ВИДОВЕ мирни рибки като неоните  :-) аа и ако ми кажете дали става варианта да си гледам и папагал(бял) или трябва да махна неоните...и колизите ?....ама мн ме кефят папагалите и четох из форума за тях... доста хора казват да не се занимаваш с тях,хибриди ли какви били...

panchopan

Човек, по скоро може да искаш да ти кажат видове коите НЕ могат да живеят с неони. По-бързо и лесно е.
Хората са ти казали повече от достатъчно видове, така че просто си прочети пак внимателно темата.
- Има си правила - не можете да използвате магия срещу граждани! - кресна търговецът.
Архиканцлерът Ридкъли щракна с пръсти и отвърна:
- Абе, аз винаги съм ги смятал по-скоро за общи напътствия...
А търговецът изквака и заподскача по улицата.

theater

Аз гледам неони с палмери (императорски тетри). Прекрасно съжителстват, а съм пуснал и 3-4 гупи за да разнообразяват менюто на харацините от време на време с жива храна.  :-D
Живко, не се лъжи по разни местообитания и др. Прекрасна комбинация е, от която печелят изцяло харацините.  :-D :-D
140л - харацини
http://starividri.org

Живко

Нямах в предвид местообитания, а изисквания към водата. Това значи, че може да са риби от цял свят.
А отглеждането на живородки с цел като твоята и аз съм го практикувал. Даже бях пуснал при рейнболите, но тъпите парчета почти не ядата малките. Трябва в устата да им влезнат.
Това обаче не се брои за съжителство. Ползата е само за единият вид :-D *MODERATOR*
Никой не се е родил научен.

LGI

Положението е следното.

Не съм хранил рибите вече 3 дни с цел да накарам новите 6 лисици, които си взех да ръфат черната брада, като също така сменям и водата на 2 дни по 15-20%. Всички риби са си наред. Няма проблем. Освен един обикновен неон. Няма грам цвят по него, като призрак е. Единствено синята лента леко се вижда (заради осветлението предполагам), всичко други, дори и червеното е изключително бледо.

Сега ги нахраних. Рибката си е абсолютно активна. Храни се. Ще изчакам 1-2 дни, преди да си вадя някакви крайни заключения, но все пак реших да споделя, преди да е станало твърде късно за нея...

Та ако някой знае, от какво е това - да пише.
•_°

theater

Да не е албиносова форма? Има и такива.
Иначе неоните избледняват при силен стрес. При мен бяха съвсем бледи като ги бях купувал, но след 2-3 дни се оправят и досега съм нямал такова избледняване.
140л - харацини
http://starividri.org

LGI

Нямам идея за каква албиносова форма говориш. Седи си така, но си изглежда абсолютно здрав и жизнен. Иначе и при мен беше същото като ги купувах... Нормално е, почти при всички риби е така.
•_°

theater

18.12.2007 19:38 #74 Last Edit: 09.12.2013 14:53 by Desmoria
Цитат на: LGI - 18.12.2007 18:01
Нямам идея за каква албиносова форма говориш.
ЦЪК ТУК за да видиш Paracheirodon Inessi албинос
140л - харацини
http://starividri.org

Similar topics (4)

25498

Публикации: 18
Прегледи: 11779

130

Публикации: 96
Прегледи: 60733

271

Публикации: 139
Прегледи: 134251

9906

Публикации: 78
Прегледи: 72331