• Welcome to Българска Аквариумна Енциклопедия. Please login or sign up.
 
28.03.2024 14:42

Промяна новините на форума:

Ако имате проблем в аквариума, преди да пуснете нова тема, попълнете въпросника тук.


  • Професионална поддръжка на аквариуми
  • Killiman Ltd

Неони - общи въпроси

Започната от Outball, 06.12.2005 16:06

« назад - напред »

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

asterix

Здравейте,вече втори път забравям да включа осветлението навреме вечер(аквариума остава за няколко часа неосветен) и неонките ги намирам обезцветени и наврени в растителността,като призраци.След това възвръщат цвета си,не губят апетит(храня ги сутрин) и са жизнени.Първият път се притесних,да не са болни,купих им Тетра Рубин и добре им се отразява.За ден-два възвърнаха цвета си.А след втория път- на сутринта бяха ок.
Интересно ми е на какво точно се дължи?И не би ли трябвало да не се стресират от тъмното - в естествената им среда/реките вечер никой не пуска осветлението?!
Имам 100 литров аквариум с капак и осветление 2 пури,филтър Ehaim ecco pro 250,аератор Tetra,  с 11 неона,5 данио и 2 албиноса.
В големите жеги вечер включвам отвън лед нощна лампа защото пурите много греят и водата става 28/29 градуса

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk


asito

Нормално поведение-спят.

asterix

Цитат на: asito - 26.07.2018 17:08
Нормално поведение-спят.
Добре де,виждал съм ги при пуснато осветление да са неподвижни т.е. да спят,но са си оцветени

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk


asito

Има разлика между дълбок сън и дрямка.А и при пуснато осветление може и да не спят или дремят а да стоят по някаква причина.Моите се движат на светло,но като светне осветлението и са така обезцветени,мудни,сънени изглеждат :) Имам два аквариума с общо около 100 червени неона така че може да ми се довериш.Гледам риби от 8-9 години вече и мисля разбирам ги горе долу

asterix

Цитат на: asito - 29.07.2018 00:16
Има разлика между дълбок сън и дрямка.А и при пуснато осветление може и да не спят или дремят а да стоят по някаква причина.Моите се движат на светло,но като светне осветлението и са така обезцветени,мудни,сънени изглеждат :) Имам два аквариума с общо около 100 червени неона така че може да ми се довериш.Гледам риби от 8-9 години вече и мисля разбирам ги горе долу
Ясно, благодаря.Вече не се шашкам.Никъде в информацията за неонките не пише и затова ми беше странно и интересно.

Изпратено от моят Lenovo K33a48 с помощта на Tapatalk


Similar topics (4)

25498

Публикации: 18
Прегледи: 11780

130

Публикации: 96
Прегледи: 60738

9906

Публикации: 78
Прегледи: 72341

271

Публикации: 139
Прегледи: 134252